امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Saturday, 11 July , 2020
امروز : شنبه, ۲۱ تیر , ۱۳۹۹ - 21 ذو القعدة 1441
شناسه خبر : 11662
  پرینتخانه » راوی تاریخ انتشار : ۰۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰:۰۰ | 150 بازدید | ارسال توسط :

سرافكندگي بزرگ، نمايندگان استان جواب دهند چرا كميسيون هاي حساس مجلس را از دست دادند؟

در روزهاي اخير بارها به نمايندگان استان يادآور شد كه بعد از باز ماندن از حضور در هيات رئيسه مجلس، به هوش باشند، هيئت رئيسه كميسيونها، خصوصا كميسيون انرژي را از دست ندهند چرا كه حق مردم استاني است كه اقتصاد مملكت از آنجا تامين مي شود و اين برخورداري كشور از درآمدهاي خوزستان به […]

سرافكندگي بزرگ، نمايندگان استان جواب دهند چرا كميسيون هاي حساس مجلس را از دست دادند؟

در روزهاي اخير بارها به نمايندگان استان يادآور شد كه بعد از باز ماندن از حضور در هيات رئيسه مجلس، به هوش باشند، هيئت رئيسه كميسيونها، خصوصا كميسيون انرژي را از دست ندهند چرا كه حق مردم استاني است كه اقتصاد مملكت از آنجا تامين مي شود و اين برخورداري كشور از درآمدهاي خوزستان به قيمت تحمل آلودگي ها و مشكلات زيست محيطي تمام مي شود. گفتيم آقايان به فكر نفع شخصي نباشند و تك روي نكنند و با همدلي و توافق جمعي كار كنند كه يكي از استان به هيئت رئيسه كميسيون انرژي برود اما افسوس گوش شنوايي پيدا نشد. آقايان جواب بدهند كه چه معني داشت ۸ نفر براي يك كميسيون داوطلب بشوند، بعد با خواهش و التماس به ۵ نفر و بعد به ۳ نفر برسند و در آخرين لحظات زير قولشان بزنند و هر كدام اصرار به رياست كند. يك كميسيون چه سودي براي نماينده دارد كه خود را به آب و آتش مي زند و حتي زير قول خود مي زند تا به آنجا راه يابد؟ چرا هيچ كميسيون ديگري به اندازه كميسيون انرژي عاشق سينه چاك ندارد؟ البته نه تنها اين كميسيون بلكه كميسيون هاي ديگر را هم از دست داديم و بايد ديد آقايان چه جوابي براي اين تك روي و واي بر ما راي دهندگان اگر نمايندگانمان بعد از اين شكست و سرافكندگي بزرگ بخواهند بقيه راه چهار ساله را به اين نحو بروند.  ‌

بهرحال نمايندگان خوزستاني مجلس از كرسي رياست هيات رئيسه‌هاي كميسيون‌هاي تخصصي مجلس باز ماندند و سهمي در اعضاي هيأت رئيسه ۱۳ كميسيون تخصصي مجلس يازدهم شوراي اسلامي در اجلاسيه اول ندارند و سهم آنان از هيات رئيسه كميسيون‌ها فقط نائب رئيسي سيد محمد مولوي نمايند مردم آبادان  در كميسيون آموزش و تحقيقات بود.۱۷ نماينده ديگر خوزستان نتوانستند در هيات رئيسه ۱۳ كميسيون تخصصي مجلس نقشي ايفا كنند.

در دوره قبل ۶ كرسي از هيات رئيسه كميسيون‌ها متعلق به نمايندگان خوزستان بود و فريدون حسنوند نماينده مردم انديمشك در مجلس،رئيس كميسيون انرژي بود.

 انتخابات هيأت رئيسه كميسيون‌هاي قضايي و فرهنگي قرار است، هفته پس از سركشي نمايندگان به حوزه انتخابيه برگزار شود.

توجيه تغيير ساعت پايان كار ادارات چيست؟

با آنكه مدت كوتاهي از تعيين ساعت تابستاني كار در ادارات گذشته، باز هم اين ساعت كاري تغيير كرد و پايان كار از ساعت سيزده به سيزده و سي دقيقه تعيين شد، اين در حالي است كه مسئولان برق هشدار داده اند خوزستان در مصرف برق وضعيت زرد دارد و مردم به صرفه جويي در مصرف برق تشويق شده اند، حالا بايد ديد چرا اين نيم ساعت را از صبح كه خنك است كم كرده و به ظهر كه پيك مصرف است اضافه كرده اند. بعضي از كاركنان ادارات حدس زده اند كه اين تغيير ساعت بعلت اداي فريضه نماز است كه البته با توجه به اينكه اذان ظهر ساعت ۱۵/۱۳ است، دست كشيدن از كار و رفتن به نمازخانه و بعد خواندن نماز با توجه به عجله اي كه براي ترك اداره است ، زمان كافي براي خواندن يك نماز با آرامش نيست و اما از همه مهمتر اينكه در وضعيت كرونائي كه حتي مساجد هم تعطيل اند و نماز جماعت برگزار نمي شود، به اعتقاد كاركنان خواندن نماز در اداره مي تواند خطرناك باشد چون انجام تمهيدات لازم براي پيشگيري مشكل است.  ‌اولا هر نماز گزار بايد يك سجاده بزرگ و مهر با خود همراه داشته باشد، ثانيا برخورد دست ها با فرشها و در و ديوار هم خالي از خطر نيست. بنابراين بايد روشن شود كه اين تغيير ساعت به چه دليل بوده و آيا در اين زمينه نظرات ستاد استاني كرونا و شركت برق در نظر گرفته شده يا خير؟

وزير بهداشت به خوزستان سفر مي كند  ‌

رييس مجمع نمايندگان استان خوزستان در مجلس شوراي اسلامي گفته است: در تماس با وزير بهداشت و درمان، از وي خواسته شده به منظور مديريت و نظارت هرچه بهتر بر عملكرد ستاد مديريت بيماري كرونا تا عادي شدن وضعيت در خوزستان، حضور و نظارت مستمري در استان داشته باشد.

به گفته حسيني  بر همين اساس وزير بهداشت طي روزهاي آينده به استان سفر مي كند و همزمان نيز نماينده تام‌الاختيار اين وزارتخانه در خوزستان حضور خواهد داشت.

سرپرست جديد فرمانداري ويژه شهرستان دزفول معارفه شد

 ‌ علي فرهمندپور به عنوان سرپرست جديد فرمانداري ويژه شهرستان دزفول معارفه و از زحمات اميد بن عباس سرپرست پيشين اين فرمانداري تقدير شد. اميد بن عباس سرپرست پيشين فرمانداري ويژه شهرستان دزفول در آئين تكريم و معارفه سرپرستان پيشين و جديد كه در فرمانداري آن شهرستان برگزار شد،گفت: در آغاز حضور ۱۹۵ روزه خود در شهرستان دزفول فضاي شهرستان يك فضاي انتخاباتي و حساس بود كه با همكاري شوراي تأمين، هيئت نظارت و هيئت اجرايي از اين گذر با سربلندي خارج شديم.

وي اين را هم گفت كه  انتخابات دزفول انتخاباتي سالم پرشور و با حضور حداكثري مردم بود كه توانستيم هر آنچه را كه در قانون بود، به خوبي اجرا كنيم.

راوي پيش از اين خبر از انتصاب آقاي فرهمند پور داده بود.  ‌

به قلم محمد كاظم حاج سردار

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای سرافكندگي بزرگ، نمايندگان استان جواب دهند چرا كميسيون هاي حساس مجلس را از دست دادند؟ بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.