امام علي(ع):
۞از دست دادن فرصت اندوه‌بار است. ۞
Saturday, 31 October , 2020
امروز : شنبه, ۱۰ آبان , ۱۳۹۹ - 15 ربيع أول 1442
شناسه خبر : 9217
  پرینتخانه » راوی تاریخ انتشار : ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰:۰۰ | 210 بازدید | ارسال توسط :

جاماندگان را اينهمه آزار ندهيد

 ‌آن دسته از هموطنان كه به جا ماندگان از دريافت بسته معيشتي معروف شده اند، همچنان براي قرار گرفتن در فهرست واجدين شرايط مشكل دارند، در حاليكه  با توجه به اينكه آنها بايد  از دريافت كنندگان اين مرحله باشند، چرا از قلم افتاده اند. اصلا با توجه به اينكه يارانه بگيران قبلا درست آزمايي شده […]

جاماندگان را اينهمه آزار ندهيد

 ‌آن دسته از هموطنان كه به جا ماندگان از دريافت بسته معيشتي معروف شده اند، همچنان براي قرار گرفتن در فهرست واجدين شرايط مشكل دارند، در حاليكه  با توجه به اينكه آنها بايد  از دريافت كنندگان اين مرحله باشند، چرا از قلم افتاده اند. اصلا با توجه به اينكه يارانه بگيران قبلا درست آزمايي شده اند و پولدارها را جدا كرده و يارانه آنها را قطع كردند، بهتر نبود همان ها هم  براي دريافت اين بسته در نظر گرفته مي شدند تا اينهمه سرگرداني نداشته باشند؟

ضمنا شما كه مدعي هستيد جيك و پيك همه مردمي را كه داراي كارت هوشمند ملي هستند مي دانيد و با يك فشار انگشت بر روي كد ملي هر كس مي توانيد تمام دارو ندار و مشخصات آنها را دريافت كنيد، بنابراين اينهمه سخت گيري و سوال و جواب و تفتيش چه معني دارد. بعضي از شرايط هم واقعا جاي بحث دارد. مثلا گفته اند حقوق درخواست كننده و همسرش نبايد بالاتر از شش ميليون تومان باشد، در حاليكه زير خط فقر، هشت ميليون تومان است و اگر كساني اين مقدار دريافتي داشته باشند ديگر تجسس درباره بقيه موارد آنها يعني چه؟ جواب سوالهايي هم كه در پرسش نامه ها مطرح شده بايد به ميل سوال كننده  باشد تا شايد مقبول افتد. خلاصه بدجوري مردم را سركار گذاشته اند كه اين هم از سوء مديريت در اجراي طرحشان است و ظاهرا اين وضع براي هميشه ادامه دارد و مردم آرزوي انجام يك كار بي نقص در كشور به دلشان خواهد ماند.  ‌

استاندار و شهردار اهواز براي استفاده از نفوذ لاريجاني تعجيل كنند

به قرار اطلاع دكتر شريعتي استاندار به اتفاق آقاي شاعري شهردار اهواز با آقاي لاريجاني رئيس مجلس ديداري داشته اند و گپ و گفت هايي بين آنها رد و بدل شده است.  ‌

سايت خبري شهرداري اهواز، از ماحصل اين ديدار به اين مختصر بسنده كرده كه در ديدار ياد شده موضوع بدهي چند هزار ميلياردي نفت به شهرداري مطرح شده است.

همچنين مشكلات فاضلاب كلانشهر اهواز با رئيس مجلس مطرح و گزارشي هم از وضعيت مترو اهواز به رئيس مجلس داده شده است. شايد بهتر بود كه در اين ديدار، مديران عامل آب و فاضلاب و مترو اهواز هم حضور داشتند تا اوضاع را آنطور كه هست به اطلاع رئيس مجلس مي رساندند.

البته هم استاندار و هم شهردار اهواز بايد توجه داشته باشند كه چند ماهي بيشتر از رياست لاريجاني باقي نمانده و اينطور كه خودش گفته قصد هم ندارد در انتخابات آينده شركت كند، بنابراين قول هاي دراز مدت رئيس مجلس بدرد اهواز نمي خورد و نبايد به وعده ها دل خوش بود و هر كاري كه مي خواهند بكنند و هر بهره اي كه از رئيس مجلس قرار است ببرند، بايد زود بازده باشد تا زمان را از دست ندهيم.  ‌

در مناطق اهواز كنوكارپوس هاي متهم را مجازات مي كنند!

از هفته گذشته افرادي كه ابزار قطع درخت در اختيار دارند با مراجعه به برخي مناطق شهري اهواز مي گويند ماموريت دارند درخت هاي كنوكارپوس را قطع كنند.

 اين درختان در پياده روهاي منازل قرار دارند. آنها مردم را توجيه مي كنند كه اين درختان حساسيت زا و زيان آور هستند و ساكنان خانه ها هم به قطع آنها رضايت مي دهند.  ‌

با توجه به اينكه معاونت خدمات شهري شهرداري اهواز همواره از درختان كنوكارپوس دفاع كرده و آنها را از سرمايه هاي فضاي سبز شهري مي داند و ضمنا برخي اساتيد دانشگاه هاي استان متهم بودن كنوكارپوس را رد كرده اند، لازم است شهرداري اهواز به موضوع ورود كرده و در اين خصوص شهرداران مناطق را توجيه كند كه تكليفشان چيست، درخت ها را قطع كنند يا نكنند؟

  ‌فضاهاي سبز شهري موجب افزايش طول عمر مي‌شوند

حالا كه صحبت از فضاي سبز شد بد نيست بدانيد كه انستيتوي سلامت جهاني بارسلونا واقع در اسپانيا با همكاري محققان دانشگاه ايالتي كلورادو دريافتند فضاهاي سبز شهري موجب افزايش طول عمر شهروندان مي‌شود.

در اين تحقيقات، مطالعات طولي انجام گرفته با مشاركت ۸ ميليون شهروند در كشورهاي آمريكا، كانادا، چين،‌ايتاليا، اسپانيا، سوييس و استراليا مورد تجزيه و تحليل قرار گرفت و مشخص شد فضاهاي سبز شهري مانع بروز مرگ زودهنگام مي‌شوند.

بر اساس اين تحقيقات، به ازاي ۱۰ درصد افزايش فضاي سبز در شعاع ۵۰۰ متري محل زندگي يك شهروند، احتمال مرگ زودهنگام وي به ميزان ۴ درصد كاهش مي‌يابد. اين نتايج نشان‌دهنده اهميت وسعت فضاهاي سبز شهري بر سلامت عمومي جامعه است.

به گفته محققان اغلب شهرها از فضاي سبز كافي برخوردار نيستند، در حالي كه اين فضاهاي سبز علاوه بر بهبود سلامت شهروندان، موجب كاهش اثر جزيره‌اي در شهرها شده و مانع تغييرات آب و هوايي زمين و آلودگي هوا مي‌شوند.

تحقيقات متعددي نشان مي‌دهد كه فضاهاي سبز موجب كاهش استرس و بهبود سلامت روان شهروندان مي‌شوند.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای جاماندگان را اينهمه آزار ندهيد بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.