امام صادق(ع):
۞ هركس به خانواده اش نيكويي و احسان كند، خداوند بر عمر او مي افزايد. ۞
Saturday, 19 September , 2020
امروز : شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹ - 2 صفر 1442
شناسه خبر : 12291
  پرینتخانه » راوی تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰:۰۰ | 119 بازدید | ارسال توسط :

با ذوق زدگي از عبور قرمزي شهرها، كروناي لجباز برمي گردد

با آنكه بارها و بارها چوب عجله در نتيجه گيري ها و تصميمات شتابزده را خورده ايم اما همچنان در سطح كشور و استان از اين رويه غلط پيروي مي كنيم. از جمله در مورد همين كرونا، مگر فراموش كرده ايد چند ماه پيش وقتي افتخار مي كرديم كه در پيشگيري از كرونا و مقابله […]

با ذوق زدگي از عبور قرمزي شهرها، كروناي لجباز برمي گردد

با آنكه بارها و بارها چوب عجله در نتيجه گيري ها و تصميمات شتابزده را خورده ايم اما همچنان در سطح كشور و استان از اين رويه غلط پيروي مي كنيم. از جمله در مورد همين كرونا، مگر فراموش كرده ايد چند ماه پيش وقتي افتخار مي كرديم كه در پيشگيري از كرونا و مقابله با آن از كشورهاي اروپايي پيشي گرفته ايم و رئيس جمهور گفت آنها از اين بابت عصباني هستند، ناگهان بخاطر كوتاه آمدن دولت و مردم در مقابله با كرونا، اين بيماري طغيان كرد بطوري كه تخت خالي در بيمارستان ها پيدا نمي شد. حالا هم در حالي جشن سفيد شدن وضعيت در تعدادي از استان ها را مي گيرند كه استان هايي همچنان در وضعيت قرمز يا هشدار قرار دارند و تعداد قربانيان كرونا سه رقمي است. با چنين روشي چه نتيجه اي خواهيد گرفت؟ فكر نمي كنيد وقتي براي عبور از قرمز بودن استان (به زعم خودتان) اين طور ذوق زده شده ايد، مردمي كه اين موضوع را باور كنند فردا كه محرم شد به استناد همين ادعاهاي شما مراقبت ها و نكات بهداشتي را رعايت نخواهند كرد و آمار مبتلايان به كرونا بالا خواهد رفت.

البته تنگ و گشادي قضايا دست خودتان است. هر وقت خواستيد آمار را دلبخواه اعلام مي كنيد، يا اراده مي كنيد كه بيمارستان ها خالي شوند و توصيه مي كنيد بيشتر بيماران از قرنطينه خانگي استفاده كنند. هزينه درمان و داروي كرونا هم سر به فلك مي كشد و اگر بخواهند از پلاسما بهره ببرند، سر از پنجاه ميليون در مي آورد كه معدود افرادي توان تامين اين هزينه ها را دارند. بنابراين بهتر است هم با مردم شفاف و روراست باشيد هم به اقتضاي فرا رسيدن مناسبت ها تصميمات مصلحتي نباشد، چون بعد موجب پشيماني مي شود و همانطور كه در گذشته اتفاق افتاد، اين پشيماني هزينه بالايي دارد كه انصاف نيست تكرار شود.

يادمان باشد، كادر درمان و بهداشت مرارت هاي زيادي براي مهار نصفه و نيمه كرونا كشيده و واقعاً خسته شده اند، بخاطر رضاي خدا و توجه به حال اين قشر زحمتكش تصميم گيري ها احساسي نباشد تا شيريني سفيد شدن شهرهايمان در كاممان تلخ نشود. پس تشويق مردم به زدن ماسك و رعايت فاصله اجتماعي و در خانه ماندن ادامه داشته باشد نه اينكه مثل گويندگان خبر رسانه ملي ناگهان اعلام كنند تصميم گرفتيم در استوديوي خبر از ماسك استفاده نكنيم.

نمايندگان به وزيري راي بدهند كه قدرت متحول كردن بازار را داشته باشد

سرپرست وزارت صنعت و معدن گفته اجازه ورود كالاهاي مشابه داخلي داده نخواهد شد.

بهتر بود ايشان مي گفت به كالاها و اقلام مشابه داخلي اجازه ورود نخواهند داد چرا كه برخي مشكلات كشور، ورشكستگي كارخانه ها و تعويق حقوق هاي كارگران در كشور ناشي از واردات بي رويه اقلامي است كه توليدات كشور كفاف نيازهاي مردم را مي دهد.

در راس چنين اقلامي مي توان از واردات شكر نام برد، كما اينكه كارگران كارخانه نيشكر هفت تپه كه در حال حاضر سه ماه حقوق معوقه دارند و كارخانه از تمام ظرفيت خود استفاده نمي كند، مهمترين علت اين وضع را واردات شكر مي دانند و معتقدند اين واردات موجب شده كه كارخانه از اين بابت ضرر بدهد و توليدات آن در حد شكر زرد باقي بماند. البته به غير از شكر، مواد و كالاهاي مشابه ديگري وارد مي شود كه مشابه آن در كشور توليد و آماده عرضه است اما معلوم نيست وارد كنندگان آنها به كجا وصل هستند كه آزادانه مجوز ورود مي گيرند بدون آنكه از زيان اين كار كه به اقتصاد و معيشت مردم لطمه مي زند ناراحت باشند.در حال حاضر شكري كه اعلام شده بود با نرخ ۴۷۰۰ تومان بايد عرضه شود، در اهواز با كيلويي بالاي هفت هزار تومان به فروش مي رسد و هيچ عزمي براي كنترل در عرضه و قيمت آن مشاهده نمي شود. بنابراين وقت آن رسيده كه مسئولان از دادن شعار و وعده هاي بي عمل خودداري و به فكر رفاه و آسايش و اقتصاد مردم باشند. ضمنا‌ً  بهتر است نمايندگان حالا كه قرار است وزير جديد صنعت، معدن و تجارت انتخاب شود، به كسي راي بدهند كه حرف و عملش يكي باشد و بتواند اوضاع و احوال بازار و قيمت ها را ساماندهي كند.

افراد داراي بيماري زمينه‌اي به محل كار خود بازگشتند

 رضا نجاتي سخنگوي ستاد مقابله با كروناي استان خوزستان گفته افرادي كه داراي بيماري زمينه‌اي بودند و طبق تصميم ستاد استاني مقابله با كرونا بايد در خانه مي‌ماندند با توجه به بهبود شرايط بايد در محل كار خود حاضر شوند. به گفته وي مديران ادارات دقت داشته باشند كه براي اين افراد شرايطي را فراهم كنند كه حداقل امكان با ارباب رجوع در ارتباط نباشند. به گفته سخنگوي مقابله با كرونا استان: آمار كرونا در خوزستان نسبت به دو ماه قبل بهتر شده اما همچنان بايد به ياد داشته باشيم تعداد نفرات بسيار اندكي موجب همه‌گيري اين بيماري در كشور شد. وي اين را هم گفته كه: كاهش آمار به معناي پايان هشدارها و مراقبت‌ها نيست و ساير استان‌هاي كشور در شرايط خوبي نيستند و زندگي ما يك زندگي اجتماعي است پس بايد مراقب رفت‌وآمدها بود.رضا نجاتي هشدار داده: بايد مراقب بود بهبود شرايط ما را غافلگير نكندو به شرايط گذشته باز نگرديم همچنين توصيه مي شود رعايت پروتكل هاي بهداشتي ادامه يابند.

مدير گمرك چذابه منصوب شد

طي حكمي از سوي رئيس سازمان گمرك جمهوري اسلامي ايران حسن غيبي به عنوان مدير گمرك چذابه منصوب شد.وي طي چند ماه اخير به عنوان سرپرست گمرك چذابه فعاليت داشت.

به قلم محمد کاظم حاج سردار

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای با ذوق زدگي از عبور قرمزي شهرها، كروناي لجباز برمي گردد بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.