امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Monday, 27 May , 2019
امروز : دوشنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۸ - 23 رمضان 1440
شناسه خبر : 7072
  پرینتخانه » سرمقاله تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۰:۰۰ | 11 بازدید | ارسال توسط :

تاریخ شاهنشاهی دسیسه ای برای قطع رابطه با اسلام

از جمله شبهاتی که ضد انقلاب در فضای مجازی و غی آن مطرح می کنند این است که رژیم پهلوی اگرچه رژیمی معتقد به عدم دخالت دین در سیاست(سکولار) بود امّا به دیانت مردم کاری نداشت و دشمنی آشکار با اسلام از این رژیم کمتر دیده می شد. این در حالی است که اکنون بخوبی […]

تاریخ شاهنشاهی دسیسه ای برای قطع رابطه با اسلام

از جمله شبهاتی که ضد انقلاب در فضای مجازی و غی آن مطرح می کنند این است که رژیم پهلوی اگرچه رژیمی معتقد به عدم دخالت دین در سیاست(سکولار) بود امّا به دیانت مردم کاری نداشت و دشمنی آشکار با اسلام از این رژیم کمتر دیده می شد. این در حالی است که اکنون بخوبی بر همه آشکار شده که اوّلین شاه این سلسه برای اسلام زدائی و مقابله با اعتقادات دینی مردم ایران، توسط انگلیسی ها به تخت سلطنت نشست و پس از اتمام تاریخ مصرف و عزل وی توسط اربابان انگیسی، پسرش نیز با پذیرش تعهداتی مشابه جانشین پدر شد، لیکن به دلیل عدم تسلّط کافی بر کشور تا مدتها منویات ضدِّدینی خود را نتوانست آشکار کند، امّا به محض احساس مساعد بودن شرایط در مقابله با اسلام به اقدامات ریشه ایِ مختلفی دست زد که از جمله آنها تبدیل تاریخ هجری شمسی به تاریخ شاهنشاهی بود.

شاه در اواخر سلطنت و در اوج اقتدار، با اطمینان از حمایت كامل آمریكا و به پشتوانه دلارهای بی حساب حاصل از افزایش جهشی قیمت نفت و اتكاء به ارتشی كاملا مجهز به سلاح‌های آمریكائی، چنان مغرور شد كه مخالفت مردم را ناچیز انگاشت و با چند اقدام احمقانه ازجمله برقراری نظام تک حزبی با تأسیس حزب شاه ساخته رستاخیز، تغییر تاریخ و مانند آن سرنگونی رژیم خود را تسریع كرد. در ۲۵ اسفند ۱۳۵۴ طی قانونی كه در دو مجلس ایران به تصویب رسید، تاریخ هجری كه مبداء آن هجرت پیامبر گرامی اسلام صلی ا…علیه و آله و سلّم از مكه به مدینه بود، به تاریخ مجعول شاهنشاهی تبدیل شد تا یكی دیگر از حلقه های اتصال مردم به اسلام قطع گردد. تصویب این قانون مورد اعتراض مراجع تقلید و سایر علما قرار گرفت و امام خمینی رحمت ا… علیه استعمال این تاریخ را حرام اعلام كردند. مردم متدیّن با آگاهی از نظر فقها و مراجع به تمرّد از دستور استفاده از این قانون دست زدند و با برپایی اعتراضاتی به مقابله با این توطئه برخاستند و شاه كه از این تغییر تاریخ، دور كردن مردم از اسلام را در آرزو داشت، دشمنی مردم را علیه حكومت خود برانگیخت و این اقدام انگیزه‌ای موثّر برای تهییج و تجهیز مردم بر علیه رژیم سرسپردهِ شاه بوجود آورد كه اگرچه عقب نشینی  و لغو قانون تاریخ شاهنشاهی را در سال ۱۳۵۷ به دنبال داشت، امّا دیگر دیر شده بود و با آشکار شدن چهرهِ ضدِّاسلامی شاه، قیام مردم به اوج خود رسید وتنها چند ماه بعد، این عنصر سرسپرده و ضدِّ اسلام از کشور اخراج شد.

اقدام احمقانه و مغرورانه شاه در تغییر تاریخ اسلامی و اقدامات ضدّدینی مشابهی كه به دستور اربابان امریکائی و به خیال تحكیم حكومت خود انجام داد،نشان از این داشت که اگر این عنصر خود فروخته بازهم امکان حضور در ایران یافته بود بسیار زودتر از آنچه تصوّر شود برنامه های ضدِّاسلامی خود و اربابانش را به مرحلهِ اجرا می گذاشت.

موسوی زاده

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای تاریخ شاهنشاهی دسیسه ای برای قطع رابطه با اسلام بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.