امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Monday, 27 May , 2019
امروز : دوشنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۸ - 23 رمضان 1440
شناسه خبر : 7022
  پرینتخانه » راوی تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۰:۰۰ | 12 بازدید | ارسال توسط :

حوزه علميه قبل از انقلاب در آبادان بوده است

 ‌حضرت آيت ا… سبحاني در ديدار اعضاي شوراي سياستگذاري حوزه هاي علميه خواهران گفته اند:  ‌پيروزي انقلاب بركاتي داشته است كه در جاي خود بسيار مهم است، اما اين طور نبوده كه حوزه علميه خواهران قبل از انقلاب نبوده باشد، بلكه حوزه علميه خواهران به صورت اجمالي در شهر آبادان بوده و به وسيله ما […]

حوزه علميه قبل از انقلاب در آبادان بوده است

 ‌حضرت آيت ا… سبحاني در ديدار اعضاي شوراي سياستگذاري حوزه هاي علميه خواهران گفته اند:  ‌پيروزي انقلاب بركاتي داشته است كه در جاي خود بسيار مهم است، اما اين طور نبوده كه حوزه علميه خواهران قبل از انقلاب نبوده باشد، بلكه حوزه علميه خواهران به صورت اجمالي در شهر آبادان بوده و به وسيله ما شروع شد، در ايام محرم كه به اين شهر مي رفتم و براي طلبه ها در آنجا تدريس مي كردم.

ايشان ادامه دادند: به دليل اين كه كسي براي تدريس در آنجا نبود، با تلاش هاي فراوان در سال ۵۰ اين هسته اي را كه در آبادان شكل گرفته بود، به قم آوردم، بهر حال اين موضوع به صورت كم رنگ قبل از انقلاب نيز بوده است.

ايشان بيان داشتند: افرادي كه در حوزه علميه خواهران و جامعه الزهراء مشغول تحصيل مي باشند، بايد از آنها مبلغه ها تربيت شود تا در خانه ها، مساجد و … به تبليغ دين بپردازند و در اين رهگذر اثر گذار باشند و معتقديم اثري كه مبلغه ها مي گذارند بيش تر از اثر گذاري مردان است.

حضرت آيت ا… سبحاني اضافه كردند: در آبادان اين اثر گذاري مبلغه ها را تجربه كرديم. در گذشته در شهر آبادان آمريكايي ها و انگليسي ها حضور داشتند و اغلب زنان بي حجاب رفت و آمد مي كردند و مبلغه ها به اين شهر براي تبليغ مي آمدند و با تبليغ خود اثرگذار بودند و حجاب شهر عوض مي شد.

فساد در شهرقم زياد شده است

  ‌

معظم له از وجود فساد در شهر قم انتقاد و  عنوان كردند: متأسفانه در همين شهر قم فساد در حوزه زنان افزايش يافته است. بايد با حضور زنان مبلغه مجالس تعليمي و تربيت در مساجد و منازل براي زنان برگزار شود تا شاهد اثر بخشي باشيم.

حضرت آيت ا… سبحاني در ادامه اظهار داشتند: اگر كاري از دست من از طريق قلم و غير آن بر بيايد، آماده همكاري هستم.

چرا معاون سياسي اجتماعي استانداري در شوراي آموزش و پرورش حضور نمي يابد؟

معاون سياسي اجتماعي استانداري خوزستان با اشاره به حضورنيافتن خود در شوراي آموزش و پرورش استان در ۶ ماه گذشته، گفت: با وجود تلاش هاي بسيار، آموزش و پرورش خوزستان در سه سال متوالي در حوزه آموزش در رتبه آخر كشوري قرار داشته است.

 ‌علي حسين حسين زاده  در گفت وگو با ايرنا در پاسخ به علت حضورنيافتن خود در سه جلسه اخير شوراي آموزش و پرورش خوزستان، گفته: رتبه بندي اعلام شده از سوي وزارت آموزش و پرورش نشان مي دهد كه آموزش و پرورش خوزستان از لحاظ آموزشي در سه سال اخير در قعر جدول قرار دارد.

وي افزود: به رغم همه تمهيدات و كمك هاي صورت پذيرفته هيچ تغييري به لحاظ آموزشي در آموزش و پرورش استان اتفاق نيفتاده، به همين دليل حضورم را در اين جلسات ضروري نمي بينم.

وي درباره دلايل افت رتبه آموزش و پرورش خوزستان هم گفته: اين مساله علت هاي مختلفي از جمله عدم توجه به حوزه آموزش و نيز پرداختن به مسائل حاشيه اي دارد و همين امر باعث شده به حوزه آموزش در خوزستان ضربه وارد شود.

جانا سخن از زبان ما مي گويي!

يك نماينده مجلس گفته : دولت به جاي برخورد با خرده‌فروشان در بحث گراني قيمت كالاها بايد عوامل اصلي در اين زمينه را شناسايي و با كساني كه از بالا بر قيمت كالاها تأثير مي‌گذارند و موجب افزايش قيمت‌ها مي‌شوند، برخورد كند.

 ‌سيده فاطمه ذوالقدر نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي ، با اشاره به وضعيت قيمت‌ كالاها در بازار گفت: بايد ستاد تنظيم بازار نظارت‌هاي خود را بر قيمت‌ كالاها به‌ويژه با توجه به اينكه در آستانه عيد نوروز قرار داريم، بيشتر كند تا در حق مردم اجحاف صورت نگيرد.

وي افزود‌‌‌: لازم است تا دولت تيم‌هاي نظارتي خود را بر بازار بيشتر كند  تا كمتر شاهد گرانفروشي در بازار باشيم.

عضو شوراي مركزي فراكسيون اميد مجلس گفته:‌دولت بايد در بحث مبارزه با گراني به جاي برخورد با خرده‌فروشان، برخورد با عوامل اصلي گراني قيمت كالاها در بازار را دردستوركار خود قرار دهد و با گلوگاه‌هاي اصلي در اين زمينه برخورد كند.

به گفته ذوالقدر دولت بايد  با واسطه‌هايي  كه خود باعث مي‌شوند تا قيمت كالا بالا برود، برخورد كند.

وي در پايان گفت: خرده‌فروش كالاي خود را با قيمت گران مي‌خرد كه با قيمت گران عرضه مي‌كند، لذا بايد با افرادي كه نابساماني‌ها در قيمت‌هاي بازار را ايجاد مي‌كنند، برخورد شود و با ورود به اين موضوع جلوي اين گونه تخلفات بايستد.

به اين سيده محترمه بايد گفت جانا سخن از زبان ما مي گويي چون حرف ما هم اين است كه با بگيرو ببند و جريمه هاي ناقابل خرده فروشان نه بازار تنظيم مي شود نه اين كار از اجحاف در حق  مردم جلوگيري مي كند و اگر واقعا هدف اين است كه به نفع جيب مردم كاري شود، بايد سراغ دانه درشت ها واردكنندگان و عمده فروشان رفت و كار شايسته اي كنند و گرنه با ظاهر سازي و ضعيف كشي، كار بجايي نمي رسد.

آيا انتخابات اتاق بازرگاني اهواز باطل مي‌شود؟

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفته: در حال بررسي نتايج انتخابات اتاق بازرگاني اهواز هستيم.

اميرحسين نظري ، در رابطه با خبرهاي منتشرشده در شبكه‌هاي اجتماعي مبني بر ابطال نتايج انتخابات اتاق بازرگاني اهواز، اين را هم گفت: هيئت نظارت بر انتخابات در حال بررسي مدارك و مستندات انتخابات است و به جمع‌بندي نهايي نرسيده است.

وي دليل بررسي نتايج انتخابات اتاق بازرگاني اهواز را رسيدگي به برخي اعتراضات عنوان كرد و گفت: ما مرجع ابتدايي هستيم و گزارش خود را به وزارت ارسال مي‌كنيم  ‌

نتيجه اصلي انتخابات را انجمن نظارت بر انتخابات كل اتاق‌هاي بازرگاني كشور متشكل از نماينده وزير، نماينده اتاق و چند فرد حقوقي اعلام مي‌كند.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای حوزه علميه قبل از انقلاب در آبادان بوده است بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.