امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Friday, 17 January , 2020
امروز : جمعه, ۲۷ دی , ۱۳۹۸ - 22 جماد أول 1441
شناسه خبر : 2347
  پرینتخانه » راوی تاریخ انتشار : ۰۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۰:۰۲ | 341 بازدید | ارسال توسط :

فرزندانمان را مديريت كنيم تا به عزايشان ننشينيم

توصيه و رهنمود هميشگي روانشناسان كودك و نوجوان به خانواده ها اين بوده و هست كه بچه ها را طوري تربيت كنيد كه بتوانيد در مواردي كه لازم است به آنها <نه> بگوئيد و آنها هم حرف شنويي داشته باشند.سابق كه نه روانشناسي در كار بود و نه پدر و مادران كلاس ها و مشورت […]

توصيه و رهنمود هميشگي روانشناسان كودك و نوجوان به خانواده ها اين بوده و هست كه بچه ها را طوري تربيت كنيد كه بتوانيد در مواردي كه لازم است به آنها <نه> بگوئيد و آنها هم حرف شنويي داشته باشند.سابق كه نه روانشناسي در كار بود و نه پدر و مادران كلاس ها و مشورت هاي آموزشي طي مي كردند، اقتدار خانواده و شنوايي فرزندان امري عادي بود. در آن زمان والدين عقيده داشتند كودك يا نوجوان آنها بايد به صلاح ديد پدر و مادر براي تفريح و كلاً رفتن بيرون برنامه ريزي كند و اجازه نمي داند يك شب فرزندشان بيرون از خانه باشد و معتقد بودند (پسر يا دختر) اگر به هر دليل يك شب در خانه خودش نباشد ديگر نمي شود جلوي او را گرفت و اختيار از والدين سلب مي شود. اما متاسفانه امروزه بچه از وقتي توانست راه برود و حرف بزند ، بر پدر و مادر مسلط مي شود و حرف، حرف اوست و در برابر خواست هايش كلمه <نه> وجود خارجي ندارد.اين بچه به همين شكل بزرگ و بزرگ تر شده و عادت به سرپيچي از حرف بزرگ تر مي كند تا جايي كه گردش رفتن و خانه دوست رفتن را حق خود مي داند و نيازي به نظر پدر و مادر نمي بيند. نتيجه چنين آزاد گذاشتن فرزندان همين شده كه تنها گوشه هايي از فجايع و اتفاق هاي ناگواري كه كانون خانواده ها را بر هم مي زند در رسانه ها مي خوانيم اما نبايد تصور كرد كل قضايا همين رويدادهاي تلخي است كه انتشار مي يابد بلكه بسيار خانواده هايي هستند كه در برخورد با مشكلاتي كه براي فرزندانشان پيش مي آيد ترجيح مي دهند براي حفظ آبرو، سكوت كنند.
وقتي عادي ترين موضوع در يك خانواده اين باشد كه پسر يا دختر خانواده به خانه يا مجالسي برود كه پدر و مادرش شناختي از آن ندارند، يا به اتفاق دوستانش در تور ، گردشگري شركت كند كه معلوم نيست مجوز داشته باشد، نبايد انتظار داشت كه هميشه همه چيز به خير بگذرد، لذا آتش به اختيار گذاشتن فرزندان از سوي والدين فاجعه بار شده است. منظور اين نيست كه يك نوجوان در خانه زنداني و هرگونه جسارت و تصميم گيري از او گرفته شود، بلكه مراد اينست كه خانواده ها، فرزندانشان را مديريت كنند تا كودك و نهال ديروز آنها كه با خون دل امروز بارور شده و قد كشيده، بر اثر افسار گسيختگي و آزادي كنترل نشده به راحتي از دستشان نرود و در غم فقدان او عمري نادم و اندوهناك نشوند.

چند درصد از تورهاي گردشگري آبي داراي مجوز هستند؟

حادثه رخ داده براي گردشگران دره ارواح تا چال كندي دزفول و نجات يافتن ۱۴ نفر و غرق شدن ۲ تن ديگر و مفقود بودن سه نفر از مجموع ۱۹ گردشگر هنوز پس از يك هفته روي خروجي رسانه ها قرار دارد.
۱۹‌گردشگر براي تجربه يك گردش آبي هيجان انگيز، خود را به مسير دره ارواح تا چال كندي در منطقه دزفول مي رسانند و با بستن تيوپ ها به يكديگر به آب مي زنند و پس از طي مسيري، با توجه به پر خطر بودن اين مسير دچار حادثه مي شوند. ‌
غرق شدن ۲ گردشگر و نجات ۱۴ نفر، تلخ و شيرين اين تجربه هيجان كاذب در يك هفته بود اما مفقود بودن سه گردشگر كه يكي از آن ها تورليدر اين ۱۸ گردشگر بود، بعد نگران كننده و مجهول اين ماجرا است.
طي هفته گذشته خبرهاي زيادي در خصوص چگونگي وقوع اين حادثه منتشر شده است اما نكته جالب و قابل تأمل اين است كه عبور از اين دره طبق گفته يكي از نجات يافتگان، با دعوت از اين تورليدر در گذشته از طريق فضاي مجازي نيز صورت گرفته است. دره اي صعب العبور و مسير آبي كه در طول آن چاله هاي آبي خطرناكي قرار دارد. ‌
چندي پيش طبق آمار اعلام شده استان خوزستان رتبه دوم را در حادثه غرق شدگي طي ۱۵ سال گذشته به خود اختصاص داده است كه در اين زمينه راوي مواردي را متذكر شد اما با وقوع حادثه اخير، باز هم اين سوال مطرح مي شود كه چند درصد تورهاي گردشگري آبي داراي مجوزهاي لازم هستند و در صورت برخورداري از اين مجوزها، آيا مكان هاي مشخصي براي تفريح هاي آبي مشخص شده است؟
نكته قابل توجه ديگر در اين ماجرا اين است كه با توجه به خطرناك بودن مسير، هيچ گونه تابلويي مبني بر خطر غرق شدگي نصب نشده است كه آصفي، فرماندار دزفول در اين خصوص به پيك راوي گفت: ظاهرا اين مسير براي نخستين بار توسط گردشگران طي شده است.در حالي كه طبق گفته يكي از نجات يافتگان حادثه، پيش از اين نيز تورهاي ديگري براي عبور از مسير آبي دره ارواح تا چال كندي برنامه ريزي شده بود!‌
آصفي در پاسخ به اين سوال كه نصب تابلوهاي شنا ممنوع در چنين مسيري به عهده چه ارگاني است عنوان كرد: در حال حاضر تمامي توان استان براي يافتن مفقودان است اما در اين خصوص بايد شاهد تلفيق مجموعه هاي مختلف بين سازمان آب و برق خوزستان، تربيت بدني، سد دز و ديگر سازمان ها باشيم.
ما نيز همچون فرماندار دزفول و ديگر مديران اميدواريم با شنيدن خبر زنده بودن مفقودان از تلخي اين ماجرا كاسته شود اما حالا كه به گفته مديركل ورزش و جوانان

استان طبق ابلاغ دستورالعملي از سوي وزارت كشور به استانداري خوزستان، قرار است دبيرخانه دائمي هيأت نجات غريق استان در شهرستان هاي داراي رودخانه تشكيل و نقاط امن تعريف و ايستگاه نجات راه اندازي شود، اين انتظار را داريم كه هم مردم از تجربه هيجان هاي كاذب دست بكشند و هم مديران در كنار تعيين تكليف مجوزهاي تورهاي گردشگري، اين ابلاغيه را جدي بگيرند.

چرا شوراي پول و اعتبار حاضر به رفع مشكل سپرده گذاران نيست؟

در حاليكه سپرده گذاران برخي موسسات مالي مانند آرمان بي صبرانه منتظر تصميم گيري شوراي پول و اعتبار هستند، جلسات اين شورا به عناوين مختلف لغو يا برگزار نمي شود تا بلاتكليفي هموطنان ما همچنان ادامه داشته باشد. به گفته يكي از مسئولين موسسه آرمان تا زمانيكه جلسه شوراي پول و اعتبار تشكيل نشود و تصميم گيري نكند، مشكل حل نخواهد شد و نمي توان در اين مورد تصميم گيري كرد.
در اين ميان سوالي كه مطرح است اين است كه چطور آقايان يك شبه حساب ها را مسدود مي كنند و سرگرداني و اضطراب مردم برايشان مطرح نيست اما براي تصميم گيري براي پرداخت پول سپرده گذاران پس از گذشت حدود شصت روز جلسه تشكيل نمي دهند؟
سپرده گذاران شكايت دارند كه خيلي از آنها مريض دارند يا تدارك كار خيري را ديده اند يا مشكلات مالي دارند و چشم انتظار تشكيل جلسه شوراي پول و اعتبار هستند .
اگر واقعا نمي خواهند تصميم گيري از جانب شورا باشد لااقل اقدامات موقتي انجام بدهند. مثلاً سپرده گذاران با دفترچه بانكي براي تامين نيازهاي مالي خود وام بگيرند يا سود علي الحساب بر اساس سپرده خود به آنها داده شود و خلاصه مشكل به صورت استخوان لاي زخم باقي نماند. مردم چه گناهي كرده اند كه فكر مي كردند كارها متولي دارد در تصورشان نمي گنجيد كه در جامعه اي كه بايد قانون حاكم باشد، موسسه هايي آزادانه كارهاي غيرقانوني كنند و اين همه پريشاني و بدبختي براي مردمي كه جز اعتماد كردن به گردش مالي تقصيري ندارند ايجاد كنند؟
اميرآهن جان رئيس
ستاد استقبال از مهر شهرداري اهواز شد

طي حكمي از سوي سيد خلف موسوي شهردار اهواز امير آهن جان معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري به عنوان رئيس ستاد استقبال از مهر شهرداري اهواز منصوب گرديد. در اين حكم از آهن جان خواسته شده: با همكاري معاونين و مديران مناطق نسبت به حفظ وحدت رويه، جلوگيري از اتلاف منابع و اقدامات موازي، با ايجاد عدالت در خدمات رساني به مدارس محروم، زمينه ساز شكوفائي هر چه بيشتر شهر و اعتلاي فرهنگي شهروندان فراهم كنند.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 569

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.