امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 8 July , 2020
امروز : چهارشنبه, ۱۸ تیر , ۱۳۹۹ - 18 ذو القعدة 1441
شناسه خبر : 9086
  پرینتخانه » گزارش تصویری تاریخ انتشار : ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰:۰۶ | 197 بازدید | ارسال توسط :

خبر خوش روحاني به مردم ايران: كشف يك ميدان بزرگ نفتي با ذخيره ۵۳ ميليارد بشكه

 ‌متوليان برخورد با فساد، از فسادهاي ميليارد دلاري بگويند رييس جمهوري اسلامي ايران گفت: آحاد مردم و جناح هاي سياسي كشور خواستار مبارزه با فساد هستند، حالا كه فسادهاي ميليون و ميليارد توماني را رسيدگي مي‌كنند، درباره فسادهاي ميليارد دلاري هم براي مردم توضيح دهند. رييس جمهوري در اجتماع مردم استان يزد در ميدان امير […]

خبر خوش روحاني به مردم ايران: كشف يك ميدان بزرگ نفتي با ذخيره ۵۳ ميليارد بشكه

 ‌متوليان برخورد با فساد، از فسادهاي ميليارد دلاري بگويند

رييس جمهوري اسلامي ايران گفت: آحاد مردم و جناح هاي سياسي كشور خواستار مبارزه با فساد هستند، حالا كه فسادهاي ميليون و ميليارد توماني را رسيدگي مي‌كنند، درباره فسادهاي ميليارد دلاري هم براي مردم توضيح دهند.

رييس جمهوري در اجتماع مردم استان يزد در ميدان امير چخماق يزد با تاكيد بر مبارزه جدي با فساد گفت: مردم بايد بدانند كه عزم جمهوري اسلامي براي مبارزه با فساد جدي است و در اين رابطه دستگاه‌هاي متولي برخود با فساد بايد سراغ دانه درشت‌ها رفته و نهادها  و افرادي را كه فسادهاي ميليارد دلاري مرتكب شده‌اند، را  مورد پيگرد قرار دهند.

روحاني ادامه داد: آحاد مردم و جناح هاي سياسي كشور خواستار مبارزه با فساد هستند، حالا كه فسادهاي ميليون و ميليارد توماني را رسيدگي مي‌كنند، درباره فسادهاي ميليارد دلاري هم براي مردم توضيح دهند. وي يادآور شد: بعد از چندسال رسيدگي به پرونده فردي كه ۲۷۰۰ ميليون دلار پول بيت المال را خورده حكم اعدام داده اند، اما مشخص نشده اين پول كجا رفته و چه كساني در اين پرونده نقش داشته‌اند. رييس جمهوري ادامه داد: با وجود مصوبه شوراي عالي امنيت ملي در دولت قبل براي بازپس گيري ۲ ميليارد دلار پول ملت ايران، به دليل تعلل آن دولت، پول ملت ايران به حلقوم آمريكا رفت اما قوه قضاييه در اين زمينه هنوز كاري نكرده است.

روحاني افزود: يك نهاد ۹۴۷ ميليون دلار دريافت كرده و در اين زمينه هيچ گونه حسابي پس نداده و برخي نهادها ۷۰۰ ميليون دلار بدهكار هستند كه اين موارد بايد به اطلاع مردم برسد و از نهادهاي نظارتي مي‌خواهم كه اين موارد را پيگيري و به اطلاع مردم برسانند.  ‌

وي اضافه كرد: با بردن چند نفر به دادگاه در خصوص مبارزه با فساد، سر مردم كلاه نمي‌رود و مردم بايد بدانند پول‌هايي بزرگي كه از جيب بيت المال رفته به چه سرنوشتي دچار شده است.

رييس جمهوري تصريح كرد: از وزير نفت و رييس بانك مركزي خواسته‌ام كه در اين زمينه مسائل را  به اطلاع مردم برسانند.

رئيس جمهور اظهار داشت: قضات و دادستانها نترسند و از جناح ها نهراسند، بايد به مردم توضيح دهند وگرنه مورد به مورد در استانهاي مختلف اين رقم ها را اعلام مي كنم.

يك دلار هم در اين دولت گم نخواهد شد

دكتر روحاني در ادامه گفت: در ماه‌هاي گذشته برخي افراد بداخلاق در انتقاد به دولت مدعي گم شدن ۱۸ ميليارد دلار ارز ۴۲۰۰ توماني در سال گذشته شدند،  اينجا  اعلام مي‌كنم كه در اين دولت يك دلار و يك ريال هم از بيت المال مردم گم نخواهد شد، لذا از رييس بانك مركزي خواسته‌ام كه فهرست پرداخت اين ارز به بخش‌هاي دريافت كننده را اعلام كنند.

وي تصريح كرد: ارز دولتي پرداختي درسال گذشته ۱۹٫۳ ميليارد دلار است كه از اين ميزان ۷٫۳ ميليارد دلار آن صرف واردات كالاي اساسي مانند جو، ذرت، كنجاله و ساير موارد مورد نياز كشور شده و ۱۲ ميليارد دلار نيز براي ساير كالاهاي مورد نياز مانند دارو، تجهيزات پزشكي و ساير نيازهاي شده و حدود يك ميليارد دلار آن هنوز تسويه نشده كه  از تعزيرات حكومتي درخواست شده اين مورد بررسي شود.

كشف يك ميدان بزرگ نفتي با ذخيره ۵۳ ميليارد  بشكه خبرخوش روحاني به مردم ايران

رييس جمهوري در ادامه از كشف يك ميدان بزرگ نفتي در استان خوزستان خبرداد و گفت: با همت كارگران و مهندسان شركت ملي نفت ايران و وزارت نفت يك ميدان بزرگ نفتي با ظرفيت ۵۳ ميليارد بشكه كشف شد كه اين ميدان نفتي از بستان آغاز مي شود و تا نزديك اميديه به وسعت ۲۴۰۰ كيلومتر مربع و عمق ۸۰ متر ادامه دارد.  ‌

دكتر روحاني ادامه داد: امروز به آمريكا اعلام مي كنيم كه ما كشور ثروتمندي هستيم و با وجود دشمني و تحريم‌هاي ظالمانه شما، در اين مدت كارگران و مهندسان صنعت نفت ايران موفق به كشف اين ميدان بزرگ نفتي شدند. وي تصرح كرد: هم اكنون نكته مهم در خصوص اين ميدان نفتي ضريب استحصال آن است كه هرچه فناوري بهتري به كار گرفته شود ميزان درآمد كشور از اين ميدان نفتي افزايش مي يابد به گونه اي كه اگر ۱۰ درصد ضريب استحصال نفت از اين ميان افزايش يابد، ۳۲۰ ميليارد دلار درآمد بيشتر از آن حاصل مي شود، پس بايد به سمت استفاده از فناوري هاي جديد برويم و در اين زمينه بر خلاف آنچه كه برخي مي‌گويند از فناوري خارجي استفاده نكنيم استفاده از اين ظرفيت، ميزان بهره وري و درآمد ما را افزايش مي دهد.

نگذاريم خواست آمريكا از حنجره عده اي معدود بلند شود

روحاني در اجتماع پرشور مردم يزد و در پاسخ به عده معدودي كه با سر دادن شعار مانع سخنراني وي مي‌شدند، افزود: صداي شما مردم صداي اين چند نفر جوان نيست. شما مردم بزرگ و مهربان در خط انقلاب هستيد و اختلاف و فاصله، خواست آمريكاست. وي اظهار داشت: نگذاريم خواست آمريكا از حنجره عده اي معدود بلند شود، گر چه اين عده بسيار كم و محدود در كشورند ولي اين گروه كم و كوچك را به وحدت دعوت مي‌كنيم. روحاني با بيان اينكه امروز در شرايط تاريخي بسيار مهمي قرار داريم تصريح كرد: امروز در شرايطي هستيم كه در برابر فشار بيگانگان، ملت ما يكپارچه ايستاده اند و به رغم همه تلاشهايي كه آمريكا و دشمنان ما عليه ملت ما انجام داده اند، امروز ملت ما از هر زمان ديگري براي فداكاري نسبت به كشورشان و ديارشان آماده تر از هر زمان ديگري هستند. رييس جمهوري يادآور شد: اولين مسئله اي كه در اينجا مي خواهم بر آن تاكيد كنم اينكه ما در طول يكسال گذشته در برابر فشار بيگانگان ايستادگي كرديم و روزهاي سختي بر مردم ما گذشت؛ در طول سال ۹۷ و ۹۸ فشار اقتصادي بر كشور ما فراوان بود و مردم روزهاي مشكلي را از لحاظ اقتصادي داشتند اما در عين حال ايستادگي مردم و وحدت مردم و تلاش پيگيري مردم امروز ما را به نقطه اي رسانده كه به اعتقاد من آمريكا مايوس شده و به خوبي مي داند كه روزي است كه ملت بزرگ ما در برابر فشار آنها ايستادگي و مقاومت كرده است.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای خبر خوش روحاني به مردم ايران: كشف يك ميدان بزرگ نفتي با ذخيره ۵۳ ميليارد بشكه بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.