امام صادق(ع):
۞ هركس به خانواده اش نيكويي و احسان كند، خداوند بر عمر او مي افزايد. ۞
Saturday, 19 September , 2020
امروز : شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹ - 2 صفر 1442
شناسه خبر : 12398
  پرینتخانه » سرمقاله تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰:۰۰ | 134 بازدید | ارسال توسط :

نقطه عطفي در تاريخ مقاومت اسلامي !

۲۳ مرداد روز مقاومت اسلامي نام گرفته زيرا كه در چنين روزي در سال ۱۳۸۵ حادثه‌اي رخ داد كه تاريخ مقاومت اسلامي را به دو دوره قبل و بعد از خود تقسيم كرد. در اين روز رژيم صهيونيستي، پس از تحميل جنگي ۳۳ روزه و تمام‌عيار به گروه كوچك حزب‌ا… لبنان  مجبور شد ننگ شكستي […]

نقطه عطفي در تاريخ  مقاومت اسلامي !

۲۳ مرداد روز مقاومت اسلامي نام گرفته زيرا كه در چنين روزي در سال ۱۳۸۵ حادثه‌اي رخ داد كه تاريخ مقاومت اسلامي را به دو دوره قبل و بعد از خود تقسيم كرد.

در اين روز رژيم صهيونيستي، پس از تحميل جنگي ۳۳ روزه و تمام‌عيار به گروه كوچك حزب‌ا… لبنان  مجبور شد ننگ شكستي ذلت‌بار را بپذيرد و با گدايي قطعنامه آتش‌بس از شوراي امنيت سازمان ملل، خود را از باتلاق خودساخته رها كند. اگرچه اسارت دو سرباز توسط حزب ا… بهانه اين جنگ اعلام شده بود ليكن به‌تدريج معلوم گشت كه اين اقدام با برنامه‌ريزي قبلي و همكاري همه‌جانبه كشورهاي غربي و موافقت و حمايت رژيم‌هاي مرتجع و سرسپرده عربستان، مصر، اردن و تركيه به منظور نابودي كامل حزب‌ا… و براي دستيابي به چند هدف صورت گرفته است:

 ‌۱- شكست مقاومت و انگيزه‌هاي آن در منطقه،  ‌

۲- انتقام از حزب‌ا… لبنان كه در سال ۱۳۷۹ (۲۰۰۰ ميلادي) فرار مفتضحانه از لبنان را به رژيم صهيونيستي تحميل كرد،

 ‌۳- بازگرداندن شكوه و اعتبار از دست رفته ارتش صهيونيستي كه سالها همچون چماقي جهت ترساندن ملت‌هاي منطقه به كار گرفته شده بود،

۴- فراهم كردن زمينه تجزيه كشورهاي اسلامي و ايجاد خاورميانه جديد مورد نظر امريكا،

 ‌۵- برداشتن يكي از موانع حمله نظامي به ايران و … .

ارتش خونخوار صهيونيستي كه با آمادگي كامل و تداركات وسيع و همراهي كارشناسان نظامي امريكايي به اين جنگ وارد شده بود، در تحقق هدف اصلي خود، يعني نابودي حزب ا…، از انجام هيچ جنايتي دريغ نكرد و تا زماني كه گمان مي رفت اين ارتش پيروز جنگ است دول غربي و حكومت هاي سرسپرده آنان در منطقه با ناديده گرفتن رنج مردم مظلوم لبنان و افكار عمومي جهان  ضمن حمايت كامل نظامي و سياسي از رژيم متجاوز، مانع طرح موضوع در شوراي امنيت و ديگر مجامع بين المللي شدند. اما با آشكار شدن آثار شكست در اين رژيم، ابزار شوراي امنيت براي نجات رژيم صهيونيستي از منجلاب خودساخته آغاز شد و با صدور قطعنامه آتش‌بس جنگ ۳۳ روزه با پيروزي چشمگير حزب ا… به پايان رسيد. آثار و تبعات اين جنگ در منطقه خاورميانه و بر سياست دولت هاي استكباري و مرتجع بسيار عميق بود، پيروزي نيروي مقاومت حزب‌ا… با شستن گرد حقارت از چهره ملّت هاي عرب، بذر مقاومت را در تمامي سرزمين هاي اسلامي پاشيد و اين نيرو را به عنوان نماد عزّت و افتخار به الگوي جوانان آزاده عرب تبديل كرد و زمينه را براي شكل‌گيري قيام اين ملتها عليه حكام مرتجع و سرسپرده و سرنگوني حكومت هاي استبدادي فراهم كرد. نهضت ملت فلسطين كه بر اثر سياست هاي سازشكارانه سران عرب به خاموشي گراييده بود بار ديگر جان گرفت و با جديت بيشتر، نفي سازش با رژيم اشغالگر و استمرار مقاومت در برابر اين رژيم را دنبال كرد. ضمن اينكه با پيروزي حزب ا…، كه خود يكي از ثمرات شجره طيبه انقلاب اسلامي است، اقدامات بعدي استكبار جهاني و رژيم هاي مرتجع منطقه براي آسيب رساندن به ام‌القراي مقاومت اسلامي يعني ايران نيز منتفي شد.

سيد محمد طاهر موسوي زاده

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای نقطه عطفي در تاريخ مقاومت اسلامي ! بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.