امام علی (ع)
۞کار هر روز را در همان روز انجام ده، که هر روزی را کاری است.۞
Friday, 23 April , 2021
امروز : جمعه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 12 رمضان 1442
شناسه خبر : 2357
  پرینتخانه » راوی تاریخ انتشار : ۰۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۰:۰۲ | 724 بازدید | ارسال توسط :

آقاي شريعتي،جمعه روز خانواده‌هاست ، بگذار مدير در خانه باشد

از زماني كه روزهاي هفته نامگذاري شدند، روز جمعه در كشورمان تعطيل اعلام شد و در اين روز‌خانواده ها انتظار دارند، سرپرست خانواده در كنارشان باشد، حالا يا ميهماني مي دهند يا ميهماني ‌مي روند، يا سفر كوتاه درون استاني تدارك مي بينند و خلاصه دلخوشي همسر و بچه هاي مرد خانواده اينست كه در […]

از زماني كه روزهاي هفته نامگذاري شدند، روز جمعه در كشورمان تعطيل اعلام شد و در اين روز‌خانواده ها انتظار دارند، سرپرست خانواده در كنارشان باشد، حالا يا ميهماني مي دهند يا ميهماني ‌مي روند، يا سفر كوتاه درون استاني تدارك مي بينند و خلاصه دلخوشي همسر و بچه هاي مرد خانواده اينست كه در اين روز دور هم باشند و هر كس اين محفل خانوادگي را برهم بزند، و در حقيقت حق مسلم يك خانواده را ضايع كند اسباب نارضايتي آنها را فراهم ساخته است.
بعضي مديران كه تعدادشان خيلي كم است، چون خودشان كار را مقدم بر خانواده مي دانند، شب و روز و تعطيل و غير تعطيل برايشان مفهومي ندارد كه اين عادت پسنديده اي نيست، ضمن اينكه چنين روشي بازدهي ندارد . چون مثلا وقتي جمعه يك مدير از او گرفته شود، روز بعد كه شنبه است دل و دماغ رفتن به اداره را ندارد، چون قانون كاري زير پا گذاشته شده و بدن پس از انجام يك هفته كاري، استراحتي نداشته است. حالا اگر اين جمعه اشغال شده در اوج گرما و اجراي برنامه نه در زير كولر، بلكه در بيابان و زير برق آفتاب باشد كه ديگر وا مصيبتا!
يكي از مديران جمعه خراب كن ما، دكتر شريعتي استاندار است كه معلوم نيست چرا اين جفا را در حق مديران و خانواده هاي آنها روا مي دارد. ايشان نبايد تصور كند كه همه مثل خودش مرد آهنين و آسيب ناپذيرند، هر چند آهن هم زورش به گرما و آفتاب اين روزها نمي رسد (مثل ريل راه آهن كه تاب نمي آورد.)
القصه، خدا را خوش نمي آيد استاندار جمعه هاي مديران و حتي شب هاي آنها را بگيرد، مگر آنكه اضطراري پيش بيايد و گرنه حالا يك كلنگ زني اگر روز جمعه آن هم زير برق آفتاب انجام نشود هيچ اتفاق خاصي نمي افتد. البته اينكه نماينده عالي دولت ساعت ها با حوصله به حرف مردم گوش بدهد و نامه بگيرد و امضا بدهد، در خور تحسين است اما اين كار بهتر است در يك روز غير تعطيل و مكان مناسب و سرپوشيده اي باشد نه زير برق آفتاب.
وقتي مديران روز تعطيل را تا غروب بيرون باشند، وقتي شب به خانه رسيدند، آن زمان هم حالي براي پذيرفتن بچه ها و خوش و بش با آنها ندارند فقط يك خواب چند ساعته مي تواند مقداري از خستگي آنها بكاهد.
لذا به نمايندگي از سوي خانواده هاي خوزستاني مثل هميشه به استاندار پركار و پر انرژي توصيه مي شود كه قدر سلامتي خود و زير مجموعه استان را بداند.

حاشيه هايي از كلنگ زني دو پروژه راهسازي

روز جمعه دو پروژه در محور اهواز – بهبهان كلنگ زني شد. البته نماينده مردم بهبهان و استاندار اصرار داشتند كه عنوان پروژه را اهواز – شيراز بنامند تا اين توهم پيش نيايد كه دكتر شريعتي كه اصلاتاً بهبهاني است، نماينده بهبهان هم كه بايد بهبهاني باشند رويكرد خاصي به اين شهرستان دارند، در حالي كه دكتر شريعتي بارها گفته كه استاندار تمام استان است و به همه شهرها و روستاها نگاهي يكسان دارد.

جانا سخن از زبان ما مي گويي
دكتر شريعتي خطاب به مردمي كه براي كار به او مراجعه كرده و از بيكاري شكايت داشتند، گفته: براي اشتغال سراغ استاندار نياييد، بايد كار و اشتغال را از كارآفرين و پيمانكار بخواهيد، چون من هم به اين عوامل ارجاع مي دهم. وي اين را هم گفت كه بايد زير پاي پيمانكاران خوب و سرمايه گذاران فرش قرمز پهن كنيم به آنها احترام بگذاريم، تسهيلات بدهيم و قبولشان داشته باشيم تا در استان فعال شوند و كارآفريني كنند. (همان مطلبي كه راوي در شوراي اداري اخير استان در حضور استاندار و مديران استان عنوان نمود.)

نه به آن شوري شور نه به اين بي نمكي
دكتر شريعتي، ابتدا كه به استان آمده بود، وقتي به شهرها مي رفت، بين راه مرتب از وضعيت راهها انتقاد مي كرد، حالا بعد از گذشت يك سال، زماني كه از اهواز خارج شده و جاده ها را در مي نوردد، نه تنها از آن انتقادها خبري نيست بلكه با توجه به كارهايي كه شده، تعريف هم مي كند، علي الخصوص از وقتي متوجه شده كه پيمانكاران راهسازي، نهايت همكاري را دارند و حتي آنها كه پولي دريافت نكرده اند، با جديت پروژه ها را اجرا مي كنند. البته اين بندگان خدا، قبل از آمدن شريعتي به استان هم چنين
‌روحيه اي داشته اند و كارهايي كه انجام داده اند، مويد اين واقعيت است.
شريعتي با درك چنين مطلبي در جريان كلنگ زني روز جمعه، دست يكي از پيمانكاران را فشرد و به او گفت:مي دانم با وجود اينكه پول نگرفتي كار مي كني و پيمانكاراني كه اين چنين كار مي كنند، كارشان ارزشمند است و بايد قدر آنها را بدانيم.

شركتي كه نمي تواند پاسخگوي حقوق كارگرانش باشد چطور مي تواند مجري پروژه قطار شهري باشد؟

روز گذشته تعدادي از كاركنان شركت كيسون كه اجراي پروژه احداث قطار شهري اهواز را بر عهده دارد، به دليل ادعاي خود مبني بر دريافت نكردن مطالبات ۱۲ ماهه درب استانداري خوزستان تجمع كردند.
البته به قرار اطلاع

راوی, [۲۹.۰۷.۱۷ ۱۸:۵۵]
تعداد نيروهايي كه طي يك سال اخير تنها مبلغ ناچيزي از حقوق و مزاياي خود را دريافت كرده اند بسيار بيشتر از تعداد تجمع كنندگان است اما ترس از اخراج، مانع از حضور اعتراضي شان در جلوي درب استانداري بود.
كارگران معترض نيز عنوان مي كردند در اين مدت يك ساله در حالي كه مديران شركت حقوق خود را دريافت كرده اند، خبري از حقوق و مزاياي عقب افتاده شان نيست.
‌راوي با معاون فني پروژه مترو اهواز در شركت كيسون تماس گرفت و از وي خواست پاسخ شفافي در خصوص اظهارات كارگران معترض ارائه دهد كه باقري نيا عنوان كرد مجوز هيچ گونه مصاحبه اي از سوي دفتر مركزي در تهران به وي داده نشده از اين رو نمي تواند اظهار نظري داشته باشد!

قطار شهري اهواز سال هاي پرماجرا و پيچيده اي دارد پاسخ مسئولان استاني و كشوري به چشم انتظاري افتتاح حداقل بخش اندكي از اين پروژه تنها وعده به امسال و سال آينده است كه بايد ديد تا چه حد مي توان به تحقق آن اميد داشت.پروژه اي كه شهرداري اهواز با پيمانكار آن يعني شركت كيسون مشكلاتي دارد و پادرمياني و حتي تهديد به فسخ قرارداد از سوي مسئولان استاني و كشوري هم هنوز گره اين مشكل را باز نكرده است.
ظاهرا شركت كيسون عملكرد مناسبي در اجراي پروژه هاي عمراني در سطح كشور داشته اما پس از گذشت بيش از ده سال به دليل مشكل پروژه متروي اهواز ، قطار شهري هنوز روي ريل قرار نگرفته است و حالا علاوه بر چشم انتظاري مردم براي بهره مندي از مترو، كارگران اين شركت هم منتظر پرداخت حقوق عقب افتاده شان هستند. و سوال اينست كه شركتي كه از عهده انجام تعهداتش به كارگرانش بر نمي آيد چگونه مي تواند پاسخگوي اجراي يك پروژه بزرگ باشد؟

نقل مطالب يا كپي برداري با ذكر منبع آزاد است
Noordaily@yahoo.com
@ravigoft

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 178

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.