امام علي(ع):
۞از دست دادن فرصت اندوه‌بار است. ۞
Wednesday, 27 January , 2021
امروز : چهارشنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۹ - 14 جماد ثاني 1442
شناسه خبر : 13855
  پرینتخانه » سرمقاله تاریخ انتشار : ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰:۰۰ | 112 بازدید | ارسال توسط :

بسيج؛ گنجينه پايان‌ناپذير انقلاب اسلامي!

امروز ۵ آذرماه روز بسيج و سالروز صدور فرمان تأسيس بسيج مستضعفين است، نهادي كه اگرچه بايد آن را شيرين‌ترين ثمره انقلاب اسلامي ايران دانست ولي ريشه در مكتب بسيجي‌پرور نبوي و علوي دارد و تجديد حيات آن در عصر ما از كرامات بنيان‌گذار جمهوري اسلامي ايران است. نهادي كه به بيان رهبر كبير انقلاب […]

بسيج؛ گنجينه پايان‌ناپذير   انقلاب اسلامي!

امروز ۵ آذرماه روز بسيج و سالروز صدور فرمان تأسيس بسيج مستضعفين است، نهادي كه اگرچه بايد آن را شيرين‌ترين ثمره انقلاب اسلامي ايران دانست ولي ريشه در مكتب بسيجي‌پرور نبوي و علوي دارد و تجديد حيات آن در عصر ما از كرامات بنيان‌گذار جمهوري اسلامي ايران است. نهادي كه به بيان رهبر كبير انقلاب مي‌تواند كشور را در برابر هر خطر و آسيبي محافظت كند و با الگو شدن براي مستضعفين جهان و ملّتهاي مسلمان خواهد توانست قرن پانزدهم(هجري) را به قرن شكستن بتهاي بزرگ و جايگزيني اسلام و توحيد بجاي شرك و زندقه و عدل و داد بجاي ستمگري و بيدادگري، و قرن انسانهاي متعهّد بجاي آدمخواران بي فرهنگ تبديل كند. بسيج تشكيل شد تا تفكر بسيجي زنده شود و تربيت سربازاني شايسته فرمان‌پذيري و حضور در لشكر موعود جهاني آغاز گردد، سربازاني كه در بعد فردي مطيع خدا و ولي خدا و مقاوم در برابر وسوسه هاي شيطان اند و در بعد اجتماعي خدمت به همنوع و آماده‌باش دائمي سرمشق اصلي كار آنهاست. با احياي تفكر بسيجي ملت ما توانستند توطئه‌هاي براندازي دشمنان را خنثي، جنگ تحميلي قدرت‌هاي استكباري را دفع و در تمامي عرصه‌هاي علم و سازندگي و خدمت و ايثار دستاوردهاي افتخارآفريني كسب كنند و به سرمشقي اميدبخش و يگانه براي ملّت‌هاي آزاده جهان تبديل شوند.
اينك، ۴۱سال از صدور آن فرمان دورانديشانه مي گذرد و به بركت وجود شجره طيبه بسيج و عليرغم توطئه‌هاي همه‌جانبه صهيونيسم و استكبار جهاني، جمهوري اسلامي ايران عزّتمندانه در عرصه‌هاي سياسي و فرهنگي و علمي به پيش مي‌تازد، و به يمن الگوبرداري از بسيج، ملّتهاي بپا خاسته مسلمان بتدريج هويت خود را باز مي‌يابند و آثار شكستن بتهاي بزرگ و جايگزيني عدل و داد بجاي ستمگري و بيداد در جهان در حال آشكار شدن است، در اين شرايط ملّت ايران با نزديك به سي ميليون بسيجي عضو سازمان بسيج مستضعفين و ميليونها بسيجي غيرعضو، ولي آماده خدمت به اسلام و انقلاب و ميهن اسلامي ظرفيتي را بوجود آورده است، كه نه تنها جرا‡ت دست درازي به ميهن اسلامي را از دشمنان گرفته بلكه در ترتيبات سياسي منطقه نيز جز با رعايت نظرات نظام جمهوري اسلامي ايران هر اقدامي را ناميسّر كرده است. و اينهمه از بركات نهادي حاصل آمده است كه بفرموده امام خامنه‌اي رهبر فرزانه انقلاب؛ ذخيره و گنج بي‌پاياني است كه به توفيق الهي ملّت ايران آن را حفظ كرده و بيش از پيش از آن استخراج خواهد نمود. همچنانكه در بسياري از بحرانها و حوادث طبيعي و غير مترقبه و نيز انجام برنامه‌هاي سنگين اجتماعي، آنجا كه بسيجيان به ميدان فراخوانده شده‌اند انجام بسياري از محالات ممكن شده است.
امّا در ارتباط با اين عامل اقتدار و گنج بي‌پايان ملّت ايران نكته‌اي كه بايد مورد توجّه قرار گيرد تلاشي است كه از سوي دشمنان دانا، فريب خوردگان داخل كشور و دوستان نادان براي تضعيف بسيج صورت مي گيرد كه بفضل الهي و بدليل بصيرت عمومي ملّت بسيجي ايران، تاكنون نتيجه اي در برنداشته و بفضل الهي پس از اين نيز تأثيري نخواهد داشت. انشاا… .

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای بسيج؛ گنجينه پايان‌ناپذير انقلاب اسلامي! بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.