امام علي(ع):
۞از دست دادن فرصت اندوه‌بار است. ۞
Sunday, 29 November , 2020
امروز : یکشنبه, ۹ آذر , ۱۳۹۹ - 14 ربيع ثاني 1442
شناسه خبر : 13798
  پرینتخانه » راوی تاریخ انتشار : ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰:۰۰ | 72 بازدید | ارسال توسط :

رسانه هاي استان با اطلاع رساني مناسب در كشور الگو شوند

در نشستي با رعايت نكات بهداشتي و فاصله اجتماعي، تعدادي از مديران و سردبيران روزنامه‌هاي استان، دكتر جوروند مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي بر همگرائي رسانه‌هاي استان در موقعيت حساس كنوني متاثر از خطرات بيماري كرونا تاكيد كرد و ضمن آن از رسانه ها خواست در جائي كه منافع ملي مطرح است حضور فعال داشته […]

رسانه هاي استان   با اطلاع رساني مناسب در كشور الگو شوند

در نشستي با رعايت نكات بهداشتي و فاصله اجتماعي، تعدادي از مديران و سردبيران روزنامه‌هاي استان، دكتر جوروند مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي بر همگرائي رسانه‌هاي استان در موقعيت حساس كنوني متاثر از خطرات بيماري كرونا تاكيد كرد و ضمن آن از رسانه ها خواست در جائي كه منافع ملي مطرح است حضور فعال داشته باشند، زيرا لازمه اهميت دادن به منافع ملي و استاني، وجود يكدلي است.
جوروند همچنين به اهالي رسانه توصيه كرد در شرايط زماني حاد فعلي، اطلاع رساني مناسبي داشته باشند به طوريكه اين اقدام زمينه ساز تغيير در رفتار عامه باشد و استان خوزستان در حوزه رسانه الگويي براي كشور شود.
در همين نشست پيشنهاد شد شهرداري اهواز با تهيه و نصب پوسترهاي مناسب آموزشي در سطح شهر نكات كرونايي را با بهره گيري از هنرمندان استان در قالب تصاوير و كاريكاتور و غيره با مردم مطرح و نمايش دهد. در اين مورد شايد ستاد استاني مقابله با كرونا بتواند در تامين هزينه تهيه و نصب پوسترها موثر واقع شود. با توجه به تعداد قابل توجه روزنامه هاي استان، آنها هم مي توانند در اين مورد در چاپ و انتشار پوستر فعال باشند كه معاونت فرهنگي شهرداري اهواز و ستاد كروناي استان بايد پل ارتباطي براي تحقق اين مهم باشند.
به قرار اطلاع ارشاد اسلامي استان از حدود ۵۰-۶۰ نفر مديران و سردبيران نشريات استان براي حضور در جلسه دعوت كرده بود كه فقط تعدادي انگشت شمار آمده بودند.
آقاي جوروند در اين جلسه يادآور اين نكته شد كه وي از مديراني است كه پس از پايان ماموريتش در ارشاد از جامعه رسانه اي استان كنار نخواهد رفت چرا كه خودش از اهالي رسانه است و قبل از مديركلي در اين عرصه حضور داشته و بعد از آن هم حضور خواهد داشت.
نگذاريد هر دستگاهي ساز خود را بزند

استاندار خوزستان با تشريح جزييات اجراي طرح جديد محدوديت ها در استان گفته: همه امكانات دستگاه ها بايد براي كنترل بيماري در اختيار ما قرار بگيرند و كسي حق ندارد در خصوص اين طرح تشكيك ايجاد كند يا تمكين نكند و قرار نيست هر دستگاهي ساز خود را بزند.
اگر اين هشدار و تاكيد استاندار جدي باشد خيلي خوب است چون ديده شده كه برخي از ادارات و بانكها بدون توجه به محدوديتهاي عنوان شده به قول استاندار ساز خود را مي زنند.
مثلا دستور العمل حضور يك سوم كاركنان را رعايت نمي كنند و مي گويند بخشنامه استانداري به ما ابلاغ نشده است. برخي بانكها هم خودسرانه ساعت كار را كم مي كنند كه لازم است در اين مورد دستگاه نظارتي مانند فرمانداري اهواز و دفتر ارزيابي و رسيدگي به شكايات استانداري برخورد كنند.
قدر اين مردم فداكار را بدانيد مسئولين هم خون اهدا كنند

چند روز پيش از مردم خواسته شد با توجه به كاهش ذخاير خوني، داوطلبانه اهداي خون كنند تا با تامين خون مورد نياز در بيمارستانها، جان هموطنان ما كه نجات آنها بستگي به تزريق خون دارد به خطر نيفتد.
روز گذشته اعلام شد كه در پي اين فراخوان، مردم طوري داوطلب اهداي خون شده اند كه پايگاه ها جوابگو نيستند و براي آنكه ازدحام به وجود نيايد ، بهتر است به نشاني سازمان انتقال خون از طريق اينترنتي براي اهداي خون نوبت بگيرند. واقعا مديران و مقامات كشوري بايد در برابر اين مردم سر تعظيم فرود بياورند و قدر اين فداكاري ها و ايثار را بدانند.
برخي گزارش ها حاكي از اين است كه امكانات پايگاه هاي انتقال خون و حتي رفتار برخي از مسئولان خونگيري مناسب نبوده و موجب رنجش هايي براي مراجعين شده و مدتها در صف معطل مانده اند تاخون اهدا كنند كه چنين برخوردهايي در شان اين مردم فداكار نيست. البته مردم ما آنقدر خوب و وفادار هستند كه در هر صورت وظايف انساني خود را انجام مي دهند اما اين رفتارهاي شايسته بايد مورد استقبال مسئولين قرار گيرد تا موجب دلگرمي سايرين شود.
نكته ديگر اينكه چرا وقتي براي يك امر ضروري مثل اهداي خون فراخوان داده مي شود، مديران و مسئولان هم داوطلب اين كار نمي شوند؟ مگر خون آنها با بقيه فرق مي كند كه در اين كار و اقدام ملي سهيم نمي شوند؟
اين همه شكستگي لوله و هدر رفتن آب چه معني دارد؟

اين روزها خيلي از نقاط اهواز بدون آنكه قطره اي باران ببارد، آب در سطح وسيعي در جاده ها پخش شده و خودروها تا بالاي چرخ در آنها فرو مي روند. به عنوان مثال جاده گلستان، فلكه دانشگاه، خيابان ابهري، كيان و … اين آب ها بخاطر شكستگي لوله ها توسط پيمانكاران نصب درختهاي نخل در وسط بلوار گلستان، احداث تقاطع غير همسطح ميدان دانشگاه و كارهاي ديگري است كه بايد ديد چرا نظارتي بر اجراي كار نيست. خدا مي داند با هر اهمال و شكستن لوله چه ميزانآب تصفيه شده هدر رفته كه اين موضوع باعث افت فشار آب در مناطقي از شهرستان اهواز شده است.
ضمنا بعد از هر شكستگي لوله ها،مدتها اطراف آن گل و لاي مي شود و در يك كلام به جاي اينكه شهر در شرايط كرونايي تميز بماند، هر روز كثيف تر مي شود كه بايد ديد جبران اين خسارت با كيست؟

محمدكاظم حاج سردار

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای رسانه هاي استان با اطلاع رساني مناسب در كشور الگو شوند بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.