امام علي(ع):
۞از دست دادن فرصت اندوه‌بار است. ۞
Friday, 23 October , 2020
امروز : جمعه, ۲ آبان , ۱۳۹۹ - 7 ربيع أول 1442
شناسه خبر : 13359
  پرینتخانه » راوی تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰:۰۰ | 55 بازدید | ارسال توسط :

بي تعارف بگوييد اقتصاد مملكت را دلال ها مديريت مي كنند ‌

يك مسئول در امور دام كشور گفته: دلال ها مانع از كاهش قيمت دام هستند! پيش از اين هم درخصوص گراني خودرو گفته اند دلال ها و عوامل آنها منشاء گراني قيمت خودرو بوده و قيمت ها بر اساس اتفاق هايي كه در بازار ( نه دركارخانه ها و شركت ها) مي افتد، تعيين مي […]

بي تعارف بگوييد اقتصاد مملكت را دلال ها مديريت مي كنند  ‌

يك مسئول در امور دام كشور گفته: دلال ها مانع از كاهش قيمت دام هستند!
پيش از اين هم درخصوص گراني خودرو گفته اند دلال ها و عوامل آنها منشاء گراني قيمت خودرو بوده و قيمت ها بر اساس اتفاق هايي كه در بازار ( نه دركارخانه ها و شركت ها) مي افتد، تعيين مي شود. ‌
صحبت از گراني گوجه فرنگي هم كه مي شود مي گويند صادرات به عراق كه آزاد مي شود، دلال ها در ميدان تره بار، كاميون هاي گوجه را قبل از تخليه با قيمت بالا(از نظر پول ما) خريداري مي كنند و به همين دليل كمبود و گراني قيمت آن براي مردم استان مشكل ساز مي شود. ‌لابد علت اينكه لوبيا چيتي هم شده كيلويي ۳۰ هزار تومان و قيمت برنج و روغن و بقيه اقلام سر به فلك كشيده، باز هم دلال ها هستند، شكر هم كه هيچ مغازه اي آن را به قيمت دولتي نمي فروشد، شايد بدليل دلال بازي است و اگر بخواهيم بقيه اقلام و مايحتاج عمومي را مثال بزنيم، قطعا سر منشاء همه گراني ها به واسطه ها و دلال ها مي رسد كه به اين ترتيب ثابتمي شود دستگاههاي نظارتي هيچ نقشي در كنترل قيمت ها ندارند و بهتر است گفته شود اقتصاد مملكت به دست پرقدرت دلال ها مي چرخد! اگر اينطور است يا وزارتخانه هاي متولي قيمت و بازار را حذف كنند، يا وزير مربوطه را از بين همين دلال ها كه معلوم است پشتشان به كوه است و كسي حريفشان نمي شود انتخاب كنند. ‌دنيا را چه ديدي، شايد تزها و ايده هاي دلالي بهتر از اقدامات نيم بند مسئولان كه جسارت مقابله با عوامل گراني را ندارند، جواب بدهد. ‌البته گراني ها فقط در مواد غذايي و خودرو خلاصه نمي شود و در خصوص قيمت گذاري زمين و خانه ها گمان نمي رود وزارت راه و شهرسازي نقشي داشته باشد و مشاوران املاك يا همان بنگاههاي معاملات ملكي تعيين كننده هستند. ‌
نتيجه چنين وضعي آن شده كه هر خانواده اي كه دستش مقداري به دهانش مي رسد، ناچار است از ترس گران شدن اجناس، از هر مواد غذايي چند برابر نيازش درخانه نگهداري كند، كم درآمدها هم هر روز يك ماده غذايي را از سفره خانواده حذف مي كنند، بنابراين حتي در صورت افزايش حقوق كاركنان و بازنشستگان باز هم هشت خيلي ها گرو نه است، تا كي و آيا اميدي به بهتر شدن وضع مي توان داشت؟
استيضاح شهردار اهواز مطرح نبوده ‌
محمدرضا ايزدي عضو شوراي شهر اهواز در پاسخ به سوالي در خصوص انتصابات شهرداري، گفته: اعضاي شورا طبق قانون هيچ حقي در عزل و نصب شهرداري ندارند و فقط از بعد نظارتي، شورا مي توانند اثرگذار باشند؛ قطعاً انتخاب شهردار مي‌تواند خط و مشي و سياستي را تعيين كند كه اگر اين انتخاب از سوي شورا درست باشد به طور حتم اين سلامت به زير مجموعه‌ سرايت خواهد كرد.وي با تاكيد بر اينكه اخيرا طرح استيضاح شهردار مطرح نبود بلكه طرح سوال از شهردار در شورا بود، گفت: در دستور كار شورا پاسخ به سوالات اعضاي شورا بود كه طبق قانون شهردار يا بايد در صحن شورا حاضر مي‌شد و به سوالات اعضا پاسخ مي‌داد يا به صورت مكتوب پاسخ‌ خود را ارائه مي‌كرد كه پاسخ خود را ارائه داد.
رئيس بازرسي مرزباني استان خوزستان معرفي شد
از سوي فرمانده مرزباني نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران، طي حكمي سرهنگ <رضا شيراوژن> به عنوان رئيس بازرسي مرزباني استان خوزستان معرفي شد.سرهنگ شيراوژن پيش از اين بيش از ۶ سال در سمت معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي لرستان مشغول به خدمت بوده است.
نقص فني، پرواز آبادان – تهران را به زمين نشاند

مدير فرودگاه بين‌المللي آبادان از نقص فني در پرواز آبادان – تهران و بازگشت اين پرواز به فرودگاه آبادان خبر داده است.
به گفته پروانه سهرابي پرواز شماره ۱۲۱۷ هواپيمايي قشم اير از فرودگاه آبادان به مقصد تهران در ساعت ۲۱:۱۲ جمعه شب از فرودگاه برخاسته بود اما۵ دقيقه بعد از پرواز در ۱۶ مايلي فرودگاه، يكي از موتورهاي اين هواپيما از كار افتاد.
اين هواپيما با حفظ ايمني كامل، به فرودگاه بين‌المللي آيت‌ا… جمي آبادان بازگشت و فرود آمد. هواپيما بدون هيچ مشكلي به زمين نشست و همه مسافران در سلامت كامل بودند.
سهرابي گفت: اين پرواز، آخرين پرواز هواپيمايي قشم اير در جمعه شب بود و هواپيماي جايگزين براي آن وجود نداشت و از اين رو، صبح شنبه تكليف سفر مسافران‌ مشخص شد.
پاپي زاده رئيس سازمان امور عشاير كشور شد

‌عباس پاپي‌زاده در حكمي از سوي كاظم خاوازي وزير جهاد كشاورزي، به سمت رئيس سازمان امور عشاير ايران منصوب شد.
در بخشي از اين حكم آمده است: انتظار است با رعايت كامل منشور اخلاقي دولت تدبير و اميد، اتكا به خداوند متعال و هماهنگي و همكاري با ساير معاونين وزير و روِساي سازمان‌هاي ستادي و استاني و با بهره‌گيري از نيروهاي متخصص و متعهد آن سازمان در بهبود شاخص‌هاي توسعه، ايجاد كانون‌هاي مناسب اسكان عشاير داوطلب و ارائه خدمات به عشاير كوچنده، مهار عوامل تخريب و بهبود شرايط زيست محيطي جوامع عشايري و ساماندهي امور گام‌هاي مؤثر برداريد.
عباس پاپي زاده نمايندگي دو دوره مجلس شوراي اسلامي و نايب رئيس اول و سخنگوي كميسيون كشاورزي مجلس ونماينده ايران در كميته توسعه پايدار و امور تجاري بين المجالس جهاني را در سوابق خود دارد.
محمد كاظم حاج سردار

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای بي تعارف بگوييد اقتصاد مملكت را دلال ها مديريت مي كنند ‌ بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.