امام علي(ع):
۞از دست دادن فرصت اندوه‌بار است. ۞
Friday, 23 October , 2020
امروز : جمعه, ۲ آبان , ۱۳۹۹ - 7 ربيع أول 1442
شناسه خبر : 13288
  پرینتخانه » راوی تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰:۰۰ | 69 بازدید | ارسال توسط :

مديران ترسو كنار بروند ‌

در سومين جلسه كارگروه اقتصادي، اشتغال و سرمايه گذاري استان، عملكرد دستگاههاي اجرايي بررسي و در جمع بندي آنها گفته شد، در سال ۹۸ از ۸۲ جلسه و ۲۸۰ مصوبه، چهل مصوبه اجرا نشده است در سال ۹۹ هم از ۲۶ جلسه و ۷۰ مصوبه، ۲۹ مصوبه آن اجرا نشده است، اين هم اعلام شد […]

مديران ترسو كنار بروند  ‌

در سومين جلسه كارگروه اقتصادي، اشتغال و سرمايه گذاري استان، عملكرد دستگاههاي اجرايي بررسي و در جمع بندي آنها گفته شد، در سال ۹۸ از ۸۲ جلسه و ۲۸۰ مصوبه، چهل مصوبه اجرا نشده است در سال ۹۹ هم از ۲۶ جلسه و ۷۰ مصوبه، ۲۹ مصوبه آن اجرا نشده است، اين هم اعلام شد كه بعضي دستگاهها يك مصوبه داشته اند كه آن هم اجرا نشده!
استاندار وجود چنين وضعيتي را ناشي از آن دانست كه مصوبات پي گيري نشده اند و بعد دستور داد پس از هر جلسه، يك نفر مصوبات را پيگيري كند. ‌
در همين جلسه اجرايي نشدن طرحهايي كه از سوي سرمايه گذاران بخصوص در شهرهاي ايذه و دزفول روي زمين مانده مطرح و سرمايه گذاران كه در نشست حضور داشتند ماجراي معطل ماندن طرحها و مصائبي كه طي سالها برآنها رفته شرح دادند كه برخي مديران، دلايل قانوني و علل تاخير در اجرا را بيان كردند اما اين توجيهات براي استاندار قابل قبول نبود. ‌دكتر شريعتي عنوان كرد كه بايد براي ايده و فكر سرمايه گذاران ارزش قائل شويد نه اينكه آنقدر او را آزار بدهيد كه از انجام كارش منصرف يا ورشكست شود. ‌
استاندار بهانه تراشيدن بعضي دستگاهها براي سرمايه گذاري را حرفهاي عصر بوق دانست!
شريعتي گفت اينكه اجازه واگذاري براي اجراي يك طرح ندهند و بگويند چند ماه بايد صبر كنيد حرف غلطي است، از طرف هر كس كه باشد، و اگر در قانون نيامده كسي حق تاخير در اجرا را ندارد و اين شيوه ظلم به افرادي است كه نوآوري دارند و ادامه اين وضع ركود اقتصادي را به همراه دارد. بنابراين اگر مطلبي قانوني نيست، بدعت نياوريد و به ايده هاي مردم احترام بگذاريد. ‌دكتر شريعتي خطاب به برخي مديران كه از ديد ايشان احتياط بيش از حد مي كنند گفت: كارهايي را كه شما از روي ترس انجام مي دهيد، درست نيست و حق نداريد سرمايه گذار را له كنيد، اگر حالش را نداريد يا جرا‡ت نداريد، كنار برويد. ‌
استاندار اين را هم گفت كه اگر ده هزار يا ۱۰۰ هزار كار انجام بدهيد، وظيفه تان است اما چنانچه يك مورد را انجام ندهيد، كوتاهي كرده ايد و پيچ و مانع انداختن در كارها قابل قبول نيست. ‌
دكتر شريعتي در آخر دستور داد تا جلسه بعدي تكليف طرحهاي بلاتكليف روشن و به كارگروه گزارش شود. ‌
عضو شوراي شهر، هشت انتصاب جديد در شهرداري را مسخره بازي مي داند!

عضو شوراي شهر اهواز در يكصد و بيست و چهارمين جلسه علني شوراي شهر اهواز با دستور كار پاسخ شهردار اهواز به سوالات عضو شوراي شهر با اشاره به انتصابات اخير شهردار اهواز، گفته: اتفاقي در شهرداري اهواز رخ داده است. ما ۱۳ عضو شوراي شهر هستيم، آيا براي ما اهميت ندارد چه اتفاقاتي و چه برخوردهايي رخ داده است؟
محمدجعفر فلسفي با اشاره به تغيير ناگهاني و بي‌خبر عليرضا عاليپور معاون خدمات شهري شهرداري گفت: از معاون خدمات شهري شهرداري اهواز پيگير تغيير وي شدم اما بي‌اطلاع بود و اين موضوع را از طريق فضاي مجازي متوجه شده بود.
فلسفي عنوان كرد: ما سه سال است كه عضو شورا هستيم؛ اين چه روشي است؟ هر چند اختيار با شهردار است، اما حرمت كجا است؟
عضو شوراي شهر اهواز با اشاره به مطرح شدن استيضاح شهردار گفت: چه كسي در اين انتصابات شهردار دخالت مي‌كند و مهره‌چيني مي‌كند.
فلسفي اين را هم گفته: ما به عنوان اعضاي شورا ناظر بر شهرداري هستيم و بايد جوابگوي مردم باشيم. بايد به مردم چه بگوييم؟ نمي‌شود هشت انتصاب انجام شود و بگوييم مهم نيست. چه شد كه اين اتفاقات رخ داد؟ اين مسخره‌بازي‌ها چيست؟
مهران باباپور نايب رئيس شوراي شهر اهواز هم گفته: انتصابات، تشكيلاتي دارد. معاون شهردار كه اكنون بركنار شده، يكي از گزينه‌هاي انتخاب به عنوان شهردار اهواز بوده است.
استيضاح شهردار اهواز در صورت اقناع نشدن شورا از پاسخ‌ها

رئيس شوراي شهر اهواز در يكصد و بيست و چهارمين جلسه علني شوراي شهر اهواز كه با دستور كار پاسخ شهردار به سوالات يكي از اعضاي شورا برگزار شد، با اشاره به عدم حضور شهردار در اين جلسه، گفت: شهردار اهواز بايد دليل عدم حضور خود در اين جلسه را توضيح بدهد.
به گفته عبدالزهرا سنواتي طبق قانون، در صورت استنكاف شهردار يا عدم اقناع عضو مطرح‌كننده سوال؛ پس از گذشت مهلت قانوني بايد مراحل بعد كه استيضاح است، انجام شود.محمدجعفر فلسفي عضو شوراي شهر اهواز نيز در خصوص عدم حضور شهردار در اين جلسه گفته: شهردار موظف به حضور در اين جلسه است. نمي‌شود شهردار پاسخ كتبي ارسال كند و در جلسه حضور پيدا نكند. اگر قرار باشد هر شهرداري پاسخ‌ها را كتبي ارسال كند، اينكه جواب نيست و اگر اينگونه جلسه برگزار شود، ما عدم حضور شهردار را باب كرده‌ايم .محمدهادي قنوات ديگر عضو شوراي شهر اهواز نيز به عنوان عضو سوال‌كننده از شهردار گفت: انتظار داشتيم شهردار در اين جلسه حضور پيدا كند اما اعلام كرد كه كسالت دارد و پاسخ‌ها را كتبي ارسال كرد، بنابراين ‌پاسخ‌ها را بررسي و در زمان تعيين‌شده نظر خود را اعلام مي‌كنم. در صورتي كه از پاسخ‌هاي شهردار قانع نشدم، اقدامات بعدي را انجام خواهم داد.

محمد كاظم حاج سردار

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای مديران ترسو كنار بروند ‌ بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.