امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Monday, 25 May , 2020
امروز : دوشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۹ - 3 شوال 1441
شناسه خبر : 8650
  پرینتخانه » راوی تاریخ انتشار : ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۸:۴۱ | 137 بازدید | ارسال توسط :

اجراي پروژه آسفالت نبايد ايرادهاي ۲۰ سال پيش را داشته باشد

بيست سال پيش اهواز شهرداري داشت كه تمام تلاش خود را صرف آسفالت خيابانها كرد و افتخارش اين بود كه مي گفت من با سياه كردن شهر، روسفيد شدم. در آن زمان ايرادي كه به شهردار گرفته شد اين بود كه سياه كردن خيابان ها ( با روكش آسفالت) بايد همراه با در نظر گرفتن […]

اجراي پروژه آسفالت نبايد ايرادهاي ۲۰ سال پيش را داشته باشد

بيست سال پيش اهواز شهرداري داشت كه تمام تلاش خود را صرف آسفالت خيابانها كرد و افتخارش اين بود كه مي گفت من با سياه كردن شهر، روسفيد شدم.

در آن زمان ايرادي كه به شهردار گرفته شد اين بود كه سياه كردن خيابان ها ( با روكش آسفالت) بايد همراه با در نظر گرفتن زيرساخت باشد. يعني اول بايد تكليف فاضلاب يك محل روشن شود، بعد آنجا را آسفالت كنند كه مدتي بعد با آب گرفتگي يا بالا زدن فاضلاب، ناچار نشوند آسفالت نو را خراب كنند، ضمن اينكه بايد همراه با آسفالت، مراقب باشند دهانه هاي فاضلاب ها پر نشود. ايراد ديگر اين بود كه قبل از روكش آسفالت بايد خيابان تراش زده شود تا آسفالت روي آسفالت تلمبار نشود و درهاي منهولها پايين نروندكه خودروها در آنها سقوط نكنند. امروز بعد از گذشت اين همه سال مشاهده مي شود اين قضيه در حال تكرار شدن است و اگر مسئولان اين حرف را قبول ندارند بايد نحوه آسفالت در اين اواخر كه البته با اجراي طرح اولويت بندي ( از نظر شهردار) انجام مي شود، بررسي و معلوم گردد كه آيا ايرادهاي بيست سال پيش مرتفع شده يا همان روال دهه هاي گذشته ادامه دارد و آسفالت روي آسفالت ريخته مي شود، بدون آنكه به زيرساخت آن توجه شود. اشكال ديگري كه علاوه بر آن سه ايراد به اين نوع روكش آسفالت وارد است اين است كه به عينه متوجه شده ايم و مشهود است كه وقتي روي آسفالت سابق بار ديگر روكش مي كنند، سطح خيابان اصلي از ديگر خيابانها بالاتر مي رود و وقتي باران مي بارد، در كوچه هاي فرعي آب جمع شده و راه خروجي ندارد.

در خيابان هاي فرعي هم ديده شده روكش آسفالت بدون تراش آسفالت قبلي موجب مسلط شدن خيابان بر ورودي هاي خانه هاي مردم مي شود.  ‌اينطور كه شهروندان ساكن مناطقي كه شامل اولين مرحله طرح آسفالت شهردار شده اند، مي گويند  درب هاي منهولها ناديده گرفته شده و زير آسفالت دفن شده اند، ضمن اينكه تبديل به يك دست انداز شده اند. اين شهروندان معتقد هستند زمستان امسال با اين شيوه آسفالت، مشكلات آبگرفتگي بيشتر خواهد بود.  ‌

همچنين موضوعي كه بعد از احداث مجتمع هاي مسكوني، موجب تخريب آسفالت مي شود اين است كه با خراب كردن هر خانه ويلايي و تبديل آن به مجتمع مسكوني، تجاري، عرض آسفالت خيابان را مي شكافند تا لوله فاضلاب نصب  شود و اي كاش ترتيبي داده شود كه نياز به اين كار نباشد.

يادش بخير يك خوزستاني علاقمند به توسعه و آباداني اهواز وقتي شهرك بنكداران را ساخت، لوله هاي فاضلاب را در دو سوي خيابان ها نصب كرد تا با هر واحد جديد كه در آينده احداث مي شود نياز به تخريب عرض خيابان نباشد. بهرحال اميدواريم اين نكات راوي كه با نيت سازنده عنوان شد مدنظر قرار بگيرد تا ثابت شود هدف سياه كردن شهر و سفيد شدن مقطعي مديران شهر نيست.  ‌

كمبود كاغذ صدور دفترچه بيمه، مشكل ساز شد

مشكلات كمبود كاغذ از مرزهاي رسانه هاي مكتوب گذشت و دامنگير ساير بخش ها شده كه از همه بدتر مسائل مربوط به درمان است. قضيه از اين قرار است كه مدتي است تعويض دفترچه هاي بيمه تامين اجتماعي دردسر ساز شده و شعبه هاي كارگزاري با ازدحام متقاضيان دفترچه هاي بيمه مواجه شده اند. وقتي علت سوال مي شود مي گويند كاغذ دفترچه( كه آنهم وارداتي است) كم شده و تا زماني كه اين قلم جنس هم وارد كشور نشود، وضع از اين قرار است. حتي در مواردي ديده شده كه دفترچه هايي با دو سه برگ به متقاضيان داده شده است. آخرين خبر در اين باره اينكه قرار است كاغذ موردنظر از هند وارد شود كه بايد ديد چه زماني تحقق پيدا مي كند. البته اين قضيه مربوط به استان خاصي نيست، و مشكل سراسري است. ضمن اينكه قرار بود دفترچه بيمه كلا حذف شود. خوشبختانه در خوزستان يك سيد متعهد و دلسوز سكان تامين اجتماعي استان را در دست دارد كه شنيده ايم براي رفع مشكل كاغذ دفترچه بيمه يا كاهش مشكلات، نهايت سعي و پيگيري را دارد.

‌دندانپزشك مشهدي از مسافران پول نمي گيرد

باز هم خاطره اي از سفر اخير به مشهد برايتان نقل مي كنم كه خالي از لطف نيست.

يك روز هنگام صرف غذا چسب دندانم كه روكش شده بود برداشته شد و شانس آوردم كه آن را قورت ندادم. يادم آمد كه نزديكي هتل تابلوي يك دندانپزشكي را ديده بودم. بعد از ظهر به آنجا مراجعه كردم و به منشي گفتم مسافرم، چسب دندانم بلند شده، اگر ممكن است نوبتي بدهيد تا رفع مشكل شود. قبول كرد و به انتظار نشستم كه بعد از رفتن دو بيمار، نزد پزشك فرستاده شدم. دكتر قبل از هر اقدامي با مشاهده وضعيت دندانم گفت بهتر است كار اساسي روي آن بشود چون پوسيدگي دارد. گفتم چون مسافرم وقت اين كار را ندارم. او هم بيشتر از بيست دقيقه روي دندانم كار كرد و گفت چسب بيشتر و بهتري زدم تا بعد فكر ديگري بكنيد. تشكر كردم و نزد منشي رفتم كارت بانكي را درآوردم تا حساب كند اما منشي گفت: گفتيد مسافر هستيد و دكتر از مسافران پول نمي گيرد. ايشان دكتر نجاتيان است و مطبش در پاسداران مشهد نزديك هتل خورشيد است و اگر به مشهد رفتيد و خداي نخواسته مشكل دندان پيدا كرديد مي توانيد سراغش برويد تا لطفش شامل حالتان بشود. بدينوسيله از  مردمداري ايشان قدرداني مي شود.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای اجراي پروژه آسفالت نبايد ايرادهاي ۲۰ سال پيش را داشته باشد بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.