امام علي(ع):
۞از دست دادن فرصت اندوه‌بار است. ۞
Sunday, 29 November , 2020
امروز : یکشنبه, ۹ آذر , ۱۳۹۹ - 14 ربيع ثاني 1442
شناسه خبر : 13788
  پرینتخانه » گزارش تصویری تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰:۰۰ | 87 بازدید | ارسال توسط :

تست سريع كرونا از هفته آينده در خوزستان آغاز مي‌شود بكارگيري هتل ها و مهامنسراها براي قرنطينه بيماران ‌

‌رئيس دانشگاه علوم پزشكي اهواز گفت: ۲ ميليون كيت تست سريع كرونا تهيه شده و از هفته آينده انجام تست‌هاي سريع در خوزستان آغاز مي‌شود. به گزارش ايرنا، دكتر فرهاد ابول نژاديان در سومين نشست فصلي رئيس و مديران سلامت دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز اظهار داشت: با انجام تست‌هاي سريع موارد شناسايي كوويد […]

تست سريع كرونا از هفته آينده در خوزستان آغاز مي‌شود بكارگيري هتل ها و مهامنسراها براي قرنطينه بيماران  ‌

‌رئيس دانشگاه علوم پزشكي اهواز گفت: ۲ ميليون كيت تست سريع كرونا تهيه شده و از هفته آينده انجام تست‌هاي سريع در خوزستان آغاز مي‌شود. به گزارش ايرنا، دكتر فرهاد ابول نژاديان در سومين نشست فصلي رئيس و مديران سلامت دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز اظهار داشت: با انجام تست‌هاي سريع موارد شناسايي كوويد ۱۹ افزايش يافته و نياز به قرنطينه خانگي بيشتر احساس خواهد شد.
وي افزود: در ستاد كرونا، در خصوص به كارگيري هتل‌ها مهمانسراها و ديگر ظرفيت‌هاي قابل استفاده به منظور قرنطينه بيماران، بحث‌هايي مطرح و تصميماتي گرفته خواهد شد.
ابول نژاديان ادامه داد: با تلاش‌هاي انجام شده در حوزه هاي مختلف بهداشت و درمان و همچنين همكاري مردم و ارگان هاي مختلف، وضعيت كرونا در استان خوزستان ثبات نسبي دارد، اما با سرد شدن هوا شرايط مي‌تواند سخت‌تر شود.
احتمال كنترل سخت‌تر كرونا با كاهش دما
رييس دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپوراهوازبيان كرد: هوا در خوزستان هنوز سرد نشده و اين احتمال جدي وجود دارد در صورت كاهش دما، كنترل كرونا سخت تر شود، بنابراين مردم بايد بيشتر از قبل دستورالعمل‌هاي بهداشتي را رعايت كنند، كه تا پيش از سرد شدن هوا، بتوانيم كنترل بيشتري روي كرونا داشته باشيم.
وي با اشاره به تعداد بيماران بستري شده در بيمارستان هاي كرونايي تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكي اهواز گفت: در دانشگاه علوم پزشكي اهواز يك هزار و ۲۰۰ تخت بستري عادي و ۳۵۰ تخت مراقبت‌هاي ويژه به منظورمراقبت از بيماران كرونايي در نظر گرفته شده كه از اين تعداد ۶۰۰ تخت بستري عادي و ۲۸۰ تخت مراقبت‌هاي ويژه اشغال شده است.
اشغال ۵۰ درصد تخت‌هاي عادي و ۸۰ درصد ويژه
ابول نژاديان توضيح داد: به عبارتي در حال حاضر۵۰ درصد از تخت‌هاي عادي بستري و ۸۰ درصد از تخت‌هاي مراقبت هاي ويژه اختصاص داده شده به كرونا، پر شده است.
رييس دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپوراهواز با بيان به روزتر شدن پرداخت ها در مجموعه دانشگاه علوم پزشكي اهواز اظهار داشت: تلاش هايي براي به روزترشدن پرداخت ها در مجموعه دانشگاه صورت گرفته و در چند روز اخير سه كارانه كادردرمان پرداخت شده است و در يك تا ۲ هفته آينده نيز مبالغي به پرسنل بهداشت و درمان پرداخت خواهد شد.
وي بيان كرد: مديران شبكه ها و روساي بيمارستان ها درآمد ماهيانه مجموعه خود را بررسي كنند، و به صورت مستمر گزارش درآمد بخش هاي مختلف را از مسئول درآمد دريافت كنند و با شناسايي وضعيت درآمدي بيمارستان‌ها، تصميماتي براي افزايش درآمد اتخاذ كنند.
لزوم برقراري كلينيك‌هاي ويژه در شهرستان‌ها
ابول نژاديان گفت: برقراري كلينيك‌هاي ويژه در شهرستان ها نيز جدي گرفته شود، در كلينيك‌هاي ويژه مردم بايد خدمات ارزان قيمت دريافت كنند، البته بايد براي بيمارستان‌ها درآمد داشته باشد، در اين كلينيك‌ها استفاده از پزشكان طرحي نسبت به پزشكان ساعتي اولويت دارد.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي اهواز كه مي بايست در ستاد ملي كرونا حاضر مي شد، پيش از ترك جلسه دستور داد در ادامه نشست تكاليف واحد مختلف زير مجموعه دانشگاه در ارتباط با كرونا از سوي معاون بهداشتي مشخص شود.
وي تاكيد كرد: با توجه به اينكه آمار مرگ هاي زودرس در خوزستان ۱۹ درصد است و بالا رفتن آمار مبتلايان به بيماري هاي مزمن مي‌تواند در كنار طولاني تر شدن دوره كرونا، مرگ و مير خوزستان را در آينده بالا ببرد، پس در خصوص برنامه ريزي هاي لازم در راستاي كنترل بيماري‌هاي مزمن نيز بررسي‌هايي انجام شده و تصميمات لازم گرفته شود.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای تست سريع كرونا از هفته آينده در خوزستان آغاز مي‌شود بكارگيري هتل ها و مهامنسراها براي قرنطينه بيماران ‌ بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.