امام علي(ع):
۞از دست دادن فرصت اندوه‌بار است. ۞
Wednesday, 25 November , 2020
امروز : چهارشنبه, ۵ آذر , ۱۳۹۹ - 10 ربيع ثاني 1442
شناسه خبر : 13440
  پرینتخانه » گزارش تصویری تاریخ انتشار : ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰:۰۰ | 81 بازدید | ارسال توسط :

راه اندازي كانون هماهنگي بازار قند و شكر كشور در دزفول

‌رئيس دانشگاه صنعتي جندي شاپور دزفول گفت: اين دانشگاه پس از پيگيري فراوان موفق به اخذ مجوز راه اندازي كانون دانش صنعت و هماهنگي بازار قند و شكر كشور شد. محمدرضا عصاري در گفت و گو با ايرنا، امنيت غذايي را يكي از پارامترهاي توسعه در هر كشور دانست و گفت: تامين شكر يكي از […]

راه اندازي كانون هماهنگي بازار قند و شكر كشور در دزفول

‌رئيس دانشگاه صنعتي جندي شاپور دزفول گفت: اين دانشگاه پس از پيگيري فراوان موفق به اخذ مجوز راه اندازي كانون دانش صنعت و هماهنگي بازار قند و شكر كشور شد.
محمدرضا عصاري در گفت و گو با ايرنا، امنيت غذايي را يكي از پارامترهاي توسعه در هر كشور دانست و گفت: تامين شكر يكي از عناصر اصلي امنيت غذايي كشور بايد مورد توجه قرار گيرد. ‌
وي با بيان اينكه ۵۰ درصد شكر توليدي كشور از نيشكر بوده و بيشتر اين محصول در خوزستان توليد مي‌شود، افزود: فرآورده‌هاي جانبي نيشكر مانند باگاس از دغدغه‌هاي اين صنعت به شمار مي‌روند و مي‌توان از اين ماده به جاي نابودي جنگل و خروج ارز براي توليد كاغذ استفاده كرد. ‌
رئيس دانشگاه صنعتي جندي شاپور دزفول انجام پژوهش‌هاي علمي را وظيفه ذاتي دانشگاه دانست و گفت: با توجه به اينكه نمي‌توان شركت‌هاي توليد نيشكر را درگير پژوهش‌كرد به همين منظور، با پيگيري‌هاي صورت گرفته دانشگاه جندي شاپور دزفول متولي كانون دانش، صنعت و هماهنگي بازار قند و شكر شد.
وي اين كانون را يك طرح ملي دانست و افزود: اساس و هيات مديره اين كانون مشخص شده كه اميدواريم فعاليت اين كانون موجب ارتباط صنعت قند و شكر در پايين دست و بالادست شود ضمن اينكه پيشنهاداتي براي اصلاح قوانين اين صنعت با حمايت معاون علمي رياست جمهوري ارائه خواهد شد.
عصاري با استقبال از ايده‌ها و نظرهايي كه مي‌توانند زمينه ساز فعاليت اقتصادي شوند و به محصول برسند، گفت: پيش از اين بستري براي تحليل، بررسي و حمايت ايده‌ها به غير از مركز رشد دانشگاه آزاد در شمال خوزستان وجود نداشت كه در نشست با معاون علمي رياست جمهوري، مجوز ايجاد مجتمع نوآوري، شكوفايي و فناوري در دانشگاه جندي شاپور دزفول اخذ شد.
وي افزود: سال گذشته براي راه اندازي اين مجتمع ۲۰ ميليارد ريال اعتبار اختصاص داده شد كه با راه اندازي اين مجتمع در حوزه‌هاي تخصصي قند و شكر، بازيافت، منابع آبي و ساير حوزه‌ها اقداماتي انجام مي‌شود.
رئيس دانشگاه صنعتي جندي شاپور دزفول اظهارداشت: فراخوان براي دريافت ايده‌هاي برتر در اين زمينه‌ داده شده و از اين ايده‌ها تا مرحله تجاري سازي حمايت خواهد شد.
وي افزود: در نشست با اداره صنعت، معدن و تجارت دزفول مقرر شد بخشي از زيرساخت‌هاي شهرك صنعتي براي تجاري سازي طرح‌ها اختصاص يابد.
عصاري گفت: آزمايشگاه مركزي اين دانشگاه يك آزمايشگاه تحقيقاتي است كه براي سرويس دهي به نيازهاي علمي و ايده‌ها به سمت صنعت حركت مي‌كند كه امسال ۲۰ ميليارد ريال تجهيزات به آن اضافه شد.
وي با بيان اينكه در حال اخذ مجوز پژوهشكده آب و انرژي در اين دانشگاه هستيم، افزود: اين پژوهشكده تقاضامحور است و براساس نياز بيرون فعاليت مي‌كند.
رئيس دانشگاه صنعتي جندي شاپور دزفول بيان كرد: با وجود دانشگاه‌هاي كشاورزي در سطح خوزستان، نيازي به فعاليت آموزشي در حوزه كشاورزي در منطقه نيست ولي با توجه به اينكه شمال خوزستان قطب كشاورزي است، نياز به نوآوري و فناوري صنايع تبديلي و تبديل انرژي افزوده و بستر پژوهشي براي اين فعاليت‌ها احساس مي‌شد كه در نظر داريم سايت چهارراه آوج را به اين فرآيند اختصاص دهيم تا زيرساخت‌هاي پژوهشي فراهم شوند.
وي درخصوص برگزاري سومين كنگره جندي شاپور نيز گفت: طبق برگزاري دوسالانه كنگره جندي شاپور، امسال بايد كنگره برگزار مي‌شد ولي با توجه به شرايط موجود و شيوع كرونا، به احتمال قوي اين كنگره به صورت وبينار برگزار خواهد شد.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای راه اندازي كانون هماهنگي بازار قند و شكر كشور در دزفول بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.