امام صادق(ع):
۞ هركس به خانواده اش نيكويي و احسان كند، خداوند بر عمر او مي افزايد. ۞
Monday, 21 September , 2020
امروز : دوشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۹ - 4 صفر 1442
شناسه خبر : 9920
  پرینتخانه » گزارش تصویری تاریخ انتشار : ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۷:۴۵ | 171 بازدید | ارسال توسط :

دنيا مبهوت خيزش ميليوني ضدآمريكايي در عراق

‌تظاهرات ميليوني مردم عراق شامل جامعه شيعه و سني و ديگر اقشار اين كشور دقايق پيش با شعار (نه ) به آمريكا در بغداد برگزار شد. به گزاري ايرنا، مردم شهرهاي مختلف عراق به ويژه پايتخت از نخستين ساعت هاي صبح روز جمعه خود را به بغداد رساندند تا در تظاهرات ميليوني عليه نيروهاي اشغالگر […]

دنيا مبهوت خيزش ميليوني ضدآمريكايي  در عراق

‌تظاهرات ميليوني مردم عراق شامل جامعه شيعه و سني و ديگر اقشار اين كشور دقايق پيش با شعار (نه ) به آمريكا در بغداد برگزار شد.

به گزاري ايرنا، مردم شهرهاي مختلف عراق به ويژه پايتخت از نخستين ساعت هاي صبح روز جمعه خود را به بغداد رساندند تا در تظاهرات ميليوني عليه نيروهاي اشغالگر آمريكايي شركت كنند.

خيابان مختلف بغداد از ساعت اوليه صبح جمعه شاهد يكي از بي نظيرترين صحنه هاي حضور و مشاركت مردمي از زن و مرد و پير و جوان بود، مردمي كه آمده بودند فرياد ميليوني خود را براي آزادي و استقلال خود و پايان اشغالگري به گوش جهانيان برسانند.

اكنون همه خيابان ها و مسيرهاي منتهي به محل برگزاري تظاهرات در خيابان جادريه مملو از جمعيت است و همه جا اين مناطق به جوش و خروش عليه اشغالگران تبديل شده است.

تظاهرات ميليوني مردم عراق در پايتخت با شعارهاي  (كلا كلا آمريكا، كلا كلا اسرائيل- ) نه به آمريكا و اسرائيل – آغاز شده با اين وجود سيل جمعيت از مناطق مختلف و خيابان هاي بغداد همچنان در حال پيوستن به تظاهرات كنندگان هستند.

حضور گسترده مردم كفن پوش با در دست داشتن پرچم‌هاي عراق و شعارهاي ضد آمريكا، اسرائيل و حكام مزدور عرب جلوه اي ديدني به تظاهرات ميليوني بغداد داده است.

تظاهرات ميليوني مردم عراق قدرت اسلام را به رخ آمريكاي اشغالگر كشيد

مردم عراق  روز گذشته با برپايي تظاهرات ميليوني در خيابان هاي بغداد، قدرت اسلام و ملت بزرگ اين كشور را به رخ آمريكاي اشغالگر و ساير همپيمانانش كشيدند.

به گزارش ايرنا، تظاهركنندگان عراقي در شعارهايشان ضمن اعلام انزجار از آمريكا، با فرياد ( آمريكا از كشور ما بيرون برو ) و ( مرگ بر آمريكا ) و ( مرگ بر اسراييل) خشم و نفرت خود را به اشغالگران نشان دادند

 ‌تظاهرات ميليوني عراق قدرت ايران را محك مي‌زند

 ‌خبرگزاري آسوشيتدپرس با اشاره به تظاهرات گسترده در عراق عليه اشغالگري نيروهاي آمريكايي نوشت: اين تظاهرات قدرت ايران را براي وادار كردن سربازان آمريكايي براي خروج از عراق محك مي‌زند.

اين رسانه آمريكايي نوشت: ايران از مدتها قبل خواستار عقب نشيني نيروهاي آمريكايي از كشور همسايه‌اش، عراق است اما  ترور سردار قاسم سليماني در بغداد انگيزه جديدي را براي چنين تلاشي ايجاد كرده است. اين ترور احساسات ضدآمريكايي را در عراق برانگيخت و تهران اميدوار است از آن براي تحقق هدف خود بهره بگيرد.

ترور و شهادت سردار سليماني همچنين باعث شد پارلمان عراق خواستار اخراج نيروهاي آمريكايي شود.

اولين آزمون براي تحقق اين هدف ايران، تظاهرات ميليوني در عراق عليه حضور نيروهاي آمريكايي است كه به دعوت مقتدي صدر روحاني بانفوذ شيعه عراق برگزار مي شود.

آسوشيتدپرس نوشت: ايران احتمالا از تظاهرات عراق براي ارسال اين پيام استفاده خواهد كرد كه به فشار بر سربازان آمريكايي در عراق ادامه خواهد داد.

اين گزارش افزود: كارشناسان مي گويند ايران مي تواند از اين تظاهرات به عنوان فرصتي براي پيشبرد برنامه هاي خود در عراق استفاده كند. خروج نيروهاي آمريكايي ها از عراق پيروزي براي ايران خواهد بود و تهران از مدتها قبل يك راهبرد دو وجهي را در عراق دنبال كرده است كه يكي حمايت از شبه نظاميان ضدآمريكايي و ديگري حمايت از گروه هايي است كه خواسته اين كشور را دنبال كنند.

يك كارشناس مقيم خارج با اشاره به قطعنامه مجلس عراق درباره اخراج همه نيروهاي خارجي از عراق گفت: آنچه كه آنها (ايراني ها) مي خواهند خلاص شدن از نيروهاي آمريكايي در عراق به شيوه اي مشروع از نظر سياسي است. اگر خود عراقي‌ها راي به خروج نيروهاي آمريكايي دهند براي ايران بهتر و مهمتر از آن، تصميمي ماندگارتر خواهد بود

خروش مردم عراق در خيابان هاي بغداد براي شركت در تظاهرات ضد اشغال

بغداد پايتخت عراق از نخستين ساعت هاي صبح روز جمعه شاهد حضور هزاران هزار مردمي بود كه براي شركت در تظاهرات ميليوني عليه اشغالگران آمريكايي به خيابان ها آمده  بودند.

خيابان هاي منتهي به محل برگزاري تظاهرات به علت ازدحام و شلوغي بي سابقه از حدود پنج كيلومتر دورتر بسته شده بود و مردم با پاي پياده به سمت جادريه حركت مي‌كردنند.

اين مشاهدات حاكي است كه،‌بسياري از مردم در حركت خود كفن پوش و با در دست داشتن پرچم هاي عراق به همراه دست نوشته هاي مختلف نفرت خود را ترامپ و دولت آمريكا نشان مي دهند.خيابان هاي كراده، پل حسنين و مناطق اطراف محل برگزاري تظاهرات اكنون مملو از جمعيت بود و حضور زنان، كودكان، كهنسالان، عشاير و جوانان با نمادهاي مختلف عراق براي حضور در تظاهرات ضد اشغال جلوه ديدني به خيابان‌هاي بغداد در روز جمعه بخشيده بود. مردم با وجود سرماي هوا همچنان در حال حركت به سمت  جادريه بودند و به علت قفل شدن بسياري از مسيرها ناچاربودند براي رسيدن به محل تظاهرات كيلومتر پياده طي كنند.

پخش زنده تظاهرات ميليوني ضد اشغال مردم عراق از شبكه‌هاي مختلف تلويزيوني

بيش از ۱۰ شبكه تلويزيوني عراق و نيز تعدادي از رسانه هاي عرب زبان منطقه از نخستين ساعت هاي صبح جمعه با قطع برنامه هاي عادي خود، تظاهرات ميليوني بغداد را به طور زنده پوشش دادند.

بسياري از اين شبكه ها همزمان با پخش زنده حضور مردم در خيابان هاي مختلف بغداد و محل برگزاري تظاهرات در منطقه جادريه بر روي تصاوير سرودهاي حماسي پخش كردند.

شبكه هاي العهد، الاتجاء، الرافدين، الرشيد، العراقيه و العبا از جمله مهمترين تلويزيون هاي عراق هستند.

برخي ديگر از شبكه هاي تلويزيوني اين كشور در ميان برنامه‌هاي عادي خود تصاوير زنده تظاهرات را پخش مي‌كردنند.

شبكه هاي تلويزيوني الجزيره، الميادين، العالم و برخي ديگر از شبكه هاي تلويزيوني منطقه‌اي نيز به انعكاس اين تظاهرات پرداختند.

حضور ميليوني مردم عراق در تظاهراتروز گذشته شگفتي بسياري از تحليلگران سياسي و اجتماعي را به دنبال داشته است و اين حضور را بي سابقه توصيف كردند.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای دنيا مبهوت خيزش ميليوني ضدآمريكايي در عراق بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.