امام خميني (ره)
۞امروز جمهوري اسلامي وديعه اي است كه از جانب خداوند متعال به ملت ايران سپرده شده و همه ما از زن و مرد و پير و جوان در حفظ اين وديعه مسئول هستيم. ۞
Saturday, 27 February , 2021
امروز : شنبه, ۹ اسفند , ۱۳۹۹ - 16 رجب 1442
شناسه خبر : 367
  پرینتخانه » راوی تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۷:۱۶ | 331 بازدید | ارسال توسط :

نمايندگان در تغيير مديريت ها بايد با استاندار هماهنگ شوند

دشت اول راوي به جوروند! بچه هاي تئاتر را درياب ‌ مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان مركزي خبر داده كه يك گروه نمايش و تئاتر آماده رفتن به كربلا هستند تا در ايام اربعين نمايشنامه اي به نام حضرت ابوالفضل (ع) از تولد تا شهادت را براي زائران اجرا كنند. اين گروه مركب از […]

دشت اول راوي به جوروند! بچه هاي تئاتر را درياب ‌

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان مركزي خبر داده كه يك گروه نمايش و تئاتر آماده رفتن به كربلا هستند تا در ايام اربعين نمايشنامه اي به نام حضرت ابوالفضل (ع) از تولد تا شهادت را براي زائران اجرا كنند. اين گروه مركب از ۶۰ نفر هستند كه ۴۵ نفر آنها اعضاي گروه نمايش مي باشند.
معني اين خبر آنست كه در استان مركزي گروه تئاتر آنها فعال است به طوري كه مي توانند فعاليت برون استاني و برون كشوري هم داشته باشند. به گفته وي قرار است اين تئاتر پس از بازگشت از كربلا در تالار وحدت تهران هم اجرا شود.
راوي اين خبر را براي توجه دادن آقاي جوروند به اهميت رشد تئاتر در استان در اين ستون اطلاع رساني كرد تا به بچه هاي تئاتر (چه در اهواز و چه در ديگر شهرها) برسد و موانع پيشرفت آنها را مرتفع سازد، ضمن اين كه از روابط عمومي ارشاد بخواهد موقعيت و نحوه فعاليت و در مجموع كارهاي آنها را اطلاع رساني كند تا از انزوا خارج شوند.
مي دانيم كه خوزستان كلكسيوني از استعدادهاي بكر و نخبه است كه بچه هاي تئاتر و نمايش هم از اين بابت توان كافي براي نشان دادن خود و ارتقاي تئاتر استان دارند، به شرطي كه حامي داشته باشند و به آنها ميدان داده شود.
‌واقعا حيف نيست خوزستان، مهد انواع هنرها با فرهنگ كهن، چنان وضعيتي داشته باشد كه استان هاي ديگر از آن پيشي بگيرند؟

نمايندگان در تغيير مديريت ها بايد با استاندار هماهنگ شوند ‌

در حاشيه نشست شوراي هماهنگي مديريت بحران استان پيك راوي نظر استاندار را در خصوص ارزيابي عملكرد مديران استان و اصرار بعضي از آنها به تغيير يا عزل مديران جويا شد.
دكتر شريعتي در پاسخ گفت: در حوزه تغيير مديريت ها هر كس مي تواند اظهارنظر داشته باشد، نماينده هم مي تواند در جهت اصلاح امور نظر خود را بدهد.
شريعتي اين را هم گفت كه نمايندگان آن چيزي را كه تشخيص مي دهند مي توانند با من مشورت كنند و به نظر خودشان عمل كنند اما طبق قانون بايد با من هماهنگ شوند.
وي گفت: البته من متولي بخش دولتي هستم اما تغيير مديران بخش خصوصي ممكن است تبعات اجتماعي داشته باشد.
ما كه قانع نشديم.

مديراني كه جايشان در جلسه شوراي مديريت بحران خالي بود

جالب است كه در نشست ديروز شوراي هماهنگي مديريت بحران استان مديراني مانند معاون عمراني استاندار و شهردار اهواز ( كه از اركان اصلي هستند) فرماندار اهواز(كه خيلي وقت است جايش در جلسات خالي است) حضور نداشتند. استاندار در اين مورد گفت: فكر مي كنم مديران شهري براي شركت در مراسم يادبود يكي از مدافعان حرم كه از نيروهاي شهرداري اهواز بود رفته باشند.
(البته جلسه ۴ ساعت طول كشيد در حالي كه معمولا مراسم يادبود ۲ ساعت بيشتر طول نمي كشد.)
شريعتي اين را هم گفت كه بهتر است فواصل تشكيل جلسات شوراي هماهنگي بحران كوتاه باشد تا اين همه دستور جلسه مطرح نشود و ساعت ها به درازا نكشد.

نيروهاي كارآمد در شهرداري كنار گذاشته شده اند؟

رئيس شوراي اسلامي شهر اهواز گفته است: شهردار به جاي اينكه با اعضاي شوراي شهر به صورت گروهي موضوع ها را پيگيري كند اقدام به انجام رايزني ها به صورت فردي كرده كه اين شايسته نيست. در حال حاضر مديران و مجموعه اي كه توسط شهرداران به كار گرفته مي شوند بخش عظيمي از مشكلات شهر اهواز را به وجود مي آورند چون كارآمد نيستند. اگر شهردار اهواز تصميم جدي بگيرد و آن گونه كه نياز است به دور از هر گونه موانع و ملاحظات عمل كند، قطعا نتيجه بهتر از اين است.
به گفته شيرمردي، قطعا براي خدمت رساني هاي مختلف هزينه مي شود ولي چون نظارت نيست ضعف داريم. به اعتقاد من خدمات رساني شهري در اهواز و حتي ورودي هاي شهر مي توانست بهتر از اين باشد.
وي عنوان كرد: خروجي پروژه هاي مختلف خيلي خوب نيست. اگر مديريت صحيح و نظارت باشد قطعا بهتر از آن چيزي كه شاهد آن هستيم، را مي توانيم داشته باشيم.
وي مدعي شد: متأسفانه در حال حاضر نيروهاي كارآمد در شهرداري كنار گذاشته شده و از افراد ناكارآمد استفادهمي شود.
رئيس شوراي شهر اهواز در واكنش به اين سئوال كه شهرداري ها متخلف ترين سازمان ها اعلام شده اند، گفت: در رابطه با تخلفاتي كه از طريق سازمان بازرسي اعلام شده قطعا با توجه به اسناد و مدارك موجود به نظر من اگر بر شهرداري ها درست نظارت و مديريت نشود قطعا براي بروز تخلفات زمينه مهيا است.
شيرمردي خبر داد: در حال حاضر بخش عظيمي از تخلفات را شاهد هستيم، از آن گلايه داريم و پيگير رفع آنها هستيم.
وي انتقاد كرد: متأسفانه مديران ناكارآمد با انگيزه هاي تخلف وارد مي شوند و به كار گماردن آنها اجحاف در حق مردم و خيانت محض است. به هر حال يكي از دغدغه هاي ما همين موضوع بركنار شدن مديران ناكارآمد است.
در حال حاضر هر چيزي به عنوان استعداد شهري براي پيشرفت در اهواز وجود دارد و مردم هم خيلي خوب هستند كه خدمات رساني به اين شهروندان نيز حق مسلم آنها است در اين شهر منابع درآمدي و كسب منابع مالي به راحتي قابل دسترس هستند ولي يك مديريت كارآمد، همدل و همراه مي خواهد كه بتواند همه مجموعه را كنار هم ببيند و اهواز را آنگونه كه شايسته و درخور مردم است، بسازد. شيرمردي بيان كرد: در زمان شهرداري فعلي پروژه هاي عمراني زيادي رقم خورده ولي يا به موقع اجرا نشدند يا بخشي از آنها تعطيل شده در حالي كه مي توان پروژه هاي بيشتري را تعريف كرد.
وي انتقاد كرد: در همه بخش هاي خدمات شهري مثل آسفالت، ترميم خيابان ها و پسماند شهري ضعيف هستيم و وضعيت نگران كننده است.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای نمايندگان در تغيير مديريت ها بايد با استاندار هماهنگ شوند بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.