امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 26 May , 2019
امروز : یکشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۸ - 22 رمضان 1440
شناسه خبر : 6997
  پرینتخانه » راوی تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱:۱۶ | 11 بازدید | ارسال توسط :

شوراي شهر اهواز نشان دهد دغدغه پيشرفت شهر را دارد نه مسايل حاشيه اي و گروهي

گذشت هجده سال از عمر هر اتفاقي مي تواند نقطه بلوغ باشد، اما چرا درخصوص شوراهاي شهر بطور اعم و شوراي شهر اهواز به طور اخص، اين اتفاق نيفتاده، بايد موضوع آسيب شناسي شود و جايي جلوي ضرر بيشتر را گرفت. اگر مستندات برخي اعضاي شورا در مورد طرح استيضاح شهردار با توجه به قانون […]

شوراي شهر اهواز نشان دهد  دغدغه پيشرفت شهر را دارد  نه مسايل حاشيه اي و گروهي

گذشت هجده سال از عمر هر اتفاقي مي تواند نقطه بلوغ باشد، اما چرا درخصوص شوراهاي شهر بطور اعم و شوراي شهر اهواز به طور اخص، اين اتفاق نيفتاده، بايد موضوع آسيب شناسي شود و جايي جلوي ضرر بيشتر را گرفت. اگر مستندات برخي اعضاي شورا در مورد طرح استيضاح شهردار با توجه به قانون شوراها باشد، جاي تاسف است كه اين شورا بر روال قانوني پيش نمي رود و نتيجه اين شده كه شهر و شهرداري در آستانه سال نو دچار آشفتگي و سردرگمي است و چيزي نمانده بود كه در اين روزهاي پايان سال و هنگام ورود ميهمانان نوروزي كه نقطه عطفي براي كاركردن و تغيير چهره شهر است، اين كلانشهر شهردار نداشته باشد يا سكان شهرداري به دست يك تازه از راه رسيده داده شود كه معلوم نبود چه اتفاقي مي افتاد.

شك نيست كه در مقطع فعلي كشور كه وضع اقتصادي بر اثر تحريم ها از يكسو و سوء مديريت ها از سوي ديگر خوب نيست و اقتصاد بيماري حاكم است، قبول مسئوليت بسيار دشوار است و بايد در سپردن امور به افراد دقت كافي شود چون در زماني بسر مي بريم كه فقط هنر مديريتي و انجام كار با حداقل امكانات مي تواند امور را بچرخاند و اگر مديري از سابقه و تجربه كافي برخوردار نباشد، قطعا حوزه كاري او مختل و راكد خواهد شد.

و اما اكنون با تعيين تكليف شهردار و راي نياوردن استيضاح، كتانباف بايد قدر اين موقعيت را بداند و به پاس تلاش كساني كه توانستند او را ابقا كنند، گذشته را فراموش كرده و با انگيزه جبران مافات كند. ما مي دانيم در وضعيت فعلي كه به دلايل متعدد از جمله ركود ساخت و ساز، شهرداري درآمد بالايي ندارد، پرداخت حقوق ها كار آساني نيست و وقتي يك شهردار بتواند اين مهم را انجام دهد، معلوم است كه قادر به مديريت ساير موارد هست و با تلاش مضاعف مي تواند عملكردي بهتر از گذشته نشان دهد. شرط توفيق در اين كار آن است كه از حاشيه ها دور و گوشش به حرف و حديث ها نباشد.

از موافقان استيضاح و مخالفان ادامه كار شهردار اين انتظار مي رود كه فرصت ديگري به شهردار بدهند و با ديگر همكاران خود در شورا همسو شوند تا با دست به دست دادن يكديگر براي شهر مفيد واقع شوند. فرض اينست كه موافقان طرح استيضاح هم دغدغه شهر و مردم را دارند اما بايد به راي اكثريت احترام بگذارند و صبوري كنند تا اين دوران هم به خوبي سپري شود و در فرصتي ديگر و با جلب نظر بقيه اعضا، آنچه را كه به صلاح مردم و شهر و شهرداري است انجام دهند.

تجمع كاركنان آبفا روستايي رامهرمز در سفر وزير نيرو

در جريان سفر وزير نيرو به رامهرمز تعدادي از كاركنان آبفا روستايي جلوي خودروي وزير تجمع كردند و خواستار گفتگو با او شدند كه اردكانيان خواست آنها را اجابت كرد و به حرفهايشان گوش كرد و نامه هايشان را گرفت و قرار شد به مشكلات آنها رسيدگي كند.

چرا ايزدي امضا براي استيضاح شهردار را پس گرفت؟

رئيس كميسيون تحقيق، نظارت و بازرسي شوراي شهر اهواز گفته: استيضاح حق اعضاي شورا است اما استيضاح و بركناري شهردار اهواز در اين زمان تا اواسط فروردين ماه عواقب بدي داشت.

محمدرضا ايزدي با اشاره به برگزاري جلسه استيضاح شهردار اهواز گفت: من نيز به برخي از عملكردهاي شهردار اهواز معترض و از امضاكنندگان طرح استيضاح بودم اما اين امضا مربوط به دوماه قبل بود نه اسفندماه.

رئيس كميسيون تحقيق، نظارت و بازرسي شوراي شهر اهواز با بيان اينكه براي استيضاح بايد همه شرايط مهيا باشد، گفت: در دو ماه پاياني سال حجم كار شهرداري بيش از حجم كار شش ماه از سال است بنابراين به نظر مي رسد استيضاح و بركناري شهردار اهواز در اين زمان، عواقب بدي تا اواسط فروردين ماه را در پي  داشت.

ايزدي اين را هم گفت: اعضاي شورا همه دلسوز شهر و شهروندان هستند و هر تصميمي كه گرفته مي شود براي پيشرفت و توسعه و ارائه خدمات بهتر به مردم است.به گفته وي: اختلاف سليقه و نظر از محاسن انسان مسئوليت پذير است و همچنين از اعجاز خلقت خداوندي است كه در نهاد انسان گذاشته شده و همين اختلافات موجب پيشرفت مي شود.عضو شوراي شهر اهواز گفت: اميدواريم رئيس شورا جلسات كاري مستمر بين اعضاي شورا و شهردار تشكيل دهد تا با تفاهم، حسن نيت و هم انديشي امور شهر را پيش ببرند و از طرفي خدمات خوبي براي ميهمانان نوروزي و راهيان نور كه در شأن اهواز باشد، مهيا كنند.

درگيري لفظي و به حاشيه رفتن شوراي شهر خرمشهر

از خرمشهر خبر رسيده كه جلسه علني شوراي اسلامي شهر خرمشهر در پي درگيري لفظي اعضاي شورا به دستور رئيس شورا به صورت نيمه‌كاره خاتمه يافت.اختلاف نظرها در پي پيشنهاد تغيير تعرفه‌هاي آب و فاضلاب كه از سوي آبفا مطرح شده و جلسه پيشين نيز بررسي شده بود بروز كرد.

در ادامه موضوع انتقاد از عملكرد شهردار خرمشهر مطرح شد كه باز هم جلسه به حاشيه رفت و در نهايت قرار شد جلسه آينده شوراي شهر با حضور شهردار و براي پاسخ‌دهي او به سوال مطرح شده با حضور خبرنگاران تشكيل شود.

موسي مطور جزيره به عنوان موافق اجراي اين طرح ادعا كرد: طرح پيشنهادي به شيوه صحيح توسط رئيس شوراي شهر قرائت نشده است.

در ادامه چهار تن از اعضا به اجرايي شدن اين طرح را‡ي موافق دادند اما بار ديگر به نارضايتي مطور جزيره انجاميد.

وي با خطاب قراردادن مردم حاضر در جلسه موضوع دو دستگي و سياسي كاري شوراي شهر خرمشهر را مطرح و ادعا كرد: عمده تصميم‌هاي اخذشده در صحن شورا متأثر از نيروهايي خارج از صحن شورا است.

اين عضو شوراي اسلامي شهر خرمشهر با اشاره به افراد موافق اجرايي شدن اين طرح، مخالفان را كساني خطاب كرد كه نسبت به مشكلات شهر كم توجه هستند.

مطرح‌شدن اين سخنان از سوي مطور جزيره منجر به پاسخ تند حاتم بندري يكي ديگر از اعضاي شورا شد كه گفت هر يك از اعضا استقلال را‡ي دارند و در صورت مجاب نشدن مي‌توانند با هر طرحي مخالفت كنند وي خطاب به مطور جزيره بيان اين سخنان در صحن علني مجلس را حركتي مردود دانست.

مطور جزيره با تاكيد بر نقش نظارتي شوراي شهر بر شهرداري، شوراي اسلامي شهر خرمشهر را بدون قيم خواند و گفت: شورا بالاترين نهاد نظارتي شهري است و هيچ كس حق دخالت در امور آن شورا را ندارد.

وي از سكوت شورا نسبت به مشكلات شهري انتقاد كرد و گفت: چرا هيچ كس انتقادي به شهردار خرمشهر نمي‌كند كه پنج روز در هفته را در خرمشهر و محل خدمت خود نيست؟ چرا هيچ كس او را به خاطر مشكلات پر شمار شهري بازخواست نمي‌كند؟ چرا شهردار خرمشهر بابت عدم پاسخگويي به تماس‌هاي اعضاي شورا مورد بازخواست قرار نمي‌گيرد.

فاخر ربيعي فر رئيس شوراي اسلامي شهر خرمشهر در پي بيان اين سخنان، نامه‌اي به پيوست چند صفحه را رو به حاضران و رسانه گرفت و گفت: اين نامه طرح سوال موسي مطور جزيره از دارابي شهردار خرمشهر است كه شهردار در ۴۰ صفحه پاسخ داده است. اين نامه قرار بود امروز توسط اعضاي شورا در صحن شورا بررسي شود.

وي افزود: وي با بيان اين سخنان ختم جلسه را اعلام كرد. اما

مطور جزيره با وجود پايان جلسه بر درخواستش مبني بر استيضاح شهردار تاكيد كرد. درگيري لفظي امير سامري يكي از اعضاي شوراي شهر خرمشهر با يكي از فعالان رسانه‌اي خرمشهر در پي اظهارنظر وي، از ديگر حواشي جلسه شورا بود كه تا دقايقي پس از پايان جلسه نيز ادامه داشت.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای شوراي شهر اهواز نشان دهد دغدغه پيشرفت شهر را دارد نه مسايل حاشيه اي و گروهي بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.