امام صادق(ع):
۞ هركس به خانواده اش نيكويي و احسان كند، خداوند بر عمر او مي افزايد. ۞
Monday, 21 September , 2020
امروز : دوشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۹ - 4 صفر 1442
شناسه خبر : 9877
  پرینتخانه » راوی تاریخ انتشار : ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۷:۳۹ | 156 بازدید | ارسال توسط :

روزنامه فروشي و آجيل فروشي را مشخص كنيد

 ‌ساماندهي كيوسك هاي نصب شده در شهر كه ظاهرا براي عرضه مطبوعات مجوز دارند، ضروري است. بهمين منظور كميته اي متشكل از مسئولان مربوطه در شهرداري اهواز موضوع جابجايي، تمديد قرارداد و طرحهاي پيشنهادي ساماندهي مشاغل شهري را مورد بررسي قرار داد اما از كم و كيف تصميمات اتخاذ شده خبري داده نشده است.  ‌ […]

روزنامه فروشي و آجيل فروشي را مشخص كنيد

 ‌ساماندهي كيوسك هاي نصب شده در شهر كه ظاهرا براي عرضه مطبوعات مجوز دارند، ضروري است. بهمين منظور كميته اي متشكل از مسئولان مربوطه در شهرداري اهواز موضوع جابجايي، تمديد قرارداد و طرحهاي پيشنهادي ساماندهي مشاغل شهري را مورد بررسي قرار داد اما از كم و كيف تصميمات اتخاذ شده خبري داده نشده است.  ‌

حقيقت اين است كه بيشتر دارندگان اين كيوسك ها داراي سوابق طولاني هستند و در هر شرايط سختي به كار خود ادامه و خانواده هايشان را از اين طريق اداره مي كنند اما در سالهاي اخير كيوسك هايي به اين صنف اضافه شده كه در دكه هاي آنها يا همه چيز هست به اضافه تعدادي نشريه يا در برخي از آنها اصلا مطبوعاتي وجود ندارد و بيشتر يك ميني سوپر تنقلاتي هستند.

 پيشنهاد اين است كه كميته ساماندهي مربوطه، اين كيوسك ها را تفكيك و مجوز واقعي به آنها بدهد. به اين معني كه اگر قرار است تنقلات و آب معدني بفروشند، مجوز اينكار را برايشان صادر كنند تا بين آنها و فروشندگان قديمي مطبوعات تفاوت باشد چون دو كار محسوب مي شوند و طبيعي است كه تنقلاتي به صنف غير مطبوعاتي مربوط مي شود.  ‌

پياز همچنان بخاطر عاجز بودن مسئولان، حكمراني مي كند  ‌

قبلا اينطور بود كه يك قلم كالا كمبود داشت و فروشندگان آن را قايم مي كردند و كم كم به بازار تزريق مي شد و در نتيجه قيمت آن هم بالا بود، اما حالا ماههاست پياز هر چه بخواهي در بازار ريخته و تمام دستفروشان و مغازه ها بدون استثناء دارند اما هنوز از كيلويي ۱۰-۱۲ هزار تومان پايين نيامده است. مسئول صنف مربوطه هم گفته تا آخر بهمن وضع همين است كه هست.

ايشان مدعي است مردم بايد گراني پياز را تحمل كنند تا پياز نو به بازار بيايد و تاريخ تشريف فرمايي پياز نو را هم آخر بهمن تعيين كرده است. البته پيازچه كه آنهم پياز نو به حساب مي آيد فراوان است. سازمان صنعت و معدن هم كه بعضي وقت ها خود را به آن راه مي زند كه يعني ما خبر نداريم و بازار را آتش به اختيار مي  گذارد چرا كه مي دانند مردم جنسي را هر چه هم گران باشد مي خرند چون مجبورند مثل پياز كه اساس پخت هر غذايي به آن بسته است و وقتي مي گوييم گران است نخريد، مي گويند پس چي بخوريم؟

خط و نشان هاي معاون فرمانداري براي شهردار اهواز و معاونانش  ‌

معاون سياسي اجتماعي فرماندار اهواز كمبود بودجه براي مديريت پسماند در شهرداري اهواز را غيرقابل توجيه دانسته و گفته: شهرداري اهواز بخشي از بودجه اين شهر را صرف اقداماتي مي‌كند كه جزو شرح وظايفش نيست.

سيد مجيد صالحي كه با توپ پر در نشست شوراي سلامت شهرستان اهواز سخن مي گفت، در پاسخ به نماينده شهرداري اهواز مبني بر نبود بودجه كافي براي اجراي طرح ساماندهي زباله‌گردها و سگ‌هاي بدون صاحب گفته: اطلاع داريم كه شهرداري براي اقداماتي كه در شرح وظايفش نيست، چه هزينه‌هايي انجام مي دهد اما نمي‌خواهيم آنها را اعلام كنيم.

جانشين فرماندار اهواز، با بيان اينكه عملكرد شهرداري اهواز در زمينه پسماند رضايتبخش نيست،اين را هم گفت كه: توجيهات شهرداري براي ساماندهي نشدن زباله‌گردها و سگ‌هاي بدون صاحب غيرقابل قبول است.

به گفته وي: تردد زباله‌گردها در خيابان‌هاي اهواز و انتشار زباله‌ها در معابر باعث نارضايتي شهروندان و اعتراضات بسيار آنها شده است.

صالحي مدعي شد : با وجود فعاليت سايت زنده‌گيري سگ‌هاي بدون صاحب در اهواز و صرف هزينه‌ بسيار اما ساماندهي هنوز انجام نشده است.

وي همچنين عرضه قليان در سطح شهر و پارك‌ها را نشانه ضعف آشكار شهرداري اهواز دانست و گفت: متولي اصلي جلوگيري از عرضه قليان در پارك‌ها شخص شهردار است كه هيچگاه در جلسات شوراي سلامت شركت نمي‌كند.

صالحي با اشاره به غيبت شهردار و معاونان وي در جلسات فرمانداري،خط و نشان كشيد كه تذكر رسمي از سوي دبيرخانه شوراي سلامت به شهردار اهواز داده مي‌شود.

تاخير ساماندهي سگ هاي بدون صاحب به دليلدر پيش بودن انتخابات!

قائم مقام مديرعامل سازمان پسماند شهرداري اهواز نيز در اين نشست گفت: كمبود اعتبار مانع اجراي طرح‌ها در شهرداري است.

غيد ابراهيمي از آغاز طرح تفكيك از مبداء پسماندها از روز چهارشنبه گذشته در اهواز خبر داد و گفت: ادامه اين طرح نياز به حمايت نيروي انتظامي دارد.

وي درباره دليل تاخير در ساماندهي سگ هاي بدون صاحب در اهواز گفت: به دليل در پيش بودن انتخابات مجلس يازدهم، قرار شد اجراي اين طرح به پس از انتخابات موكول شود.

عرضه كنندگان قليان ماهانه ۳۰ ميليون تومان درآمد دارند

وي با اشاره به مقاومت عرضه كنندگان قليان در مقابل ماموران اجراييات شهرداري، گفت: آنها كه شهرداري را متهم به كم كاري مي‌كنند تاكنون در صحنه نبوده و از نزديك شاهد برخورد با عرضه كنندگان نبوده اند.

سبزعلي‌زاده اين را هم گفت كه: عرضه كنندگان قليان ماهانه ۳۰۰ ميليون ريال درآمد دارند و بيشتر در حاشيه شهر ساكن هستند كه به شدت با ماموران شهرداري درگير مي‌شوند.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای روزنامه فروشي و آجيل فروشي را مشخص كنيد بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.