امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 31 May , 2020
امروز : یکشنبه, ۱۱ خرداد , ۱۳۹۹ - 9 شوال 1441
شناسه خبر : 9035
  پرینتخانه » گزارش تصویری تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰:۱۵ | 156 بازدید | ارسال توسط :

رابطه ها را قطع نكنيد اما به خارجي ها دل نبنديد معطل ماندن براي برجام كشور را دچار ركود و عقب‌ماندگي مي‌كند

رهبر انقلاب در ديدار هزاران نفر از دانش ‌آموزان و دانشجويان: رابطه ها را قطع نكنيد اما به خارجي ها دل نبنديد معطل ماندن براي برجام كشور را دچار ركود و عقب‌ماندگي مي‌كند  ‌ رئيس جمهور فرانسه يا خيلي ساده است يا همدست آمريكا حضرت آيت‌ ا… خامنه‌اي با بيان اينكه منع مذاكره با آمريكا […]

رابطه ها را قطع نكنيد اما به خارجي ها دل نبنديد معطل ماندن براي برجام كشور را دچار ركود و عقب‌ماندگي مي‌كند

رهبر انقلاب در ديدار هزاران نفر از دانش ‌آموزان و دانشجويان:

رابطه ها را قطع نكنيد اما به خارجي ها دل نبنديد

معطل ماندن براي برجام كشور را دچار ركود و عقب‌ماندگي مي‌كند  ‌

رئيس جمهور فرانسه يا خيلي ساده است يا همدست آمريكا

حضرت آيت‌ ا… خامنه‌اي با بيان اينكه منع مذاكره با آمريكا منطق محكمي دارد، تأكيد كردند: اينكه برخي خيال مي‌كنند مذاكره با آمريكا مشكلات كشور را حل مي‌كند، صددرصد اشتباه است.

به گزارش  باشگاه خبرنگاران جوان، حضرت آيت‌ ا… خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در آستانه ۱۳ آبان روز ملي مبارزه با استكبار جهاني در ديدار هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجويان سراسر كشور نسل جوان پرتوان، پر نشاط و پر انگيزه را نعمتي بزرگ و ذخيره‌اي ارزشمند براي ايران خواندند و با اشاره به استمرار خصومت عميق آمريكا با ملت ايران از كودتاي ۱۳۳۲ تاكنون تأكيد كردند: آمريكاي گرگ ‌صفت البته ضعيف‌ تر، اما وحشي ‌تر و وقيح ‌تر شده است و در مقابل، جمهوري اسلامي ايران با دفاع مقتدرانه و منع مستدل مذاكره راه نفوذ و ورود مجدد آمريكا به كشور را سد كرده است.

رهبر انقلاب اسلامي همچنين <رونق توليد> را كليد حل مشكلات اقتصادي مردم از جمله گراني، تورم و كم شدن ارزش پول ملي خواندند و افزودند: نبايد همچنان كه مدتي بيهوده منتظر برجام مانديم حالا در انتظار اقدامات اروپايي ‌ها يا مسائل ديگر معطل بمانيم بلكه بايد به داخل دل ببنديم و همه توان را براي رونق توليد به ‌كار گيريم.

حضرت آيت‌ ا…خامنه‌اي كودتاي ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ را سرآغاز دشمني آشكار شيطان بزرگ با ملت ايران خواندند و افزودند: آمريكايي‌ها با آن كودتا، حتي به دولت مصدق كه به آن‌ها اعتماد كرده بود رحم نكردند و با ساقط كردن دولت ملي، دولتي وابسته، فاسد و ديكتاتور را روي كار آوردند و به اين شكل بزرگترين دشمني ممكن را در حق ملت ايران انجام دادند.

ايشان افزودند: دولتي كه با كودتا سرنگون شد، در واقع چوب اعتماد به شيطان بزرگ را خورد و آمريكايي‌ها به ‌واسطه رژيم پهلوي بر نيرو‌هاي مسلح، نفت، سياست، فرهنگ، اقتصاد و همه عرصه‌هاي كشور تسلط كامل يافتند.

رهبر انقلاب با اشاره به اينكه برخي از جمله آمريكايي‌ها در تلاشند با تحريف تاريخ، آغاز خصومت آمريكا با ايران را به تسخير لانه جاسوسي ربط دهند، خاطرنشان كردند: آمريكايي‌ها از ابتداي روابط با ايران، با طرح‌هاي به ظاهر دوستانه، باطناً با ملت ايران دشمني مي‌كردند كه اين دشمني با كودتاي ۲۸ مرداد علني شد و اين مقطع آغاز خصومت علني آمريكا با ايران است.

ايشان كودتاي مرداد ۱۳۳۲ را موجب آگاهي بيشتر ملت خواندند و افزودند: ده سال بعد در سال ۱۳۴۲ كه مبارزات اسلامي و مردمي شروع شد، امام خميني با درك موضع حقيقي و قلبي مردم، اين واقعيت را بيان كردند كه امروز در اذهان ملت ايران هيچ فردي منفورتر از رئيس جمهور آمريكا نيست.

حضرت آيت‌ا…خامنه‌اي با بيان اين واقعيت كه آمريكا از آن روز تا امروز هيچ تغييري نكرده است، گفتند: همان شرارت، همان گرگ صفتي همان تلاش براي ايجاد ديكتاتوري بين المللي و همان سلطه طلبي بي حد، امروز نيز در آمريكا وجود دارد البته با وحشي گري و وقاحت بيشتر.

ايشان با يادآوري فشار و خفقان حاكم بر ايران در دوران رژيم ديكتاتوري وابسته به آمريكا گفتند: انقلاب اسلامي اساساً عليه آمريكا و آن رژيم وابسته بود و عامه مردم به رهبري امام خميني، بساط پادشاهي فاسد و وابسته را جمع كردند و جمهوري اسلامي را بر سر كار آوردند.  ‌

رهبر انقلاب با يادآوري برخي اقدامات آمريكايي‌ها در ۴۱ سال گذشته از جمله تهديد، كودتا، تحريم، تحريك قوميت ها، تجزيه طلبي  آشوب طلبي، محاصره اقتصادي، نفوذ و روش‌هاي ديگر تأكيد كردند: آن‌ها در اين مدت هرچه بلد بودند و مي‌توانستند عليه نهاد‌هاي برخاسته از انقلاب به ‌ويژه اصل جمهوري اسلامي توطئه و اقدام كردند كه البته ما هم در مقابل هر كاري توانستيم كرديم و در موارد زيادي حريف را به گوشه رينگ برديم.

حضرت آيت‌ ا… خامنه‌اي <سد كردن راه نفوذ مجدد سياسي و تسلط دوباره آمريكايي‌ها بر ايران> را مهمترين پاسخ جمهوري اسلامي در مقابل توطئه‌هاي حاكمان واشنگتن برشمردند و تأكيد كردند: منع مكرر مذاكره با آمريكا يكي از ابزار‌هاي مهم بستن راه ورود آنان به ايران عزيز است.

ايشان مخالفت جمهوري اسلامي با آمريكايي‌ها را داراي منطقي مستحكم خواندند و افزودند: اين روش عقلاني، راه نفوذ مجدد آمريكايي‌ها را مي‌بندد، ابهت حقيقي و اقتدار ايران را به جهانيان ثابت مي‌كند و ابهت پوشالي طرف مقابل را در دنيا فرو مي‌ريزد.

حضرت آيت‌ا… خامنه‌اي با اشاره به تكبر و خوي استكباري آمريكا خاطرنشان كردند: آمريكايي‌ها كه براي مذاكره با سران كشور‌ها بر سر آن‌ها منت مي‌گذارند، سالهاست براي گفتگو با مقامات ايران اصرار مي‌كنند، اما جمهوري اسلامي امتناع مي‌كند كه تحمل اين مسئله براي دشمنان ملت خيلي سخت است، زيرا به جهانيان ثابت مي‌كند در دنيا حكومتي وجود دارد كه قدرت غاصبانه و ديكتاتوري بين المللي آمريكا را قبول ندارد و زير بار حرف زور نمي‌رود.

رهبر انقلاب مذاكره با آمريكا را حقيقتاً بي نتيجه برشمردند و تأكيد كردند: برخي كه مذاكره با آمريكا را حلّال مشكلات مي‌دانند صددرصد اشتباه مي‌كنند و هيچ نتيجه‌اي از گفتگو با آمريكايي‌ها حاصل نخواهد شد، چرا كه آن‌ها يقيناً و قطعاً هيچ امتيازي نخواهند داد.

ايشان در همين زمينه اين واقعيت را يادآوري كردند كه طرف مقابل، نشستن مقامات ايراني پشت ميز مذاكره را به معناي به زانو درآوردن جمهوري اسلامي مي‌داند و از اصرار بر مذاكره اين هدف را دارد كه به جهانيان بگويد فشار حداكثري و تحريم‌ها سرانجام نتيجه داد و ايراني‌ها به زانو درآمدند.

حضرت آيت‌ا…خامنه‌اي افزودند: اگر مسئولان جمهوري اسلامي ساده لوحي مي‌كردند و به مذاكره مي‌رفتند، از فشار‌ها و تحريم‌ها هيچ چيزي كم نمي‌شد، بلكه راه براي طرح رسمي توقعات و تحميل‌هاي جديد آمريكايي‌ها باز مي‌شد.

رهبر انقلاب با اشاره به تلاش‌هاي بي نتيجه آمريكا براي حذف يا محدود كردن قدرت دفاع موشكي ايران افزودند: امروز به فضل الهي و همت جوانان ميهن، داراي موشك‌هاي دقيق با برد دو هزار كيلومتر هستيم كه مي‌تواند به هر هدفي با خطاي فقط يك متر اصابت كند.

ايشان گفتند: اگر به مذاكره مي‌رفتيم، آمريكايي‌هاي متوقع پاي موشك‌ها را به ميان مي‌كشيدند و مثلاً مي‌گفتند بايد موشك‌هاي ايران حداكثر ۱۵۰ كيلومتر برد داشته باشد كه اگر مسئولان ما اين را مي‌پذيرفتند، پدر كشور در مي‌آمد و اگر نمي‌پذيرفتند همين آش و همين كاسه تكرار مي‌شد.

حضرت آيت‌ا…خامنه‌اي تجربه‌هايي نظير مذاكرات بي نتيجه كوبا و كره شمالي با آمريكا را درس آموز خواندند و گفتند: مسئولان آمريكا و كره شمالي متقابلاً قربان صدقه يكديگر هم رفتند، اما در نهايت آمريكايي‌ها براساس روال خود در مذاكرات، يك ذره از تحريم‌ها كم نكردند و هيچ امتيازي ندادند.

ايشان با اشاره به اصرار دولت فرانسه به واسطه گري گفتند: رئيس جمهور فرانسه يك ملاقات با ترامپ را حلّال همه مشكلات ايران دانسته بود كه بايد بگوييم اين شخص يا خيلي ساده است و يا همدست آمريكايي‌ها است.

رهبر انقلاب اسلامي افزودند: اخيراً نيز با اين كه مي‌دانستم نمي ‌شود، اما براي امتحان و به منظور روشن شدن موضوع براي همگان، گفتم با وجود خطايي كه آمريكايي‌ها با خروج از برجام مرتكب شدند، اگر همه تحريم‌ها را بردارند، مي‌توانند در مجموعه برجام شركت كنند اگرچه مي‌دانستم كه قبول نمي‌كنند و به همين صورت هم شد.ايشان با طرح اين سؤال كه حدّ توقف خواسته‌ها و توقعات آمريكا از ايران كجا است، گفتند: آنها فعلاً مي‌گويند در منطقه فعال نباشيد، به جبهه مقاومت كمك نكنيد، در برخي كشور‌ها حضور نداشته باشيد و توان دفاعي و توليد موشك خود را متوقف كنيد و بعد از اين خواسته‌ها خواهند گفت از قوانين و حدود ديني دست برداريد و بر موضوع حجاب اسلامي نيز تأكيد نكنيد، بنابراين خواسته‌هاي آمريكا هيچگاه تمامي ندارد.

رهبر انقلاب اسلامي افزودند: من چند سال قبل در ديدار با مسئولان در همين حسينيه گفتم آنجايي كه آمريكا متوقف خواهد شد و ديگر توقع جديدي مطرح نخواهد كرد، كجاست؟ توقعات آمريكا حدّ يقف ندارد.

حضرت آيت‌ا… خامنه‌اي با اشاره به اينكه آمريكايي‌ها به دنبال بازگرداندن ايران به شرايط پيش از انقلاب هستند، تأكيد كردند: انقلاب اسلامي محكم ‌تر از اين حرف‌ها است و اراده پولادين و عزم راسخ جمهوري اسلامي هيچگاه اجازه نخواهد داد كه آمريكا با چنين ترفند‌هايي بار ديگر به ايران بازگردد.

ايشان در ادامه سخنان خود به مسائل داخلي كشور و موضوع رونق توليد اشاره كردند و گفتند: هشت ماه از اعلام شعار سال گذشت. البته در اين هشت ماه برخي كار‌هاي خوب انجام گرفته است، اما بخش‌هايي هم وجود دارند كه همچنان به كار و تلاش بيشتر نياز دارند.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به اينكه كليد حل مشكلات اقتصادي كشور در گرو رونق توليد است، افزودند: من اقتصاد دان نيستم، اما اقتصاددان‌ها به ‌صورت اجماعي، در سخنان و اظهارنظر‌هاي خود شعار سال را تأييد كردند، زيرا اشتغال، ثروت ملي، رفاه عمومي و حتي پيشرفت علمي به ‌واسطه رونق توليد به ‌وجود مي‌آيد.

حضرت آيت‌ا… خامنه‌اي تأكيد كردند: كاهش فشار به مردم و حل مشكلاتي همچون گراني، تورم و كم ارزش شدن پول ملي تنها با اهتمام به موضوع توليد ملي امكان پذير خواهد بود.

ايشان با اشاره به سخنان چندي پيش وزير صنعت مبني بر اينكه هر جا يك واحد صنعتي در آستانه تعطيلي قرار بگيرد، به كمك آن مي‌رويم، گفتند: اين سخنان، عالي و خرسند كننده است و حالا بايد پاي اين قول بايستند و ديگر مسئولان نيز همين ‌گونه عمل كنند.

حضرت آيت‌ا… خامنه‌اي با انتقاد از رويكرد <منتظر خارجي‌ها ماندن> گفتند: يك مدت معطل برجام بوديم، يك مدت ديگر هم معطل دستور رئيس جمهور آمريكا براي تمديد مهلت‌هاي سه‌ماهه‌اي بوديم كه در برجام گذاشته‌اند، و يك مدت هم معطل بمانيم براي رئيس‌جمهور فرانسه و برنامه‌هاي فرانسوي‌ها، در حالي كه اين انتظارها، سرمايه گذار و فعال اقتصادي را دچار بلاتكليفي مي‌كند و كشور را به ركود و عقب‌ماندگي مي‌كشاند.

ايشان تأكيد كردند: اين انتظار‌ها را رها كنيد. البته نمي‌گويم رابطه‌ها را قطع كنيد بلكه مي‌گويم به خارجي‌ها دل نبنديد و فقط به داخل دل ببنديد.

حضرت آيت‌ا… خامنه‌اي به سخنان يكي از استانداران درباره انعقاد ۹۰ هزار ميليارد تومان قرارداد در استان طي چند ماه اشاره كردند و گفتند: اين نشان دهنده بخش كوچكي از ظرفيت‌هاي بي شمار استان‌ها است كه بايد برروي همين ظرفيت‌ها متمركز شد و آن‌ها را پيگيري كرد.

ايشان يكي ديگر از راه‌هاي رونق توليد را جلوگيري از واردات كالاهاي داراي توليد داخل دانستند و افزودند: عده ‌اي هستند كه حيات و ثروت بادآورده‌شان وابسته به واردات است، اما واردات زائد و بي رويه موجب ورشكستگي توليد داخل و بيكار ماندن جوانان خواهد شد، بنابراين علاج واقعي مشكلات اين است كه دولت و مجلس، براي عملياتي و اجرايي شدن سياست‌ هاي صحيح ابلاغي، برنامه ريزي كنند.

حضرت آيت ‌ا… خامنه ‌اي در بخش ديگري از سخنانشان، با تمجيد از خصوصيات نسل جوان از جمله انگيزه، انرژي و آمادگي براي انجام دادن وظايف گفتند: كشور به معناي حقيقي كلمه به اين نسل احتياج دارد چرا كه اين جوانان متدين هستند كه با احساس مسئوليت و در صراط مستقيم ايران را مي ‌سازند و به پيش خواهند برد.

ايشان با انتقاد مجدد از موضوع محدود كردن نسل افزودند: آثار چنين اقدامات خطرناكي دو دهه بعد آشكار خواهد شد كه ايران ديگر از نسل جوان متراكم برخوردار نيست.

رهبر انقلاب با اشاره به قول مسئولان براي برطرف كردن مشكلات موجود و مقابله با تحديد نسل تأكيد كردند: اين موضوع بايد با جديت دنبال شود.

حضرت آيت‌ا… خامنه‌اي در پايان سخنان خود گفتند: ظرفيت‌ هاي كشور بسيار زياد است و جمهوري اسلامي به حول و قوه الهي و به كوري چشم آن‌هايي كه نمي‌توانند ببينند، از همه مشكلات، سرافراز بيرون خواهد رفت.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای رابطه ها را قطع نكنيد اما به خارجي ها دل نبنديد معطل ماندن براي برجام كشور را دچار ركود و عقب‌ماندگي مي‌كند بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.