امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 31 May , 2020
امروز : یکشنبه, ۱۱ خرداد , ۱۳۹۹ - 9 شوال 1441
شناسه خبر : 11175
  پرینتخانه » راوی تاریخ انتشار : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰:۰۰ | 65 بازدید | ارسال توسط :

انتصاب نماينده وزير بهداشت در امور اجرايي كروناي خوزستان

سعيد نمكي، وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با صدور حكمي (عليرضا افشا) را با عنوان نماينده خود در امور اجرايي بيماري كرونا در استان منصوب كرد. اين اقدام پس از آن صورت گرفت كه آمار ويروس كرونا در خوزستان(طغيان) كرده و به گفته سخنگوي وزارت بهداشت در تاريخ ۲۴ ارديبهشت ماه يك چهارم موارد […]

انتصاب نماينده وزير بهداشت در امور اجرايي كروناي خوزستان

سعيد نمكي، وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با صدور حكمي (عليرضا افشا) را با عنوان نماينده خود در امور اجرايي بيماري كرونا در استان منصوب كرد.

اين اقدام پس از آن صورت گرفت كه آمار ويروس كرونا در خوزستان(طغيان) كرده و به گفته سخنگوي وزارت بهداشت در تاريخ ۲۴ ارديبهشت ماه يك چهارم موارد دچار شده در كل كشور متعلق به استان خوزستان است.

در حكم وزير بهداشت خطاب به افشا آمده است تا او <با هماهنگي معاونت‌هاي محترم ذيربط در ستاد وزارتخانه و روِساي محترم دانشگاه و دانشكده‌هاي علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني استان خوزستان> موارد نظارت را روزانه به نمكي گزارش دهد.

بر اساس اعلام علي احسان پور سخنگوي دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز تعداد كل مبتلايان به كرونا در خوزستان با رشدي بي سابقه به بيش از ۵ هزار تن رسيد.

ماجراي فروش سيلوي اهواز به روايت مدير كل غله خوزستان

مديركل غله و خدمات بازرگاني خوزستان با اشاره به بحث فروش سيلوي بزرگ و قديمي اهواز و مطالب منتشرشده در فضاي مجازي پيرامون نقش اداره كل غله و خدمات بازرگاني استان خوزستان گفته: اين اداره كل طبق قانون هيچ گونه دخل و تصرف، نقش و يا دخالتي در فروش اين سيلو و محوطه آن نداشته است و اين اقدام در راستاي چابك سازي دولت و توسط سازمان خصوصي سازي طبق مفاد قانون و اجراي سياست هاي كلي اصل ۴۴ قانون اساسي و دستورالعمل هاي مربوطه صورت گرفته است.

به گفته مديركل غله و خدمات بازرگاني خوزستان  در اين زمينه پس از ارزيابي توسط كارشناسان رسمي دادگستري و انجام فرآيندهاي قانوني به انتشار آگهي مزايده در روزنامه هاي كثيرالانتشار دنياي اقتصاد و ايران اقدام شد و نهايتا در تاريخ ۲۸ خردادماه سال ۱۳۹۷ دو نفر به عنوان برنده مزايده معرفي شدند.

وي تاكيد كرده مديران سابق و فعلي اداره كل غله و خدمات بازرگاني خوزستان هيچگونه نقش و يا دخالتي در ارزيابي، تعيين قيمت و نهايتاً فروش سيلو نداشته اند و در راستاي حمايت از حقوق مردم استان خوزستان ذره اي از انجام وظايف خود قصور نخواهند كرد.

اميري زاده خاطرنشان كرد: با توجه به شرايط به وجود آمده و انتشار اخبار كذب در فضاي مجازي بديهي است كه اين اداره كل حق پيگيري قضايي با منتشركنندگان مطالب كذب و جعلي را براي خود محفوظ مي دارد.

تاكيد سازمان شهرداري ها و دهياري ها بر رعايت حقوق حيوانات بخصوص سگهاي بلاصاحب

‌رئيس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور با صدور بخشنامه‌اي به استانداري ها بر رعايت حقوق حيوانات و پرهيز از برخوردهاي غيراصولي در اين زمينه از سوي شهرداري ها تاكيد كرد.

مهدي جمالي نژاد در اين زمينه گفت: اين بخشنامه با توجه به دريافت گزارش‌هاي واصله از برخي شهرها و پايش صورت پذيرفته مبني بر عدم رعايت برخي از ضوابط مقرر در دستورالعمل ساماندهي سگ‌هاي بدون صاحب و در راستاي تحقق بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداري مبني بر وظيفه‌مندي شهرداري‌ها در جلوگيري از شيوع امراض ساريه انساني و حيواني و ساماندهي حيواناتي كه در شهرها بلاصاحب هستند و به منظور ارتقاء سلامت، بهداشت و امنيت شهروندان و رعايت اصول و قواعد اخلاقي برخورد با حيوانات بلاصاحب صادر و ابلاغ شده است.

در اين بخشنامه بر اجراي دقيق دستورالعمل ساماندهي سگ‌هاي بدون صاحب با رعايت حقوق حيوانات و پرهيز از برخوردهاي غيراصولي و تطبيق اقدامات و برنامه‌هاي در دست انجام با دستورالعمل مذكور تاكيد شده است.

جمالي نژاد همچنين تشكيل و برگزاري مستمر كارگروه ساماندهي حيوانات ناقل بيماري به انسان در سطح استان و شهرستان با تاكيد بر حضور فعال اعضاء كارگروه و تسريع در راه‌اندازي مركزي جهت ساماندهي حيوانات ناقل بيماري به انسان در استان‌هاي فاقد اين مراكز را ديگر موضوعات اين بخشنامه عنوان نمود.

عزل و نصب ها بدون هماهنگي ممنوع شد

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در پيامي خطاب به معاونان و مديران ارشد و اعضاي هيئت مديره، هر گونه عزل و نصب جديد در زير مجموعه‌هاي اين وزارتخانه، سازمان‌ها و شركت‌هاي تابعه را بدون هماهنگي و اطلاع كميته انتصابات وزارتخانه ممنوع اعلام كرده است.

حسين مدرس خياباني اين دستور را به تمامي زيرمجموعه‌هاي وزارتخانه، سازمان‌هاي استاني، سازمان‌ها و شركت‌هاي تابعه وزارت صمت ابلاغ كرده است.در راستاي اين دستور هر گونه عزل و نصب جديد بايد حتما به اطلاع كميته‌اي كه تحت عنوان كميته انتصابات در وزارت صمت تشكيل شده است برسد و با هماهنگي و تاييد اين كميته انجام پذيرد.

وحدت رويه، شايسته سالاري و استفاده از مديران توانمند و با كفايت در مجموعه وزارت صمت، سازمان‌ها و شركت‌هاي زيرمجموعه تابعه به خصوص در اين شرايط حساس كشور از مهمترين اهداف اين تصميم حسين مدرس خياباني بوده است.

ببينيم و تعريف كنيم

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای انتصاب نماينده وزير بهداشت در امور اجرايي كروناي خوزستان بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.