امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Monday, 30 March , 2020
امروز : دوشنبه, ۱۱ فروردین , ۱۳۹۹ - 6 شعبان 1441
شناسه خبر : 447
  پرینتخانه » راوی تاریخ انتشار : ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۷:۰۰ | 147 بازدید | ارسال توسط :

از رئيس جمهوري بپرسيد چرا وعده هايش درباره خوزستان اجرا نشد؟

از رئيس جمهوري بپرسيد چرا وعده هايش درباره خوزستان اجرا نشد؟ در آستانه سفر رئيس جمهوري به خوزستان راوي بار ديگر به مسئولان استان توصيه مي كند، فرصت را براي احقاق حق مردم خوزستان مغتنم شمرند. مهم ترين مطالبات مردم را كه مسئولان از رياست جمهوري مي توانند درخواست كنند وفاي به عهد در مورد قول […]

از رئيس جمهوري بپرسيد چرا وعده هايش درباره خوزستان اجرا نشد؟

در آستانه سفر رئيس جمهوري به خوزستان راوي بار ديگر به مسئولان استان توصيه مي كند، فرصت را براي احقاق حق مردم خوزستان مغتنم شمرند. مهم ترين مطالبات مردم را كه مسئولان از رياست جمهوري مي توانند درخواست كنند وفاي به عهد در مورد قول هايي است كه از بدو رياست جمهوري داده است. اگر حتي نيمي از اين وعده ها جامه عمل پوشيده بود وضع استان بهتر از حال و روز امروز آن بود.يكي از شبكه هاي اجتماعي فهرستي از اين وعده ها را تهيه كرده است كه عينا براي اطلاع شما و يادآوري به مقامات استان به خصوص استاندار در پي مي آيد. لطفا نزديكان استاندار توجه و پيگيري كنند.

عملياتي كردن طرح ۵۵۰ هزار هكتاري ظرف سه سال ايجاد ۳۰۰ هزار موقعيت شغلي
تامين آب طرح ۵۵۰ هزار هكتاري
احياي كارون
رفع مشكل هجوم ريزگردها به خوزستان
طرح تصفيه آب شهر اهواز
حل مسأله فاضلاب شهرهاي خوزستان
اختصاص درصدي از درآمدهاي نفت به مردم خوزستان
در اشتغال حق با نيروهاي بومي است
آب آشاميدني اهواز هفته آينده وصل خواهد شد
حل مسأله آب شهرهاي مختلف استان، بويژه اهواز خرمشهر و آبادان
آزادراهي كه بين بندر امام و تهران است و بايد بخشي از آن از انديمشك تا اهواز تكميل شود.
پاكسازي و لايروبي اروند
كل آبادان و خرمشهر به عنوان منطقه آزاد اروند اعلام مي‌شود.
رفع نگراني ها در خصوص سد گتوند
<بيكاري در خوزستان به هيچ وجه پذيرفته نيست>
رفع مشكلات زيست محيطي در مسجدسليمان
حل مشكلات جاده اي خوزستان
 ۱۲۹‌طرح عمراني با اعتباري حدود ۵۳۹ ميليارد تومان اجرا مي شود.
فعال كردن ظرفيت‌هاي گردشگري استان
حل مشكلات بهداشتي و كمبود تخت‌هاي بيمارستاني استان ‌
حل مشكل اشتغال در مسجدسليمان
حل مشكلات زيست محيطي خرمشهر
حل مشكل بيكاري در خرمشهر
آبادان و خرمشهر مركز گردشگري ايران خواهند شد.

اين وعده ها مربوط به سفر دي ماه سال ۹۲ دكتر روحاني به استان خوزستان است.

مجمع نمايندگان خوزستان با نمايندگان چهارمحال و بختياري همصدا شود

مجمع نمايندگان استان چهارمحال و بختياري در بيانيه اي اعلام كرده تحقيق و تفحص از پروژه‌هاي انتقال آب را در دستور كار خود قرار داده است.
در اين بيانيه آمده است: مساله محيط زيست و حفظ آن براي مردم استان چهارمحال و بختياري از جنس فعاليت فانتزي نيست، محيط زيست و حفظ آن براي مردم اين استان عين زندگي است لذا مجمع نمايندگان استان چهارمحال بختياري از همه مردم، مسئولان، روحانيون، احزاب و جريان هاي سياسي مي خواهد با حفظ و احترام به تفاوت ها و تمامي سلايق سياسي، اجتماعي و… اصول محيط زيست را به عنوان يك ميثاق مشترك پذيرفته و از سمت گيري هاي سياسي، قومي و منطقه اي پيرامون مساله آب خودداري كنند.
نويسندگان اين بيانيه تاكيد كرده‌اند كه بي شك در اين موقعيت حساس پر رنگ شدن سويه هاي غيرمحيط‌زيستي به چيزي جز افتراق و مخدوش شدن وحدت منجر نخواهد شد. مردم استان چهارمحال و بختياري سودجويي مافياي صنعت و پنهان شدن مافياي آب پشت انتظارات مردم شريف استان اصفهان را محكوم كرده و ارائه راه حل هاي غيرمحيط زيستي براي احياي زاينده رود را نقض غرض دانسته و راه حل هاي موقت نظير پروژه هاي انتقال آب را به رسميت نمي شناسد. از اين روي با توجه به اثبات غير محيط زيستي بودن پروژه هاي انتقال آب بيرگان (كوهرنگ ۳)، گلاب و سد بهشت آباد بندهاي تاكيدي مصوبه ۹ ماده احياي زاينده رود بر اجراي اين پروژه ها را غيرقانوني، سياسي و ناشي از تفوق نگاه هاي فرقه گرايانه و ناسيوناليستي مديريت حاكم بر آب كشور مي داند. اين نمايندگان تصريح كرده‌اند: مردم استان چهارمحال و بختياري ضمن محكوم كردن اهمال وزارت نيرو در برچيدن كارگاه سد بهشت آباد واقع در چرمهين، پا برجا بودن آن را قسمتي از عمليات جنگ رواني مافياي آب و حاكم كردن تنش در مديريت آب كشور دانسته و معتقدند اين جريان سعي دارد با امنيتي كردن فضا حق خواهي و مطالبه گري مردم را به محاق برده و منافع خود را پيگيري نمايد. از اين روي از رئيس جمهور محترم مي خواهيم ضمن برخورد با اين رويه ناصواب دستور برچيدن كارگاه تونل بهشت آباد واقع در چرمهين را صادر كند. متاسفانه در معادلات وزارت نيرو در حوزه دو رود زندگي ساز زاينده رود و كارون آنچه مغفول مانده است سهم محيط زيست اين دو رودخانه و حق آبه هاي تاريخي كشاورزان حاشيه زاينده رود و كارون در استان چهارمحال و بختياري است و با توجه به ناديده انگاري اين دو گانه مهم در معادلات وزارت نيرو مردم تخصيص هاي مصوب را ناعادلانه دانسته و آنرا به رسميت نمي شناسند.مجمع نمايندگان استان چهارمحال و بختياري در پايان اعلام كرده‌است: با توجه و دقت نظر در كليه پروژه هاي انتقال آب و آشكار بودن تبعات زيست محيطي و امنيتي اين پروژه ها، مجمع نمايندگان استان چهارمحال و بختياري با استفاده از ظرفيت قانوني مجلس در انجام تحقيق و تفحص، اين مهم را در دستور كار خود قرار داده است لذا از مردم مي خواهيم اميدوارانه، صبورانه و قانوني و در كمال آرامش مطالبات خود را پيگيري كنند.
سيد نور مشاور حقوقي استاندار شد ‌
طي حكمي از سوي دكتر شريعتي استاندار خوزستانسيد كريم سيد نور به عنوان مشاور استاندار خوزستان در امور حقوقي منصوب شد.سيد كريم سيد نور پيش از اين مديركل بازرسي و امور حقوقي استانداري خوزستان در زمان دكتر مقتدايي بوده و هم اكنون سيد لطف ا…. هاشمي مديركل حوزه دفتر استاندار با حفظ سمت مسئوليت مديركل بازرسي و امور حقوقي استانداري خوزستان را برعهده دارد.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای از رئيس جمهوري بپرسيد چرا وعده هايش درباره خوزستان اجرا نشد؟ بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.