امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 5 August , 2020
امروز : چهارشنبه, ۱۵ مرداد , ۱۳۹۹ - 16 ذو الحجة 1441
شناسه خبر : 11800
  پرینتخانه » گزارش تصویری تاریخ انتشار : ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۰:۰۰ | 203 بازدید | ارسال توسط :

سرپرست فرمانداري؛ تشكيل كارگروه مقابله با مجالس جشن و عزا در دزفول استفاده، از ماسك اجباري است

نورخوزستان: رئيس دانشگاه علوم پزشكي دزفول گفت: كمبودي از حيث داروهاي مورد نياز بيماران كرونايي و تجهيزات حفاظت فردي كادر درمان در شهرستان دزفول وجود ندارد. يوسف پريدار روز گذشته در نشست ستاد مديريت بيماري كرونا شهرستان دزفول كه در سالن جلسات سپاه برگزار شد  اظهار كرد: پيش از شيوع ويروس كرونا در ايران با […]

سرپرست فرمانداري؛ تشكيل كارگروه مقابله  با مجالس جشن و عزا در دزفول استفاده، از ماسك اجباري است

نورخوزستان: رئيس دانشگاه علوم پزشكي دزفول گفت: كمبودي از حيث داروهاي مورد نياز بيماران كرونايي و تجهيزات حفاظت فردي كادر درمان در شهرستان دزفول وجود ندارد.

يوسف پريدار روز گذشته در نشست ستاد مديريت بيماري كرونا شهرستان دزفول كه در سالن جلسات سپاه برگزار شد  اظهار كرد: پيش از شيوع ويروس كرونا در ايران با برگزاري جلسات متعدد تقسيم كار مناسبي در سه محور آموزش بهداشت و درمان براي شمال خوزستان صورت گرفت.

وي افزود: هيچ مشكلي در زمينه تجهيزات حفاظت فردي پرسنل بيمارستان بزرگ دزفول وجود ندارد.

پريدار بيان كرد: از همان ابتدا تمام داروهايي را كه بر اساس پروتكل‌هاي درماني در كشور بايد براي درمان بيماران كرونايي مورد استفاده قرار بگيرد، تأمين شده است و كمبودي در اين زمينه وجود ندارد.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي دزفول تصريح كرد: در ابتداي شيوع كرونا با كمبود محسوس ماسك، دستكش و مواد ضدعفوني مواجه بوديم كه با همت نيروها و مجموعه‌هاي دانش‌بنيان، داوطلب و جهادي در كشور و اين شهرستان مشكل مذكور برطرف شد.

پريدار به راه‌اندازي آزمايش تشخيص مولكولي در دزفول در فروردين‌ماه امسال اشاره كرد و گفت: در برخي روزها ظرفيت اين آزمايشگاه به ۹۰۰ تست در روز نيز مي‌رسيد كه با تعداد نمونه‌هاي سه استان برابري مي‌كند.

وي شاخص تست را در كشور، ۲۰ هزار در يك ميليون برشمرد و اعلام كرد: شاخص تست در حوزه دانشگاه علوم پزشكي دزفول بيش از ۳۰ هزار در ميليون است ضمن اينكه اين دانشگاه در حوزه غربالگري نيز جز دانشگاه‌هاي برتر كشور شناخته شده است.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي دزفول تعداد فوتي‌هاي ناشي از كرونا را در حوزه اين دانشگاه ۲٫۹ درصد نسبت به كل مبتلايان برشمرد و عنوان كرد: شاخص مرگ در بيمارستان بزرگ دزفول ۹ درصد و شاخص مرگ در آي. سي. يو ۳۸ درصد است كه تمام اين‌ها از متوسط جهاني و كشوري كمتر است كه بايد گفت اين امر نتيجه مديريت صحيح بيماري توسط مديران و معاونان در بخش‌هاي مختلف اين دانشگاه علوم پزشكي است.

پريدار گفت: زماني كه يك اتفاق رخ مي‌دهد و ظرفيت‌ها پاسخگوي نيازمندي‌ها نباشد بحران رخ مي‌دهد. تمام كشور و به ويژه استان‌هاي قرمز در چنين وضعيتي قرار دارند.  ‌

وي افزود: همچنين در شرايط بحران كيفيت ارائه خدمات با شرايط عادي متفاوت است اما جاي تأسف دارد كه عده‌اي دانسته يا ندانسته به زحمات كادر درمان و دانشگاه علوم پزشكي هجمه وارد مي‌كنند كه اين امر شايسته نيست.

وي عنوان كرد: پرسنل دانشگاه علوم پزشكي، مراكز بهداشت و كادر درمان ۱۳۰ روز است كه به صورت شبانه‌روزي در حال خدمات‌رساني و مقابله با كرونا هستند.

پريدار ادامه داد: پرسنل بيمارستان خسته شده‌اند و قطعاً اين خستگي بر عملكرد تأثير مي‌گذارد لذا بايد منابع مالي و انساني به اندازه كافي در اختيار ما قرار بگيرد تا بتوانيم كيفيت خدمات‌دهي را افزايش دهيم.

پريدار تصريح كرد: هرچند شرايط در تمام دنيا بحراني است اما در تمام دنيا پنج پروتكل تعريف شده است كه با رعايت اصولي آنها مي‌توان اين بحران را كنترل كرد.

وي توضيح داد: شست و شوي دست‌ها، استفاده درست از ماسك، مراقبت از نحوه عطسه و سرفه، جلوگيري از تجمع‌ها حتي دورهمي هاي خانوادگي و رعايت فاصله دو متري افراد با يكديگر، پنج پروتكلي است كه در تمام دنيا به عنوان راه‌هاي مقابله با كرونا تعيين شده‌اند كه مردم بايد نسبت به رعايت آنها اهتمام داشته باشند چرا كه اگر ميلياردها تومان در حوزه درمان هزينه شود اما پيشگيري صورت نگيرد هيچ تأثيري نخواهد داشت.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي دزفول بيان كرد: به دليل پيچيده بودن اين ويروس تمام كشورها در زمينه بهبود كامل اوضاع سردرگم هستند به عنوان مثال قرنطينه كامل موجب فروپاشي اقتصادي و قرنطينه نشدن موجب افزايش بار بيماري مي‌شود اما بديهي است كه بايد تعادلي در اين خصوص شكل بگيرد تا اوضاع به صورت نسبي بهبود يابد.

رسانه‌ها از نقد غير كارشناسي پرهيز كنند

سرپرست فرمانداري ويژه دزفول در اين نشست نيز اظهار كرد: در شرايط حساس كنوني بزرگ‌ترين خيانت نقد غير كارشناسي و ناجوانمردانه نسبت به كادر پزشكي و درماني از جانب برخي رسانه‌ها است.

علي فرهمندپور افزود: رسانه‌ها نيمه پر ليوان را ببينند و آگاه باشند كه اكنون زمان نقد غير كارشناسي نيست. بنده نيز به صورت تمام قد از عملكرد كادر درمان و پزشكي شهرستان دفاع مي‌كنم چرا كه وظيفه همه ما در اين برهه دفاع و حمايت از افرادي است كه در خط مقدم مبارزه با كرونا قرار دارند.

وي از تشكيل يك كارگروه متشكل از فرمانداري، نيروي انتظامي و دستگاه قضائي براي مقابله با مجالس عزا و جشن خبر داد و تصريح كرد: در اين كارگروه راهكارهاي لازم ارائه خواهد شد، همچنين مصوبات اين كارگروه بايد ضمانت اجرايي داشته باشند.

سرپرست فرمانداري ويژه دزفول به اجباري شدن استفاده از ماسك در تمام سازمان‌ها و ادارات اشاره كرد و گفت: روِساي ادارات در زمينه رعايت پروتكل‌هاي بهداشتي از حوزه‌هاي نظارتي خود سركشي داشته باشند و در اين ايام از ايجاد موضوعات چالشي از قبيل تعديل نيرو خودداري كنند.

فرهمندپور ادامه داد: دستگاه‌هاي خدمات رسان از قبيل آب برق و گاز نيز در اين ايام كرونايي با قطعي‌هاي مكرر و يا قطعي ناشي از نپرداختن قبوض، مردم را دچار استرس و اضطراب نكنند و صرفاً محدوديت‌هايي را كه در چارچوب پروتكل‌هاي بهداشتي است، در اولويت قرار بگيرد.

وي از اجراي رزمايش سفيران سلامت در دزفول خبر داد و گفت: برنامه‌ريزي‌هاي لازم صورت گرفته است تا مسئولان در اماكن پرتردد شهرستان حاضر شوند و با برپايي ايستگاه‌هايي به توزيع ماسك و مواد ضدعفوني رايگان بين عابران و اصناف اقدام كنند.

فرهمندپور خواستار مشاركت همه مديران و ادارات اين شهرستان در طرح مذكور به منظور تشويق مردم نسبت به رعايت پروتكل‌هاي بهداشتي شد.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای سرپرست فرمانداري؛ تشكيل كارگروه مقابله با مجالس جشن و عزا در دزفول استفاده، از ماسك اجباري است بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.