امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Friday, 14 August , 2020
امروز : جمعه, ۲۴ مرداد , ۱۳۹۹ - 25 ذو الحجة 1441
شناسه خبر : 9318
  پرینتخانه » گزارش تصویری تاریخ انتشار : ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰:۰۰ | 203 بازدید | ارسال توسط :

در خوزستان ۸۳ صندوق خرد زنان روستايي فعالند از صندوق خرد زنان روستايي حمايت مي كنيم

معاون رييس جمهوري خبر داد: در خوزستان  83 صندوق خرد زنان روستايي فعالند از صندوق خرد زنان روستايي حمايت مي كنيم معاون رييس‌جمهوري در امور زنان و خانواده با تاكيد بر تداوم اجراي طرح ارتقاي تاب‌آوري اجتماعي در خوزستان گفت: آمادگي انعقاد تفاهم‌نامه با استانداري خوزستان براي اجراي طرح ارتقاي تاب‌آوري اجتماعي در ۱۵ نقطه […]

در خوزستان  ۸۳ صندوق خرد زنان روستايي فعالند از صندوق خرد زنان روستايي حمايت مي كنيم

معاون رييس جمهوري خبر داد:

در خوزستان

 83 صندوق خرد زنان روستايي فعالند

از صندوق خرد زنان روستايي حمايت مي كنيم

معاون رييس‌جمهوري در امور زنان و خانواده با تاكيد بر تداوم اجراي طرح ارتقاي تاب‌آوري اجتماعي در خوزستان گفت: آمادگي انعقاد تفاهم‌نامه با استانداري خوزستان براي اجراي طرح ارتقاي تاب‌آوري اجتماعي در ۱۵ نقطه ديگر در اين استان را داريم.

معصومه ابتكار در نشست با شوراي مشورتي زنان خوزستان در سرسراي اجتماعات شركت شهرك هاي صنعتي اين استان در اهواز ، بيان كرد: پيش از اين طرح تاب آوري اجتماعي در ۱۵ نقطه خوزستان اجرا شده بود و آمادگي داريم براي اجراي اين طرح در ۱۵ نقطه ديگر مشاركت كنيم.

وي با اشاره به تنوع اقليمي و قومي خوزستان، تشكيل شوراي مشورتي زنان اين استان را اقدامي باارزش توصيف كرد و افزود: اين شورا فرصتي براي برنامه ريزي و سياستگذاري و اتكا به مردم فراهم كرده است.

ابتكار، سياست‌هاي كلان معاونت زنان و خانواده رياست جمهوري را يادآور شد و گفت: عدالت جنسيتي و توجه به عقب ماندگي‌ها در حوزه زنان محور اصلي اين معاونت در دولت دوازدهم و بر اساس قانون برنامه توسعه ششم است.

وي اضافه كرد: در اين راستا سند توسعه وضعيت زنان خوزستان كه توسط صاحبنظران اين استان تدوين شده، در شوراي برنامه‌ريزي خوزستان به تصويب رسيد.

به گفته وي سند توسعه وضعيت زنان به عقب ماندگي‌هايي كه به دليل جنسيت اتفاق مي‌افتد مي‌پردازد و براي آنها برنامه‌ريزي مي‌كند.

ابتكار، اين سند را بين بخشي و اجرايي توصيف كرد كه سهمي از فعاليت‌هاي آن مرتبط با جامعه مدني و فعالان اجتماعي و سازمان‌هاي مردم نهاد است.

وي با تاكيد بر توان افزايي اقتصادي زنان گفت: زنان سرپرست خانوار زنان روستايي و زنان و دختران جوان از اولويت‌هاي برنامه‌ريزي در حوزه زنان در كشور هستند.

معاون رييس‌جمهوري در امور زنان و خانواده افزود: حداقل ۹۰۰ زن سرپرست خانوار زيرپوشش طرح توانمندسازي موسوم به كاردوك هستند كه در اين طرح مهارت‌هاي زنان از سطح عمومي تا مهارت‌هاي كسب و كار و مهارت‌هاي تخصصي ارتقا مي‌يابد تا بتوانند يك شغل شرافتمندانه داشته باشند.

وي با اشاره به تفاهم نامه با وزارت جهاد كشاورزي در حوزه زنان روستايي اضافه كرد: اين طرح در راستاي تربيت تسهيلگران توليد محصولات سالم در كشور امضا شده و در آن به ويژه به بومگردي و كاشت گياهان دارويي توجه شده است كه تاكنون ۱۰۰ ميليارد ريال از اعتبارات رياست جمهوري براي اجراي آن جذب شده است.

ابتكار، ارتقاي سوادآموزي در ميان زنان روستايي و عشايري، توسعه آموزش‌هاي صنايع دستي، ايجاد بازارچه‌هاي صنايع دستي و حمايت از صندوق‌هاي خرد زنان روستايي را از جمله طرح هاي مورد نظر در اين زمينه بيان كرد.وي با بيان اينكه از صندوق‌هاي خرد زنان روستايي حمايت مي‌كنيم، ادامه داد: در خوزستان هم اكنون ۸۳ صندوق خرد زنان روستايي فعال است كه اين تعداد بايد افزايش يابد.

ابتكار، كارآفريني و اشتغال دختران و زنان جوان را يكي ديگر از محورهاي مورد توجه معاونت زنان رياست جمهوري دانست و گفت: در اين راستا قرار است طرح مهارت‌آموزي به دانش‌آموزان و توجه به دانش آموختگان اجرا شود.

 لكنت‌هاي نهاد خانواده

معاون رييس جمهوري در امور زنان و خانواده همچنين با تاكيد بر جايگاه خانواده گفت: انسجام و تحكيم خانواده به ويژه با كمك جوامع محلي و روستايي، فوايد بسياري براي جامعه دارد.

وي افزود: مطالعات نشان مي‌دهد به دليل اختلال در روابط و مهارت‌هاي ارتباطي بين اعضاي خانواده‌ها، معضل گفت وگو و لكنت در خانواده در تمام دنيا وجود دارد به طوري كه <تنهايي> يكي از مسايل اصلي در كشورهاي پيشرفته و توسعه يافته است.

ابتكار، با اشاره به تدوين طرح <گفت وگوي ملي خانواده> با حمايت انجمن جامعه شناسي و وزارت آموزش و پرورش اضافه كرد: انجمن اوليا و مربيان و سازمان‌هاي مردم نهاد در تحقق اين طرح نقش دارند.

وي ادامه داد: هم اكنون با مشكلات گفت وگوي بين نسلي روبه رو هستيم، در حالي كه اگر نتوانيم صداي فرزندان خود و نقد و اعتراض آنها را در جامعه و خانواده بشنويم، ممكن است با بروز خشم آنها روبه‌رو شويم. ابتكار افزود: گفت و گو از مباني ديني و فرهنگي ماست اما بايد اقتضائات امروز در نظر گرفته شود.

مقابل آگاهي نايستيم

معاون رييس جمهوري در امور زنان و خانواده همچنين با بيان اينكه نظام جمهوري اسلامي از ابتدا بر آراي مردم شكل گرفته، افزود: همه مي دانيم كه كشور در شرايط سختي است اما رييس جمهوري  اشاره كرد كه با وجود فشارها، بسياري از برنامه هاي كشور اجرا شده كه از جمله آن دستاوردهاي خوزستان در توليدات كشاورزي در نتيجه بارندگي و تلاش مردم بوده است.

وي اضافه كرد: به تازگي شاهد تنش هايي به دليل كاهش يارانه بنزين بوديم كه باعث شد با آسيب ها و شرايط ناگوار و ناراحت كننده روبه رو شويم، اين در حاليست كه هيچكس نمي‌خواهد شاهد اين اتفاقات براي مردم چه ناراضي و چه منتقد باشد و همه ما براي آينده كشور و فرزندان خود آزادي و رفاه، نه در شعار و حرف بلكه به صورت عمل مسلماني مي‌خواهيم.

ابتكار ادامه داد: درس بزرگي از حوادث بايد بگيريم و سعي كنيم براي انسجام و آگاهي جامعه تلاش كنيم زيرا زنان و مردان ما تنها با ابزار آگاهي مي‌توانند در مقابل آسيب‌ها از اقتصاد و فرهنگ خود محافظت كنند.وي افزود: هر جا مقابل آگاهي جامعه بايستيم ضربه مي‌خوريم زيرا دسترسي جامعه به اطلاعات بسيار وسيع است اما بايد براي مصونيت بخشي به جامعه از جمله در زمينه آگاهي در مهارت‌هاي حرفه اي، سايبري و ارتباطي اقدام كنيم.

ابتكار در ادامه با اشاره به در پيش بودن انتخابات مجلس شوراي اسلامي، براي شركت در اين انتخابات از همه دعوت كرد و گفت: مشاركت حق مردم است و اين حق با رنج بسياري به دست آمده كه در برخي نقاط جهان وجود ندارد.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای در خوزستان ۸۳ صندوق خرد زنان روستايي فعالند از صندوق خرد زنان روستايي حمايت مي كنيم بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.