امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Monday, 27 May , 2019
امروز : دوشنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۸ - 23 رمضان 1440
شناسه خبر : 6975
  پرینتخانه » راوی تاریخ انتشار : ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰:۰۰ | 6 بازدید | ارسال توسط :

ادغام بانك ها خوب است به شرطي كه كارشناسي باشد

قرار شده بر اساس مصوبه شوراي پول و اعتبار و شوراي هماهنگي اقتصادي (سران سه قوه) بانك هاي انصار، قوامين، حكمت ايرانيان، مهر اقتصاد و موسسه اعتباري كوثر در بانك سپه ادغام شوند. مسلما اگر اين اقدام بمنظور حفظ ثبات و سلامت نظام بانكي انجام شود، گام مفيدي است اما حساب اين است كه معمولا […]

ادغام بانك ها خوب است به شرطي كه كارشناسي باشد

قرار شده بر اساس مصوبه شوراي پول و اعتبار و شوراي هماهنگي اقتصادي (سران سه قوه) بانك هاي انصار، قوامين، حكمت ايرانيان، مهر اقتصاد و موسسه اعتباري كوثر در بانك سپه ادغام شوند. مسلما اگر اين اقدام بمنظور حفظ ثبات و سلامت نظام بانكي انجام شود، گام مفيدي است اما حساب اين است كه معمولا ابتدا يك تصميم بدون انجام كار كارشناسي و طي مراحل قانوني به اجرا در مي آيد بعد كه با مشكل مواجه شدند، دنبال راه  حل مي گردند كه اميدواريم اين بار روال كار صحيح بوده و قبلا راهكارهاي مناسب براي جلوگيري از سرگردان شدن سهامداران و سپرده گذاران اتخاذ شده باشد. اين مطلب از آن جهت گوشزد مي شود كه در گذشته شاهد بوده ايم حتي يكي از بانك هاي مطرح كشور وقتي تصميم به كوچك سازي گرفته و تعدادي از شعبه ها را تعطيل و در ديگر شعبه ها ادغام كرده، مشكلاتي براي كاركنان آنها و مشتريانشان پديد آمده كه مدتها طول كشيده تا كار به روال عادي برگردد و آينده نشان خواهد داد اين بار هم بدون طي شدن مراحل مربوطه اقدام به ادغام و كوچك سازي شده يا ان شاا… با رعايت جوانب كار و انجام كارشناسي هاي لازم دست به اين كار زده اند.

استيضاح شهردار پررنگ شد

شاعري سرپرست شهرداري اهواز مي شود؟

در شماره ديروز راوي خبر داديم كه قرار است اعضاي شوراي شهر نشستي داشته باشند و تكليف شهردار اهواز را روشن كنند بطوري كه آقاي كتانباف را كنار بگذارند و يا شهردار انتخاب كنند يا سرپرستي شهرداري را منصوب كنند كه يك منبع موثق به راوي گفت باز هم اين اتفاق نيفتاد چون شورا طبق معمول در مورد يك تصميم نهايي به اجماع نرسيد. اين هم از بخت بلند شهردار فعلي است كه اعضاي شوراي شهر نمي توانند براي تصميم گيريها درخصوص وضعيت شهردار اتفاق نظر داشته باشند و خلاف شعارهايي كه در گذشته داده اند، همسو و همفكر نيستند و هرچند نفر يك نظر دارند و به اين ترتيب معلوم نيست چه زماني قادر خواهند بود، در خصوص سرنوشت شهردار اتفاق آرا پيدا كنند.

و اما آخرين خبرها از فعل و انفعال ها در شوراي شهر حاكي است كه بحث استيضاح شهردار پررنگ شده و اگر توافق هاي حاصله سرجايش باشد و اتفاق تازه اي نيفتد پيش بيني مي شود استيضاح انجام شود و آقاي موسي شاعري معاون اسبق فرهنگي و اجتماعي شهرداري به عنوان سرپرست شهرداري اهواز انتخاب شود.‌

سارقين زحمت برچيدن و بردن ديوارهاي قطار شهري را كشيدند

پيش از اين گفتيم كه امسال هم مسافران نوروزي تغييري در شهر اهواز نخواهند ديد كه در بازگشت آن را تعريف كنند چون اتفاق خاصي نيفتاده جز يكي دو پروژه كه از سالها قبل شروع شده بودند و امسال به بهره برداري رسيدند، هر چند موارد تكميلي هم دارند.

از دافعه هاي شهر در اين سالها، يكي هم ديوارهاي مربوط به پروژه قطار شهري است كه واقعا چهره شهر را از آنچه بوده، بدتر كرده و هر سال با فرسوده تر شدن آنها، وضع بدتر مي شود. اما در يكي از اين ايستگاههاي مترو كه باز هم حصار كشي شده بود، سارقين با توجه به بلاصاحب بودن آن و وقتي ديدند هيچ حفاظتي از آنجا نمي شود، تدريجا ديوارها را برچيدند و هر چه بود بردند و فضاي آنجا آزاد شد. اين منطقه دقيقا در بلوار گلستان، حد فاصل پمپ بنزين سياحي تا بيمارستان شهيد بقائي واقع است و بازديد براي عموم آزاد است. از آنجا كه كسي پيگير اين سرقت نبوده، بعيد نيست ساير ايستگاهها و ديوارها به اين سرنوشت دچار شوند و اموال آنها سرقت شود، مگر آنكه قبل از آن فكري براي اين محل ها بشود.

اصولا بايد ديد اگر پشت اين حصارها كاري صورت نمي گيرد يا كار انجام شده، چرا آنها را بر نمي دارند و ميدان ها را مرمت و آزاد نمي كنند و منتظرند چه اتفاقي رخ بدهد.

نشاط اجتماعي در سير كردن شكم ها خلاصه شده!

وزير كشور در حاشيه نشست يك‌صد و چهاردهم شوراي اجتماعي كشور در جمع خبرنگاران گفته: موضوع نشاط اجتماعي جزو دستورهاي دائمي شوراي اجتماعي كشور است. اين مساله، هم بعد اجتماعي و پيشگيرانه و هم بعد درماني دارد و مباحث كارشناسانه‌اي در كميته‌ها اتفاق افتاد كه عبارتند از مسائل نظري و فلسفي بحث نشاط.

وي از همه مردم خواسته اگر پيشنهاد و توصيه‌اي دارند كه مي‌تواند در زمينه نشاط اجتماعي به شوراي اجتماعي كمك كند ارائه كنند و دبيرخانه شوراي اجتماعي آماده قبول اين پيشنهادهاست. عرض شود كه در حال حاضر ايجاد زمينه نشاط در جامعه كار سختي نيست چون توقعات پايين آمده و همين كه  مردم غذاي بخور و نميري روي سفره شان داشته باشند و زورشان به تهيه مايحتاج ضروري برسد، براي ايجاد نشاط اجتماعي كافي است

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای ادغام بانك ها خوب است به شرطي كه كارشناسي باشد بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.