امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Monday, 27 May , 2019
امروز : دوشنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۸ - 23 رمضان 1440
شناسه خبر : 7038
  پرینتخانه » گزارش تصویری تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰ | 8 بازدید | ارسال توسط :

اولين خط و نشان قاضي القضات: دورزدن قانون ممنوع

سرمايه گذاران و قانونمندان مورد حمايت هستند  تعداد پرونده‌هاي قضايي زيبنده جمهوري اسلامي نيست رئيس قوه قضاييه گفت: امروز تعداد پرونده‌هاي ورودي به قوه قضاييه زيبنده جمهوري اسلامي نيست، گفت: بايد سرچشمه‌ها را بست به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان  حجت‌الاسلام و المسلمين سيد ابراهيم رئيسي در مراسم معارفه رئيس جديد دستگاه قضا اظهار كرد: اميدوارم […]

اولين خط و نشان قاضي القضات: دورزدن قانون ممنوع

سرمايه گذاران و قانونمندان مورد حمايت هستند

 تعداد پرونده‌هاي قضايي زيبنده جمهوري اسلامي نيست

رئيس قوه قضاييه گفت: امروز تعداد پرونده‌هاي ورودي به قوه قضاييه زيبنده جمهوري اسلامي نيست، گفت: بايد سرچشمه‌ها را بست

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان  حجت‌الاسلام و المسلمين سيد ابراهيم رئيسي در مراسم معارفه رئيس جديد دستگاه قضا اظهار كرد: اميدوارم اعتماد مقام معظم رهبري به حقير در قوه قضاييه موجب شرمندگي بنده محضر ايشان و قضات و نيروي‌هاي انقلابي نشود.

وي افزود: صميمانه از تلاشهاي خالصانه روساي قبلي قوه قضاييه تقدير و تشكر مي‌كنم و به روح بلند آيت‌ا… شاهرودي استاد بزرگوارمان درود مي‌فرستم.

حجت‌الاسلام و المسلمين رئيسي با بيان اينكه بدون ترديد خدمات ارزنده‌اي در اين ۴ دهه انجام شده است، گفت: در فاصله ۳ ساله‌اي كه در قوه قضاييه نبودم و در آستان قدس رضوي و انتخابات رياست جمهوري حضور داشتم فرصتي يافتم و بيش از گذشته با مشكلات مردم در سطوح مختلف آشنا شدم.

رئيس قوه قضاييه بيان كرد: همه عزيزان در قوه قضاييه تلاش خواهند كرد آنچه در سند بالادستي ما وجود دارد و توصيه‌هاي مقام معظم رهبري كه به عقيده من منشور ۸ ماده‌اي است، اجرايي شود.

وي با اشاره به اينكه خواست همه مردم اجراي عدالت در سطوح بالاتر است، اظهار كرد: برنامه تحول قضايي بايد در بستر گام دوم با كمك همه دستگاه‌ها به ويژه در حوزه اجراي عدالت به خوبي برداشته شود.

حجت‌الاسلام و المسلمين رئيسي تاكيد كرد: در منشور گام دوم كه بر بحث عدالت تاكيد بسياري شده است، مي‌طلبد كه امروز به يك نقطه قابل قبول در اجراي عدالت به تفاهم برسيم.

وي با اشاره به اينكه سخن در عدالت اثباتي و اجرايي است، چه كنيم مردم احساس اجراي عدالت كنند؟ گفت: اگر بخواهيم بر اصلي كه نزديكترين مورد اجراي عدالت و قانون است؛ بگوييم هيچ كس حق حركت خلاف قانون و دور زدن آن را ندارد  عدالت اجرايي مي‌شود؟

حجت‌الاسلام و المسلمين رئيسي  با بيان اينكه مسئله اجراي قانون را بايد جدي گرفت، تاكيد كرد: ما بايد بر اجراي قانون تكيه و اجرا كنيم. در كشور هر روز يك گروه سياسي روي كار است؛ اما تكيه بر قانون مي‌تواند راهگشا باشد.

رئيس قوه قضاييه با اشاره به اينكه امروز تعداد پرونده‌هاي ورودي به قوه قضاييه زيبنده جمهوري اسلامي نيست، گفت: بايد سرچشمه‌ها را بست؛ تمام دستگاه‌هاي كشور وظيفه پيشگيري از وقوع جرم دارند.

حجت‌الاسلام و المسلمين رئيسي با بيان اينكه هيچ دستگاهي را نمي‌شناسم كه وظيفه پيشگيري از جرم نداشته باشد، اظهار كرد: اين نگاه مي‌تواند مانند وقوع جرم و موجب پيشگيري شود.

وي خاطرنشان كرد: لازم است از قوانين جرم زدايي و حبس زدايي شود؛ وقتي مي‌گوييم حبس زدايي شود، مجلس اگر قانون گذاري كرده باشد  قضات ملزم به اجرا است.

رئيس قوه قضاييه با اشاره به اينكه اميدوارم با كمك مجلس بحث قضا زدايي و حبس زدايي اجرايي شود، افزود: اخيرا رهبر انقلاب عفو گسترده‌اي را اعلام كردند، اما با روند فعلي مدتي طول نمي‌كشد كه مجددا زندان‌هاي ما پر مي‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمين رئيسي تاكيد كرد: موضوع بعدي در تحول، نياز به نيروي انساني ماهر است. امروز آموزش قاضي داريم، اما بايد مهارت‌هاي لازم را هم به آن‌ها بياموزيم.

وي با بيان اينكه از قضات پاك بايد صيانت شود اظهار كرد: امروز مدعي مبارزه با فساد در قوه قضاييه خود قضات هستند كه مي‌خواهند با چند نفري از كامندان كه مي‌خواهند اين دستگاه را فاسد كنند، بايستند.

رئيس قوه قضاييه  با اشاره به اينكه ما ملزم به اين هستيم كه مقابل آن‌ها بايستيم و خواهيم ايستاد، گفت: ما نمي‌توانيم مقابل تجاوز به آب، خاك و محيط زيست ساكت بنشينيم؛ درقبال تجاوز به حقوق عامه با قاطعيت مي‌ايستيم.

حجت‌الاسلام و المسلمين رئيسي با بيان اينكه انشاا…  كاري خواهيم كرد كه مردم از قضات با دو صفت حامي مطمئن و خادم عادل ياد كنند، اظهار كرد: انشاا… كاري مي‌كنيم كه تكريم ارباب رجوع در صدر اقدامات باشد.

وي با اشاره به اينكه دستگاه قضايي بيشتر دستگاه قضايي شناخته مي‌شود تا نظارتي، اما نظارت را بايد افزايش دهيم، افزود: دستگاه ها‌ي مختلف بدانند كه نظارت به معناي مچ گيري نيست.

رئيس قوه قضاييه تاكيد كرد: نظارت تضمين اجراي قانون و تداوم اعتماد به مديران و سلامت در ادارات كشور است.

حجت‌الاسلام و المسلمين رئيسي با بيان اينكه از هرگونه سرمايه گذاري و كارآفريني در كشور حمايت مي‌كنيم، اظهار كرد: از مديران در مقابل تحريم‌ها حمايت مي‌كنيم.

وي با اشاره به اينكه بدانند مدير شجاع قاطع و قانونمند مورد حمايت ما قرار دارد، گفت: در موضوع مبارزه با فساد كه خواست مردم است بهترين سخن پيام ۸ ماده‌اي رهبر انقلاب است كه بعد از گذشت چند سال همچنان زنده است.

رئيس قوه قضاييه با بيان اينكه در اين پيام تكليف همه دستگاه‌ها از دولت و مجلس تا قوه قضاييه مشخص است، اظهار كرد: پرونده‌هاي ۱۲۳ ميلياردي، ۳ هزار ميلياردي و پرونده‌هاي ديگر كه متهمان و رقم‌هاي متفاوت دارند، همه‌شان جنسشان يكي است، اين‌ها نشان مي‌دهند كه ساختار‌هاي ما اشكال دارد.

حجت‌الاسلام و المسلمين رئيسي گفت: آن‌ها كه در سازمان‌هاي مختلف حقوق بشري غربي فعال هستند خود متهمند و ليست بلندي از نقض حقوق بشر در كارنامه خود دارند.

رئيس قوه قضاييه با بيان اينكه امروز بايد با مردم و دنيا بيشتر سخن بگوييم، اظهار كرد: نكته بعدي مسئله امنيت است. امروز با رهبري مثال زدني ايشان و همت نيرو‌هاي امنيتي و نظامي ايران يكي از امن‌ترين كشور‌ها است.وي با اشاره به اينكه امنيت امروز يكي از اولويت‌ها است، بيان كرد: در مقابل جرايم سازمان يافته و اقداماتي كه امنيت را خدشه دار كند، كوچكترين اغماضي نخواهيم داشت.

حجت‌الاسلام و المسلمين رئيسي با بيان اينكه اجراي عدالت در گرو وجود امنيت است، اظهار كرد: از رسانه‌ها و نخبگان كمك مي‌خواهيم و با آن‌ها نشست خواهيم داشت تا هم مساعدت كنند و هم در جريان امور قرار گيرند.

رئيس قوه قضاييه با اشاره به اينكه مخاطب اول پيام رهبري بنده هستم، اما در درجه بعد مخاطب همه مردم هستند، تاكيد كرد: براي پيشنهاد، ارائه ايده و نقد منصفانه بايد ظرفيت خود را بالا برد و استقبال كرد.

وي ادامه داد: اگر امكان اجرا هم نيست بايد از آن استقبال كنيم. اين نگاه‌ها فرصت است كه در جهت ارتقا دستگاه قضا موثر خواهد بود. اما در نهايت شرط اجراي تمام اين موضوعات اخلاص است.حجت‌الاسلام و المسلمين رئيسي گفت: اگر روساي قبلي و قضات توانستند امور را پيش ببرند بحث اخلاص بوده است كه امروز نيز مي‌توانيم با اخلاص و توسل به ائمه اطهار گره‌ها را باز كنيم.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای اولين خط و نشان قاضي القضات: دورزدن قانون ممنوع بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.