اقامتگاه بومگردی قلعه سرد در دهدزافتتاح شد

 اقامتگاه بومگردی قلعه سرد در دهستان قلعه سرد بخش دهدز از توابع شهرستان ایذه افتتاح شد.

مدیر پایگاه میراث فرهنگی آیاپیر ایذه ظهر شنبه درحاشیه آیین افتتاح این اقامتگاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: اقامتگاه بومگردی قلعه سرد درروستای بردسفید دهستان قلعه سرد بخش دهدز شهرستان ایذه با فضایی به وسعت ۲۰۰۰مترمربع و زیربنای ۳۰۰متر مربع با استفاده از اعتبارات بخش خصوصی راه اندازی شده که دارای هفت اتاق با مجموع ظرفیت پذیرش ۴۰ نفر در هر نوبت است.

ایوب سلطانی افزود: احداث این اقامتگاه های بوم گردی با هدف ایجاد اشتغال، جذب و اسکان گردشگر، مرمت آثار باستانی و معرفی آیین و سنت های روستایی هدف گذاری شده است.

وی اظهارداشت: در اقامتگاه بوم گردی و گردشگری قلعه سرد غذا و شیرینی های محلی، نان های محلی، سوغات و دمنوش های سنتی عرضه می شود.

مدیر پایگاه میراث فرهنگی آیاپیر ایذه گفت: در حال حاضر حدود ۲۰ تقاضا برای راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی در شهرستان ایذه ارایه شده است که در حال بررسی و رفع معایب طرح هاست.

سلطانی تاکید کرد: وجود آثار باستانی و تاریخی در ایذه باعث شده سالیانه گردشگران خارجی و داخلی به این منطقه سفر کنند و ایجاد اقامتگاه بوم گردی در این منطقه اسکان خوبی را برای آنان فراهم می کند.

دهستان قلعه سرد در پنج کیلومتری مرکز بخش دهدز شهرستان ایذه در دل زاگرس قرار گرفته است که دارای آب و هوای معتدل می باشد.