امام خميني (ره)
۞امروز جمهوري اسلامي وديعه اي است كه از جانب خداوند متعال به ملت ايران سپرده شده و همه ما از زن و مرد و پير و جوان در حفظ اين وديعه مسئول هستيم. ۞
Saturday, 27 February , 2021
امروز : شنبه, ۹ اسفند , ۱۳۹۹ - 16 رجب 1442
شناسه خبر : 333
  پرینتخانه » راوی تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۷:۲۴ | 355 بازدید | ارسال توسط :

براي اولين بار در كشور يك خانم در خوزستان رئيس اداره راه و شهرسازي شد

مديريت زمان را به عنوان عاملي براي پيشرفت اجرا كنيم ‌ اين يك واقعيت است كه امروز جامعه اي موفق است كه بتواند مديريت زمان را به خوبي اجرا كند و قدر وقت را بداند و هيچ دليلي براي از دست دادن وقت مفيد در هر موردي قابل قبول نيست. لازمه رعايت اين اصل پرهيز از […]

مديريت زمان را به عنوان عاملي براي پيشرفت اجرا كنيم ‌

اين يك واقعيت است كه امروز جامعه اي موفق است كه بتواند مديريت زمان را به خوبي اجرا كند و قدر وقت را بداند و هيچ دليلي براي از دست دادن وقت مفيد در هر موردي قابل قبول نيست. لازمه رعايت اين اصل پرهيز از هرگونه افراط و تفريط در امور است و هر كس در هر جايگاه ملزم به لحاظ كردن اين مهم است و فرقي نمي كند كه در مدرسه، دانشگاه، محيط كار اداري يا رسانه ملي باشد، همه بايد زمان را طوري مديريت كنند كه بيشترين استفاده از وقت نصيب ملت شود.
در يك اداره، با وجود اين كه نماز از واجبات است اما هيچ كارمندي مجاز نيست نيم ساعت قبل از اذانآستين ها را بالا بزند و به بهانه گرفتن وضو در راهرو با همكارانش مشغول صحبت شود. حتي امام جماعت اداره هم اگر بخواهد از احكام بگويد و نصيحتي بكند نبايد از چند دقيقه بيشتر شود.
از همه بيشتر مديريت زمان بايد در آموزش و پرورش رعايت شود چرا كه كوتاه بودن سال تحصيلي آن هم در استاني كه چندين روز از سال به دليل وضعيت جوي مدارس تعطيل مي شوند، هر گونه از دست دادن وقت مفيد كلاسها به زيان دانش آموزان و آموزش است. برخي از خانواده ها ضمن تماس با راوي گفته اند: روز گذشته كه به جبران تعطيل بودن روز دانش آموز، مراسم در مدارس روز شنبه برگزار شد، اولا از ساعت ۸ صبح صداي بلندگوهاي مدارس كه غالبا در مناطق مسكوني هستند مردم را آزار داد، ثانيا تا ساعت ۳۰/۹ مراسم اجرا كردند و در مدارس دخترانه بعد از آن سفره حضرت رقيه پهن و پس از آن هم زيارت عاشورا برگزار كردند در حالي كه در مدت نيم ساعت مي شد هم سخنراني كرد ، هم شعر و دكلمه خواند و هم هر چه فرياد داشتند بر سر آمريكا مي كشيدند اما عملا يك روز را به اين كار اختصاص دادند.
يك خوزستاني كه مدتي در ژاپن بوده تعريف مي كرد در آنجا وقتي يك مامور و كارشناس برق اول صبح با بالابر بالا مي رود تا بعد از ظهر و آخر وقت كاري پايين نمي آيد و حتي غذاي ظهرش را هم همراه دارد تا از لحظه لحظه وقت بهره ببرد. حالا ما نمي گوييم تا آن حد قدر وقت را بدانيم اما به هر حال براي آن كه كشورمان پيشرفت كند بايد در مديريت زمان و ارزش قائل شدن براي وقت دقت كنيم كه اميدواريم در اين مورد هم فرهنگ سازي شود و مديران در هر رده اي كاركناني وقت شناس تربيت كنند.

مشكل از كلاغ پر بوده يا خياط مدرسه؟

حالا كه صحبت از مدرسه شد، بد نيست يك اتفاق بامزه را كه در اهواز رخ داده برايتان تعريف كنم.
در يكي از بهترين مدارس اهواز كه داراي شاگرداني نخبه است، تعدادي از دانش آموزان دير به مدرسه مي روند. ناظم براي تنبيه آنها دستور مي دهد اين دانش آموزان چندين بار كلاغ پر بروند! اما كلاغ پر رفتن بچه ها همان و جر خوردن خشتك شلوار دانش آموزان همان! وقتي مسئولان مدرسه ديدند دانش آموزان با آن وضع نمي شود به كلاس بروند، با خانواده هاي آنها تماس گرفتند و از آنها خواستند براي بچه هايشان شلوار بياورند حالا چطور اين مساله را براي پدر، مادرها توجيه كرده اند بماند.
از اين اتفاق نتيجه مي گيريم كه مشكل از كلاغ پر رفتن بچه ها نبوده بلكه دليل پاره شدن شلوار ناشي از كم كاري خياط مربوطه بوده كه معمولا لباس هاي دانش آموزان هر مدرسه را با پارچه و طرح يكنواخت مي دوزد چون اگر اشكال از كلاغ پر باشد، سربازان بايد هر روز چند شلوار عوض مي كردند!

براي اولين بار در كشور يك خانم در خوزستان رئيس اداره راه و شهرسازي شد ‌

با حكم منوچهر رحماني مديركل راه و شهرسازي خوزستان، خانم الهام قنبري به عنوان رئيس اداره راه و شهرسازي خرمشهر منصوب شد. مشاراليها كه داراي مدرك ليسانس عمران با گرايش سازه است پيش از اين در سازمان عمران خرمشهر، بنياد مسكن آن شهرستان و اداره راه و شهرسازي خرمشهر مشغول به كار بوده است. انتصاب يك خانم به عنوان رئيس اداره راه و شهرسازي براي اولين بار است كه در كشور انجام شده است.
مهندس رحماني مديركل راه و شهرسازي معتقد است دقت در كار و رعايت نظم و اعتقاد به مباني كار در خانم ها فراوان است و مي توانند با پذيرفتن مشاغل متناسب با تخصص و تجربه شان عملكرد قابل قبولي ارائه دهند و اميد است اين اقدام فتح بابي براي سپردن كارها به خانم ها و ايجاد انگيزه به آنها باشد و همه بايد كمك كنند تا موفق شوند.رحماني در پاسخ به اين سوال راوي كه آيا مديريت راه و شهرسازي براي يك خانم كار سخت و خشني به حساب نمي آيد، گفت: با جدا شدن راهداري از راه و شهرسازي، حوزه كاري در راهسازي و مسكن است، خرمشهر هم كوه و كمر ندارد كه متولي راه و شهرسازي از آنها بالا برود.( اين را هم از راوي داشته باشيد كه تا حالا كمتر شنيده شده كه يك خانم در هر موقعيتي فساد مالي داشته باشد.)

شما مي دانستيد ساعت شروع كار اداري ۷ صبح است؟!

اصلي ترين دستور كار جلسه روز گذشته مديريت توسعه راهبردي خوزستان مبحث طراحي سامانه مجازي مديريت نيروهاي ناكارآمد ادارات و دستگاه هاي اجرايي استان بود.
اينكه پس از اجراي اين طرح، چند درصد كارمندان به عنوان نيروهاي نا كارآمد معرفي مي شوند خود ماجراي جديدي است كه اميدواريم آمارها شگفتي ساز نشوند! اما در گير و دار تصويب اين صورت جلسه، معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري در خصوص مرخصي هاي ذخيره شده برخي كاركنان ادارت و سازمان ها پيشنهاد داد مديران به هر نحوي شده كارمندان را مجبور به گرفتن مرخصي كنند تا مرخصي ذخيره نشود!

با توجه به اينكه كارمندان با احتساب تعطيلي پنج شنبه ادارات و سازمان ها ۴۴ ساعت قانوني كار در هفته را ندارند! به نظر مي رسد فرستادن اجباري آن ها به مرخصي به نحوي نور علي نور است!
البته پيك راوي اين موضوع را با عالمي نيسي مطرح كرد اما معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري معتقد بود طبق حساب و كتابشان كارمندان استاني ۴۴ ساعت كار در هفته را دارند و حساب و كتاب ما درست نيست!
وقتي هم پيك راوي به اين نكته اشاره كرد كه ساعت كار ادارات از ۷:۳۰ صبح لغايت ۱۵:۴۵ بعد از ظهر است، آقاي عالمي نيسي عنوان كرد ساعت كار ادارات و سازمان ها از ۷ صبح آغاز مي شود! اين در حالي است كه طبق آخرين اطلاعيه استانداري كارمندان بايد ۷:۳۰ دقيقه در محل كار خود حضور داشته باشند!
يا دو دوتاي معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري چهارتا نيست كه عنوان مي كند ۴۴ ساعت اداري رعايت مي شود يا اينكه حساب و كتاب ديگري وجود دارد كه ما از آن بي خبريم چون با فن چرتكه آشنايي نداريم!

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای براي اولين بار در كشور يك خانم در خوزستان رئيس اداره راه و شهرسازي شد بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.