امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Friday, 15 November , 2019
امروز : جمعه, ۲۴ آبان , ۱۳۹۸ - 18 ربيع أول 1441
شناسه خبر : 7540
  پرینتخانه » راوی تاریخ انتشار : ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۸:۲۹ | 127 بازدید | ارسال توسط :

چطور مجلس مي تواند جلوي گراني بنزين قد علم كند اما زورش به گراني پياز و ماكاروني نمي رسد؟

مخالفت مجلس با افزايش قيمت بنزين و بكرسي نشاندن حرف نمايندگان نشان داد كه اگر مجلسي هاي بخواهند، مي توانند از اين همه نابساماني و هرج و مرج وشيادي در قيمت ها جلوگيري كنند و نگذارند مردم اين همه در زندگي روزمره مشكل داشته باشند.  ‌ واقعيت اين است كه در حال حاضر، نه وزارتخانه […]

چطور مجلس مي تواند جلوي گراني بنزين قد علم كند اما زورش به گراني پياز و ماكاروني نمي رسد؟

مخالفت مجلس با افزايش قيمت بنزين و بكرسي نشاندن حرف نمايندگان نشان داد كه اگر مجلسي هاي بخواهند، مي توانند از اين همه نابساماني و هرج و مرج وشيادي در قيمت ها جلوگيري كنند و نگذارند مردم اين همه در زندگي روزمره مشكل داشته باشند.  ‌

واقعيت اين است كه در حال حاضر، نه وزارتخانه صنعت و معدن و نه هيچ سازمان و نهاد نظارتي قادر به كنترل قيمتها نيست و هر چند روز به اراده عده اي كه حتما دستگاههاي امنيتي قادر به شناسايي آنها هستند، يك كالا گران مي شود و مردم را به ستوه مي آورند، البته در برخي گراني ها، دولت نه تنها نقش كنترل كننده را بازي نمي كند، بلكه خود عامل گراني است، نظير صادرات بي رويه كه بلاي جان مردم شده است.  ‌

يك روز گوجه صادر مي شود و قيمت آن بالا مي رود، صادرات كه ممنوع شد، پياز را صادر مي كنند و قيمت آن از موز گرانتر مي شود و حالا هم كه نوبت به ماكاروني و خرما رسيده و معلوم نيست با كدام مجوز، قيمت آنها غير معقول افزايش يافته است و هيچكس هم جلودارشان نيست، بهانه را هم زير آب رفتن گندم ها و كمبود آرد ماكاروني عنوان كرده اند، در صورتي كه مسئولان منكر كاهش توليد گندم هستند.  ‌

شكر هم كه داستاني جداگانه دارد و با وجود ادعاي مسئولان مبني بر توزيع آن در فروشگاه ها خبري از شكر با نرخ دولتي نيست اما با نرخ كيلويي بالاي شش هزار تومان هر چه بخواهي وجود دارد.

 ‌منظور اينكه وقتي مجلس بتواند در برابر وزارتخانه مقتدري مثل نفت خودنمايي كند و مانع از گران شدن بنزين شود، حتما قادر است در ساير موارد هم به نفع مردم پافشاري كند و از رانت ها و بقول معروف مافياها واهمه نداشته باشد. ‌قطعا نمايندگان  به اين نتيجه رسيده اند كه جان مردم از اين همه گراني ها به لبشان رسيده و توان وارد كردن شوك هاي جديد را ندارند، بنابراين بهتر است به داد مردم برسند و ثابت كنند، از آنها هستند و غمشان را مي خورند، در غير اينصورت مردم سوال خواهند كرد چطور نمايندگان مي توانند جلوي نفت بايستند اما زورشان به مهار قيمت هاي ديگري مثل ماكاروني، خرما و شكر نمي رسد؟

ساعت كاري ادارات استان در ماه مبارك رمضان تغيير نمي كند

غلامرضا شريعتي استاندار خوزستان گفته در حال حاضر استانداري تصميمي براي تغيير زمان آغاز ساعات اداري در دستگاه هاي دولتي ندارد.

سال گذشته استانداري خوزستان ساعت آغاز فعاليت ادارات و بانك ها در ماه رمضان را هشت صبح و پايان فعاليت را ۱۳:۴۵ تعيين كرده بود.

حاشيه هايي از جلسه شوراي شهر اهواز  ‌

هفتاد و هفتمين جلسه شوراي اسلامي شهر اهواز با حاشيه هايي همراه بود . از جمله تعداد ي از شهروندان اهوازي با حضور در ساختمان شوراي شهر قصد ورود به صحن علني را داشتند.

اين شهروندان تعدادي از اهالي مناطق گلدشت، گلبهار، خشايار و كوي علوي بودند كه نسبت به وضعيت نامناسب آبهاي سطحي در اين مناطق معترض بودند. عبدالزهرا سنواتي رئيس شوراي اسلامي شهر اهواز با اشاره به مشكل فاضلاب در برخي مناطق، گفت: بيشترين اعتراضات مردم نسبت به وضعيت فاضلاب شهري اهواز است كه بيش از ۵۰ نقطه شهر اهواز كه دچار پس‌زدگي فاضلاب هستند و نياز به اقدامات فوري دارند و به مديران آبفا اعلام شد.

به گفته وي در حال حاضر در مناطقي كه مشكل دارند شهرداري به وسيله پمپ در حال تخليه آب است . سنواتي اين را هم گفت كه پس از پايان سيلاب دستگاه‌هاي اجرايي كه در منطقه حضور داشتند ماشين‌آلات خود را خارج كردند و همچنان فاضلاب در بسياري مناطق وجود دارد كه نياز به ماشين‌آلات براي  تخليه است.

دخالت در انتصابات شهرداري

سيد ناصر موسوي نژاد عضو شوراي شهر اهواز، در اين جلسه  عنوان كرد: ۴۴ نفر از نيروهاي خدماتي منطقه ۶ در دفاتر شهرداري مشغول به كار هستند كه اين افراد از نيروهاي سفارش شده اعضاي شوراي شهر و مديران شهرداري هستند.

محمدجعفر فلسفي ديگر عضو شوراي شهر اهواز در اين مورد  گفته نامه‌اي در خصوص اشتغال نيروهاي خدمات در بخش دفتري توسط ۹ نفر از اعضاي شوراي شهر امضا شد و در دست بررسي است و هر كسي كه دخيل بود مورد بازخواست قرار مي‌گيرد. وي اين را هم گفته كه يكي از اعضاء  در برخي انتصابات دخالت مستقيم انجام مي‌دهد و فشارهايي كه به شورا وارد مي‌كند به دليل خواسته‌هايي است كه دارد. فلسفي با اشاره به وضعيت چاله‌هاي سطح شهر، عنوان كرد: ۴ پيمانكار به منظور روكش آسفالت و برطرف كردن چاله‌هاي سطح شهر اهواز به كار گرفته شد و تا شهريور ۱٫۵ ميليون مترمكعب در تمامي مناطق اهواز آسفالت مي‌شود. وي اين را هم گفت: بيشترين ميزان آسفالت انجام شده مربوط به حاشيه شهر است اما قبول داريم كافي نيست و همچنان پيگير ادامه كار هستيم و فشار اعضاي شورا بر اين است كه پرشدن چاله‌ها به‌صورت اصولي باشد.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای چطور مجلس مي تواند جلوي گراني بنزين قد علم كند اما زورش به گراني پياز و ماكاروني نمي رسد؟ بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.