امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 8 July , 2020
امروز : چهارشنبه, ۱۸ تیر , ۱۳۹۹ - 18 ذو القعدة 1441
شناسه خبر : 9121
  پرینتخانه » گزارش تصویری تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰:۲۰ | 166 بازدید | ارسال توسط :

رهبر انقلاب: محو اسرائيل به معناي محو مردم يهودي نيست

   رهبر انقلاب: محو اسرائيل به معناي محو مردم يهودي نيست صاحبان اصلي سرزمين فلسطين بايد اراذل و اوباش را از سرزمينشان بيرون كنند رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به نامگذاري ۱۲ تا ۱۷ ربيع‌الاول به‌عنوان هفته وحدت در جمهوري اسلامي، وحدت را نه يك حركت سياسي و تاكتيكي بلكه <اعتقاد و ايمان قلبي به […]

رهبر انقلاب:  محو اسرائيل به معناي محو مردم يهودي نيست

   رهبر انقلاب:

محو اسرائيل به معناي محو مردم يهودي نيست

صاحبان اصلي سرزمين فلسطين بايد اراذل و اوباش را از سرزمينشان بيرون كنند

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به نامگذاري ۱۲ تا ۱۷ ربيع‌الاول به‌عنوان هفته وحدت در جمهوري اسلامي، وحدت را نه يك حركت سياسي و تاكتيكي بلكه <اعتقاد و ايمان قلبي به لزوم اتحاد امت اسلامي> دانستند.

 ‌به گزارش فارس، حضرت آيت ا… خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح  ديروز  در ديدار مسئولان نظام، مهمانان شركت‌كننده در كنفرانس وحدت اسلامي، سفيران كشورهاي اسلامي و جمعي از قشرهاي مختلف مردم، علت مصائب امروز دنياي اسلام به‌ويژه وضع تأسف‌بار فلسطين را ضعف اتحاد اسلامي دانستند و با تأكيد بر اينكه محو اسرائيل به معناي محو رژيم جعلي صهيونيستي و حاكم شدن دولت منتخب صاحبان اصلي فلسطين اعم از مسلمان، مسيحي و يهودي است، خاطرنشان كردند: دشمنان اسلام و در را‡س آنها آمريكا، با اصل اسلام و همه كشورهاي اسلامي مخالفند و سلاح اصلي آنها در منطقه ما <نفوذ در مراكز حساس و تصميم‌گير>، <ايجاد تفرقه در ملتها>، و <القاء تسليم مقابل آمريكا به عنوان راه حل مشكلات> است كه نسخه علاج در مقابل اين نقشه‌ها، روشنگري و ايستادگي در راه حق است.

حضرت آيت ا… خامنه‌اي در اين ديدار با تبريك خجسته ميلاد با سعادت نبي مكرم اسلام(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع) پيامبر بزرگوار اسلام را <قرآن مجسم>، <برترين و با عظمت‌ترين مخلوق پروردگار> و <نور و وسيله حيات و روشنايي جوامع انساني> خواندند و گفتند: بشريت به تدريج اين حقايق را درك خواهد كرد و اميدواريم شاهد روزي باشيم كه در ايام ولادت اين وجود مقدس دنياي اسلام متبسم باشد و غم و اندوه بر لبان آن ننشسته باشد.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به نامگذاري ۱۲ تا ۱۷ ربيع‌الاول به‌عنوان هفته وحدت در جمهوري اسلامي، وحدت را نه يك حركت سياسي و تاكتيكي بلكه <اعتقاد و ايمان قلبي به لزوم اتحاد امت اسلامي> دانستند و افزودند: اين اعتقاد ريشه‌دار، حتي قبل از تشكيل جمهوري اسلامي نيز طرفداران مهمي از جمله مرجع بزرگ كل عالم شيعه، آيت‌ا… بروجردي داشت.

ايشان با برشمردن مراتب وحدت، پايين‌ترين مرتبه و اولين قدم در اتحاد دنياي اسلام را <پرهيز جوامع، دولتها، اقوام و مذاهب اسلامي از تعرض و ضربه زدن به يكديگر> و <اتحاد در مقابل دشمن مشترك> خواندند و گفتند: در مراتب بالاتر، كشورهاي اسلامي بايد با يكديگر در علم، ثروت، امنيت و قدرت سياسي در جهت دستيابي به تمدن نوين اسلامي هم‌افزايي و تلاش كنند كه جمهوري اسلامي نيز همين نقطه يعني رسيدن به تمدن نوين اسلامي را هدف نهايي خود قرار داده است.

حضرت آيت ا… خامنه‌اي مصائب موجود در دنياي اسلام از جمله قضيه فلسطين و جنگهاي خونين در يمن، غرب آسيا و شمال آفريقا را ناشي از پايبند نبودن به اصل پرهيز از معارضه و اتحاد در مقابل دشمن مشترك دانستند و خاطرنشان كردند: امروز بزرگترين مصيبت دنياي اسلام، قضيه فلسطين است كه ملتي را از خانه و وطن خود آواره كردند.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به مواضع روشن امام بزرگوار از آغاز نهضت اسلامي در اعلام خطر عليه نفوذ، دخالت و ظلم صهيونيسم، موضع جمهوري اسلامي ايران در قضيه فلسطين را موضعي قطعي و اصولي خواندند و گفتند: از ابتداي انقلاب اسلامي تا به امروز همچنان بر اين موضع باقي هستيم، يعني بدون ملاحظه و رودربايستي به فلسطين و فلسطيني‌ها كمك كرده و خواهيم كرد و اين كار را وظيفه همه دنياي اسلام مي‌دانيم.

ايشان با اشاره به تلاش دشمنان براي تحريف معناي تأكيدات مكرر امام راحل و مسئولان نظام اسلامي در خصوص <محو اسرائيل> گفتند: ما طرفدار فلسطين و استقلال و نجات آن هستيم و محو اسرائيل به معناي محو مردم يهودي نيست، چرا كه ما با آنها هيچ كاري نداريم همچنان كه در كشور ما نيز جمعي از يهوديان در كمال امنيت زندگي مي‌كنند.

حضرت آيت ا… خامنه‌اي، محو اسرائيل را به معناي نابودي حكومت و رژيم تحميلي صهيونيستي خواندند و تأكيد كردند: مردم فلسطين چه مسلمان چه مسيحي و چه يهودي كه صاحبان اصلي آن سرزمين هستند بايد بتوانند خودشان دولت خود را انتخاب، و بيگانه‌ها و اراذل و اوباشي مانند نتانياهو را بيرون و كشورشان را اداره كنند كه البته اين اتفاق خواهد افتاد.

رهبر انقلاب اسلامي در ادامه، دشمني آمريكا، رژيم صهيونيستي و دشمنان وحدت اسلامي را متوجه همه كشورهاي اسلامي دانستند و افزودند: ماهيت اسلام، نفي ظلم و استكبار و سلطه است  بنابراين آنها با اصل اسلام و همه كشورهاي اسلامي مخالفند و اين تصور كه دشمني آنها فقط با جمهوري اسلامي است، صحيح نيست.

ايشان با اشاره به تعابير توهين‌آميز آمريكايي‌ها درباره سعودي گفتند: اينكه آنها صريحاً مي‌گويند سعودي‌ها غير از پول چيز ديگري ندارند يعني بايد برويم و آنها را غارت كنيم كه اين دشمني آشكار با يك كشور و ملت است و طرفهاي آنها بايد بفهمند كه در مقابل چنين توهين ‌هايي با غيرت عربي و شرف اسلامي چه وظيفه‌اي دارند.

حضرت آيت ا… خامنه‌اي حضور آمريكا در منطقه را موجب ايجاد شر، فساد، ناامني و تشكيل گروههايي از قبيل داعش دانستند و با تأكيد بر لزوم آشنا شدن ملتهاي مسلمان با چهره واقعي و نفاق‌آلود آمريكا افزودند: امروز سلاح اصلي آمريكا در منطقه ما <نفوذ در مراكز حساس و تصميم ‌گير>، <ايجاد تفرقه و تزلزل در عزم ملتها>، <ايجاد بي‌اعتمادي ميان ملتها و دولتها>، <دستكاري در محاسبات تصميم‌گيران و وانمود كردن اين مطلب است كه حلّال مشكلات، رفتن زير پرچم آمريكا و تسليم شدن> است كه اين سلاح از سلاح نظامي و سخت نيز خطرناك‌تر است.

رهبر انقلاب اسلامي راه مواجهه با دشمنان را عمل به فرمان پروردگار يعني ايستادگي در راه حق خواندند و افزودند: البته اين ايستادگي سختي‌ هايي نيز خواهد داشت اما تحمل اين سختي‌ها عمل صالح است و نزد خداوند اجر خواهد داشت، ضمن اينكه تسليم دشمن شدن، سختي‌هاي بيشتري دارد و خداوند كساني را كه تن به ظلم دهند، مجازات خواهد كرد.

ايشان در بخش پاياني سخنانشان، هر سخن، حركت و اقدام در دنياي اسلام در جهت <استقلال سياسي، فرهنگي و اقتصادي ملتهاي مسلمان>، <وحدت و اقتدار امت اسلامي>، <كمك به مردم و مستضعفان>، <تبليغ حقايق و مقابله با موهومات> و <ترويج علم و تحقيقات از جمله انرژي هسته‌اي> را حسنه و عمل صالح دانستند و گفتند: انرژي صلح‌آميز هسته‌اي نياز ملتها است اما انحصارطلبان غربي به دنبال آن هستند كه اين انرژي را در انحصار خود نگه دارند و در مقابل شرف و استقلال ملتها، آن را قطره قطره به آنها بدهند.

 ‌حضرت آيت ا… خامنه‌اي افزودند: غربي‌ها مي‌دانند ما از لحاظ مبنايي و اعتقادي به دنبال سلاح هسته‌اي نيستيم، بنابراين علت مخالفت آنها با حركت هسته‌اي جمهوري اسلامي، بازداشتن ايران از دانش، صنعت و توانايي هسته‌اي است.

رهبر انقلاب اسلامي وظيفه روشنفكران و علماي دنياي اسلام را بسيار مهم دانستند و تأكيد كردند: با قدرت از حق دفاع كنيد و از دشمن نترسيد و بدانيد دنياي اسلام به فضل الهي در آينده نه چندان دور، تحقق آرزوهاي درخشان خود را خواهد ديد.

پيش از سخنان رهبر انقلاب اسلامي، حجت الاسلام والمسلمين روحاني رئيس جمهور گفت: پيامبر بزرگوار اسلام در شرايطي پا به عرصه وجود گذاشت كه جهان سراسر تبعيض جنگ و خون‌ريزي بود.آقاي روحاني افزود: پيامبر عزيز با خود كتاب آسماني، ميزان، صداقت، علم، ايمان و وحدت و يگانگي را به ارمغان آورد و بهترين الگو را براي جهان و جامعه ارائه كرد.

رئيس جمهور با بيان اينكه نفوذ جمهوري اسلامي در منطقه به دليل دعوت انقلاب اسلامي است، گفت: نفوذ انقلاب است كه دلها را به خود جذب كرده و اگر امروز ملت هاي سوريه، لبنان، يمن عراق و بحرين با جمهوري اسلامي احساس نزديكي مي كنند، به دليل پيام انقلاب است.

آقاي روحاني با اشاره به اينكه فرزندان ايران اسلامي در راه دفاع از ملتهاي سوريه و عراق به عنوان مستشار جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند، تأكيد كرد: اگر فرزندان ما در سوريه، عراق و لبنان حضور پيدا كردند، برايشان آزادي انسان ها و گام نهادن در مسير پيروي از رسول ا… معيار بود و امروز نيز آنچه مي خواهيم وحدت، برادري و پيروي از راه پيامبر گرامي اسلام است.

رئيس جمهور با تأكيد بر اينكه در دنياي امروز تنها راه نجات از تفرقه، ارتجاع و تجاوزگري امريكا و رژيم صهيونيستي، پيروي از رسول ا…(ص) است، افزود: در روز ميلاد پيامبر عزيز اسلام مي خواهيم كه دنياي اسلام، متحد و برادرانه در برابر ظلم و تجاوز بايستد و به پيروزي دست يابد.

در پايان اين ديدار جمعي از مهمانان كنفرانس وحدت اسلامي از نزديك با رهبر انقلاب اسلامي ديدار و گفتگو كردند.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای رهبر انقلاب: محو اسرائيل به معناي محو مردم يهودي نيست بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.