امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 3 June , 2020
امروز : چهارشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۳۹۹ - 12 شوال 1441
شناسه خبر : 7839
  پرینتخانه » راوی تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰:۰۰ | 245 بازدید | ارسال توسط :

يا در اين مقطع تغييرات ندهيد،يا نيروي قوي‌تر جايگزين كنيد

معمول اينست كه وقتي عملكرد مديري رضايت بخش نبود و صداي مردم در آمد  فكري براي او مي‌كردند و در چنين مواقعي قاعدتا بايد يك نيروي جايگزين شود تا كارهاي ناتمامي را كه مدير قبلي نتوانسته به سر انجام برساند، تمام كند و رضايت مردم جلب شود. حالا ظاهرا قضيه برعكس شده چون اينطور كه […]

يا در اين مقطع تغييرات  ندهيد،يا نيروي قوي‌تر جايگزين كنيد

معمول اينست كه وقتي عملكرد مديري رضايت بخش نبود و صداي مردم در آمد  فكري براي او مي‌كردند و در چنين مواقعي قاعدتا بايد يك نيروي جايگزين شود تا كارهاي ناتمامي را كه مدير قبلي نتوانسته به سر انجام برساند، تمام كند و رضايت مردم جلب شود.

حالا ظاهرا قضيه برعكس شده چون اينطور كه مي‌بينيم عزمي براي تثبيت مديريت ها و تبديل به  احسن نيست، بلكه بيشتر تغييرات به خواست و سليقه مقامات مركزي و برخي عوامل استاني انجام مي شود و اي كاش پشت هر تغييري يك انتصاب شايسته قرار داشت، كه نيست.

 ‌اين روزها شايعه تغيير استاندار دوباره برسر زبانها افتاده است. اينكه درچنين مقطعي كه ايشان بايد كارهاي زمين مانده مربوط به بعد از سيل را پي گيري و به سامان رساند، چه ضرورتي به اين تغييراست و آيا كاري تراز اين آقا كه شب و روز آرام ندارد پيدا خواهند كرد كه به اين استان بحران زده بفرستند، مطرح است.  ‌

نكته ديگر حالا بهر دليل بخواهند اين تغيير را شكل بدهند، آيا انصاف است بجاي يك نيروي جوان فعال، يك نيروي پا به سن گذاشته از يك استان ديگر كه شناختي به منطقه ندارد، بفرستند. اگر اين نيت در كار باشد، با چه هدفي خواهد بود؟  ‌

آيا دراينصورت مشكلات سيلزدگان پابرجا نخواهد ماند و چه بسا وضع بدتر خواهد شد؟ 

‌راوي قصد تعريف و تمجيد از كسي را ندارد ولي جانب حق و انصاف را بايد گرفت و ضعف ها و قوت هاي يك مدير را بايد ازريابي كرد و ديد كدام كفه مي چربد و قضاوت كرد.

نگذاريد غير بومي ها جايگزين مديران متعهد بومي شوند   ‌

نمونه ديگري از اعمال سليقه و بي تدبيري اينكه ، مدير كل ثبت و احوال استان در مدت خدمتش در استان توانسته اين اداره كل را كه درگذشته بيشتر به شكل امروز فعال نبود متحول و سرآمد ادارات ثبت احوال كشور كند. بطوريكه  از مديركل آن (مريدي) دعوت شد به تهران برود و ثبت احوال مركز را تحويل بگيرد كه مريدي بخاطر مشكلات و تعلقات خانوادگي نمي تواند از استان دور شود  ضمن آنكه مايل نيست مدير پروازي باشد با اين حال رئيس ثبت احوال كشور قصد دارد او را به اين بهانه كه خيلي مانده تغيير دهد و به استان فشار مي‌آورد كه با تمديد ماموريتش موافقت نكنند. بعد هم مي خواهند يك غيربومي جايگزين او كنند كه تا حالا استاندار مقاومت كرده ولي معلوم نيست بتواند بيشتر از اين جلوي كار را بگيرد و انتظار آنست اگر كار به جاي باريك كشيد لااقل از مريدي كه امتحانش را داده در جايگاه مناسبي استفاده كنند و از بومي ها براي جايگزيني وي بهره ببرند كه هم حقش بيش از اين پايمال نشود وهم به استان و بومي ها ظلم نشود.

ابلاغ ساعت كار تابستاني ادارات اجباري است

يا اختياري ؟

استانداري خوزستان در دو نوبت ساعات كار ادارات استان در تابستان را كاهش و به دستگاه‌ها ابلاغ كرد اما در اين ميان بعضي از ادارات و شركتها از اين دستور العمل تبعيت نمي‌كنند و بهانه مي‌آورند كه آنها دولتي نيستند، در حاليكه اگر بحث صرفه جويي در برق باشد، دولتي و غيردولتي معني ندارد.

چطور است كه كارمند دولتي بايد سرموقع كارش را ترك كند و حتي اگر كارش تمام نشد به زور از اداره بيرون كرده و برق را قطع مي‌كنند، آنوقت فلان شركت كه برق را مي‌بلعد، شبانه روز برق ( آنهم به  چه ميزان بالايي) مصرف مي‌كند و از تعطيلي خبري نيست.

البته اگر شرايط اقتصادي ايجاب مي كند كه بعضي شركت‌ها تعطيل نشوند، بحث جداگانه‌اي است و مسلما صلاح مملكت خويش خسروان دانند، و بحث ما در خصوص مواردي است كه امكان همسويي با ساير دستگاه‌ها را دارند  اما امتناع مي كنند و اين وسط به كاركنان آنها اجحاف مي شود   ‌

 تركيب جديد شوراي شهر بهبهان مشخص شد  ‌

پس از استعفاي دو عضو شوراي شهر بهبهان جهت كانديداتوري در انتخابات آتي مجلس شوراي اسلامي اعضا جديد معرفي شدند و سوگند ياد كردند.

فريدون قنواتي رئيس پيشين شوراي شهر بهبهان  جاي خود را به فضل‌اله تژم از اعضاي با سابقه در ادوار شوراي شهر سپرد و علي آغاجري نيز كرسي خود را به منيژه طيبي تنها عضو زن در شورا واگذار كرد.در اين نشست دوعضو جديد ضمن ارائه برنامه‌هاي خود بر همدلي و يكدستي شورا در دوسال باقي‌مانده تاكيد كردند.حال با ترك دو عضو شورا بايد ديد تكليف كرسي رياست شوراي شهر و شهرداري چه مي‌شود؟

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای يا در اين مقطع تغييرات ندهيد،يا نيروي قوي‌تر جايگزين كنيد بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.