امام صادق(ع):
۞ هركس به خانواده اش نيكويي و احسان كند، خداوند بر عمر او مي افزايد. ۞
Saturday, 19 September , 2020
امروز : شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹ - 2 صفر 1442
شناسه خبر : 12278
  پرینتخانه » راوی تاریخ انتشار : ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰:۰۰ | 111 بازدید | ارسال توسط :

آقاي استاندار! بجاي پلمپ ادارات مديران بي كفايت را عزل كنيد

استاندار خوزستان گفته (ادارات در صورت رعايت نكردن پروتكل هاي بهداشتي، پلمپ مي شوند.)  ‌ اين تهديد و بيان دكتر شريعتي از ايشان بعيد است چون اگر مطلب را يك مدير تازه كار گفته بود، اينهمه جاي تعجب نداشت. آخر مگر مي شود يك اداره را كه موظف به انجام كار مردم است پلمپ كرد؟ […]

آقاي استاندار! بجاي پلمپ ادارات مديران بي كفايت را عزل كنيد

استاندار خوزستان گفته (ادارات در صورت رعايت نكردن پروتكل هاي بهداشتي، پلمپ مي شوند.)  ‌

اين تهديد و بيان دكتر شريعتي از ايشان بعيد است چون اگر مطلب را يك مدير تازه كار گفته بود، اينهمه جاي تعجب نداشت. آخر مگر مي شود يك اداره را كه موظف به انجام كار مردم است پلمپ كرد؟ مگر اداره يك سوپر است كه اگر پلمپ شود مردم از مغازه هاي ديگر خريد خواهند كرد با اين حساب اگر تعدادي از كاركنان استانداري رعايت شيوه نامه هاي بهداشتي را نكنند بايد با دستور دكتر شريعتي استانداري هم پلمپ شود!

استاندار بهتر از هر كس بايد بداند كه وضعيت هر اداره بستگي به نحوه مديريت آن دارد و اگر قوت و ضعفي هست به مدير دستگاه يا سازمان و اداره برمي گردد و بنابراين بهتر است استاندار براي مديران ضعيف خط و نشان بكشد و بگويد اگر در اداره اي شيوه نامه هاي بهداشتي رعايت نشود، مدير آن اداره عزل مي شود چون اينكار شدني است اما پلمپ يك اداره به هيچ وجه ميسر نيست.

خودرو اولي ها را از تبديل به احسن محروم نكنيد

اعلام شده شرط ثبت نام براي خودرو، نداشتن پلاك فعال در خانواده است و روي خودرو اولي ها منت گذاشته اند كه مثلا با اجراي اين طرح زودتر نوبت به آنها برسد. واقعا معلوم نيست مغزهايي كه چنين تصميماتي را مي گيرند چطور اين افكار و دستورها را به صاحبان مغزها مي دهند و پنداري دستكاري شده اند.  ‌فكرش را بكنيد سرپرست يك خانواده يا عضوي از آنها داراي يك پرايد پُكيده مدل پايين دارد كه ميخواهد آنرا تبديل به يك خودروي صفر كيلومتر همان پرايد يا چيزي مشابه آن بكند. صاحب اين پرايد را با كسي كه  خودروي مدل بالاي گرانقيمتي دارد، همسان مي دانند چون هيچ تبصره اي براي اين مصوبه در نظر گرفته نشده است، حالا بگذريم كه بهترين خودروي ساخت داخل پنج سال بيشتر عمر مفيد ندارد و بعد به خرج مي افتد، اما فعلا حرفمان همان خودرو اولي هاست كه آقايان بايد خود را جاي مردم بگذارند تا موضوع را درك كنند هر چند اين انتظار عملي نيست چرا كه آنها با توجه به اينكه خودروهايشان را مثل پيراهن عوض مي كنند، هرگز نمي توانند محروميت هاي خودرو اولي هاي مستعمل را درك كنند.  ‌

خوزستان مي تواند در توليد برق خورشيدي سرمايه گذاري كند  ‌

رئيس كميسيون انرژي، محيط زيست، پتروشيمي و صنايع پالايشي اتاق بازرگاني فارس از آمادگي اين اتاق و منطقه ويژه اقتصادي شيراز براي حمايت و هدايت علاقه‌مندان به سرمايه‌گذاري در حوزه برق خورشيدي خبر داد. طيبي با اشاره به آمادگي اتاق بازرگاني فارس براي ارائه راهنمايي و همراهي با سرمايه‌گذاران در حوزه توليد برق خورشيدي گفته: علاوه بر اتاق بازرگاني فارس در منطقه ويژه اقتصادي شيراز نيز حمايت‌هايي براي توليد برق خورشيدي، توليد پنل‌ها و زيرساخت‌هاي آن در نظر گرفته شده است.

انتظار داريم با توجه به وجود ظرفيت هاي مشابه در خوزستان اتاق هاي بازرگاني استان و ارگان هاي اقتصادي خوزستان و ديگر سرمايه گذاران در اين مورد اقدام به سرمايه گذاري در حوزه برق خورشيدي كنند.

چرا نمايندگان خوزستان در سفر نمايندگان مجلس به هفت تپه نبودند؟

‌سه نمايندهِ مجلس يازدهم (آقايان احمد نادري، نظام‌الدين موسوي و علي خضريان) به تازگي به اهواز و شوش رفتند تا مشكلات كارگران اعتصابي و غيراعتصابي شركت نيشكر هفت تپه را از نزديك بشنوند و به ديگر نمايندگان منتقل كنند تا در نهايت، تصميمي اتخاذ شود. هر چند سفر هيأتي از جانب مجلس به منطقه كار خوبي است زيرا <شنيدن كي بود مانند ديدن> و بايد رفت و از نزديك ديد و شدت گرما را هم چشيد تا جايي كه يكي از اين سه پس از يك ساعت تاب نياورده و از حال رفته اما چند نكته را هم به اين بهانه مي‌توان يادآور شد:هر سه نماينده از تهرانند. اينكه چرا نماينده اهواز يا شهرهاي ديگر خوزستان در اين هيأت نبوده‌اند جاي سؤال دارد؛ مگر اينكه مأموريت ويژه نداشته‌اند و خودشان رفته‌اند.

دو نفر عضو كميسيون اصل نودند و ديگري عضو كميسيون آموزش. آيا كارگران ايران با ۱۰ ميليون شاغل و افراد مرتبط و تحت تكفل، نبايد در مجلس كميسيون و فراكسيون داشته باشند؟

دكتر احمد نادري عضو جامعه‌شناس گروه در گفت‌وگو با اخبار تلويزيون با لحني پر از احساس گفت: (صداي مرا از اهواز مي‌شنويد، من صداي كارگران هستم)! اينكه خواست صداي كارگران را منتقل كنند البته خوب است. لحن احساسي‌شان هم قابل احترام بود. اما <صداي كارگران) كسي است كه از جانب آنان و در ساز و كاري مشخص و شفاف برگزيده شده باشد.

‌آقاي نادري درباره ي خواست‌هاي كارگران گفت: (دو خواست مشخص دارند؛ اولي پرداخت حقوق معوقه است و دوم، بازگرداندن شركت به دولت يا سپردن آن به بخش خصوصي كه اهليت داشته باشد چون ريشه ي مشكلات را خصوصي‌سازي غيرتخصصي مي‌دانند.) در اخبار ديگر اما آمده بود كه كارگران، خواست سومي هم دارند و آن به رسميت شناختن تشكل كارگري است و گفت‌وگو با نمايندگان اين تشكل كه طبعا شامل تحت پيگرد قرار نگرفتن به سبب فعاليت صنفي هم مي‌شود. اين نماينده اما هيچ اشاره‌اي به اين خواست ثالث نكرد.نكته پاياني البته اينكه اصل سفرهايي از اين دست اقدامي مفيد است؛ فارغ از هر نتيجه‌اي كه حاصل شود. چون مجال پرداختن به اخبار مربوطه را براي رسانه‌ها فراهم مي‌سازد و فشار كمتري به كارگران وارد مي‌شود و از اين رهگذار چه بسا گشايشي صورت پذيرد.

به قلم محمد کاظم حاج سردار

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای آقاي استاندار! بجاي پلمپ ادارات مديران بي كفايت را عزل كنيد بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.