امام علي(ع):
۞از دست دادن فرصت اندوه‌بار است. ۞
Wednesday, 27 January , 2021
امروز : چهارشنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۹ - 14 جماد ثاني 1442
شناسه خبر : 13849
  پرینتخانه » گزارش تصویری تاریخ انتشار : ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰:۰۰ | 136 بازدید | ارسال توسط :

رهبر انقلاب در ديدار روِساي سه قوه و ديگر اعضاي شوراي عالي هماهنگي اقتصادي: اقتصاد خانواده‌ها به علت تورم و مشكلات كرونا تحت فشار است ‌

رهبر انقلاب اسلامي گفتند: مسير غلبه بر تحريم ها و بي اثر كردن آنها ممكن است در ابتداي كار، مشكلاتي داشته باشد اما خوش عاقبت است.اگر با تلاش و با سينه سپر كردن در مقابل مشكلات بتوانيم بر تحريم ها غلبه كنيم و طرف مقابل بي اثر شدن تحريم ها را ببيند، به تدريج دست […]

رهبر انقلاب در ديدار روِساي سه قوه و ديگر اعضاي شوراي عالي هماهنگي اقتصادي:  اقتصاد خانواده‌ها به علت تورم و مشكلات  كرونا تحت فشار است  ‌

رهبر انقلاب اسلامي گفتند: مسير غلبه بر تحريم ها و بي اثر كردن آنها ممكن است در ابتداي كار، مشكلاتي داشته باشد اما خوش عاقبت است.اگر با تلاش و با سينه سپر كردن در مقابل مشكلات بتوانيم بر تحريم ها غلبه كنيم و طرف مقابل بي اثر شدن تحريم ها را ببيند، به تدريج دست از تحريم برخواهد داشت.
به گزارش ايرنا از پايگاه اطلاع رساني دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمي خامنه اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح ديروز (سه شنبه) در ديدار روِساي سه قوه و ديگر اعضاي شوراي عالي هماهنگي اقتصادي با اشاره به چهار محور لازم براي اقتصاد كشور يعني حل مشكل كسري بودجه، افزايش سرمايه گذاري، جهش توليد و حمايت از قشرهاي ضعيف خاطرنشان كردند: بايد با همت جدي و تلاش پيگير مسئولان، تأثير اجراي راهكارهاي عملي در زندگي مردم مشخص شود.
ايشان اقتصاد را موضوع اصلي كشور خواندند و افزودند: اينكه در سال هاي اخير شعار هر سال، موضوعي اقتصادي انتخاب شده، به همين دليل است. ضمن آنكه معيشت مردم حقاً دچار تنگي شده و در ماه هاي اخير نيز كرونا، مشكلات را بيشتر كرده است.
حضرتآيت الله خامنه اي افزودند: هدف از برگزاري اين جلسه، بيان راهكارهاي عملي است كه در كوتاه مدت نتيجه دهد و تأثير آن در زندگي مردم مشخص شود كه البته لازمه اجراي اين راهكارهاي عملي و تأثيرگذاري آنها، همت جدي و تلاش پيگير روِساي قوا و مسئولان مرتبط با سه قوه در تشكيلات و سازمان هاي آنها است.
رهبر انقلاب اسلامي قبل از بيان راهكارها، دو نكته مهم را بيان كردند و افزودند: كارشناسان براي مشكلات اقتصادي كشور راهكارهاي مشتركي دارند بنابراين مشكل، نداشتن يا ندانستن راهكار نيست بلكه نيازمند همت، شجاعت و اهتمام جدي و پيگيري هستيم.
ايشان نكته دوم را به موضوع تحريم ها به عنوان يك واقعيت تلخ و جنايت آمريكا و شركاي اروپايي بر ضد ملت ايران اختصاص دادند و افزودند: اين جنايت سالها است كه بر ضد ملت ايران انجام مي شود اما در سه سال اخير شدت يافته است.
‌مسير خنثي سازي و غلبه بر تحريم خوش عاقبت است
حضرت آيت الله خامنه اي با تأكيد بر اينكه براي علاج تحريم ها دو مسير <خنثي سازي تحريم ها و غلبه بر آنها> و <رفع تحريم> وجود دارد، افزودند: البته ما مسير رفع تحريم را يك بار امتحان و چند سال مذاكره كرديم اما به نتيجه اي نرسيد.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به مسير غلبه بر تحريم ها و بي اثر كردن آنها گفتند: اين مسير ممكن است در ابتداي كار سختي ها و مشكلاتي داشته باشد اما خوش عاقبت است. اگر با تلاش و ابتكار و با سينه سپر كردن در مقابل مشكلات بتوانيم بر تحريم ها غلبه كنيم و طرف مقابل بي اثر شدن تحريم ها را ببيند، به تدريج دست از تحريم برخواهد داشت.بنابراين ما ظرفيت ها و توانايي هاي فراواني براي بي اثر كردن تحريم ها داريم، به شرط آنكه بخواهيم و همت كنيم و به دل مشكلات برويم.
ايشان با اشاره به بعضي از راه حل هاي پيشنهاد شده كارشناسان و متخصصان در چهار سرفصل <كسري بودجه< >افزايش سرمايه گذاري دولتي و نهادهاي عمومي>، <جهش توليد> و <حمايت از قشرهاي ضعيف> ابراز اميدواري كردند كه با اجراي اين راهكارها، آثار مثبتي در اقتصاد كشور و زندگي مردم پديد آيد.
‌شعار سال در حد انتظار تحقق نيافته است
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به اينكه با وجود برخي كارها، شعار سال در حد انتظار تحقق نيافته، افزودند كارشناسان بخش هاي دولتي و غيردولتي برخي راهكارهاي عملياتي مشخص را براي جهش توليد پيشنهاد كرده اند از جمله: <افزايش توليد خودرو با اتكاء به ظرفيت قطعه سازان داخلي>، <افزايش توليدات صنعت نفت با تكيه بر دانش بنيان كردن صنايع نفتي> و <افزايش توليد خوراك دام و دانه هاي روغني.>رهبر انقلاب اسلامي همچنين بر <ضرورت حمايت از قشرهاي ضعيف> تأكيد كردند و افزودند: اقتصاد خانواده ها به علت ركود تورمي در چند سال اخير به شدت تحت فشار بوده و اكنون نيز كرونا بر مشكلات افزوده و دشواري هاي جدي معيشتي براي گروه هاي زيادي از مردم به وجود آورده است كه بايد در اين زمينه اقدامي جدي انجام داد.
ايشان <ايجاد نظام متمركز تأمين اجتماعي براي آحاد مردم> و <ايجاد پايگاه ملي ايرانيان با اتصال پايگاه هاي مختلف اطلاعاتي به يكديگر> را از جمله پيشنهادهاي كارشناسان براي كاهش مشكلات مردم برشمردند.
‌بنا را بايد بر عدم گشايش خارجي بگذاريم
حضرت آيت الله خامنه اي با تأكيد بر اينكه بايد بنا را بر اين بگذاريم كه گشايشي از خارج انجام نخواهد شد افزودند: كساني كه برخي چشم اميد به آنها دارند با ما دشمني مي كنند، ضمن آنكه شرايط داخلي آنها به هيچ وجه روشن نيست و گرفتاري هاي اخير، امكان صحبت و موضع گيري در مسائل بين المللي را به آنها نمي دهد و نمي توان روي حرف آنها حساب و برنامه ريزي كرد.
ايشان به ياوه گويي هاي اخير سه كشور اروپايي نيز اشاره كردند و گفتند: وضع آمريكا كه مشخص نيست و اروپايي ها هم دائماً در حال موضع گيري بر ضد ايران هستند. آنها در حالي كه خودشان بيشترين دخالت هاي نادرست را در مسائل منطقه دارند، به ما مي گويند در منطقه دخالت نكنيد و در حاليكه انگليس و فرانسه داراي موشك هاي مخرب اتمي هستند و آلمان نيز در اين مسير قرار دارد، به ما مي گويند موشك نداشته باشيد. به شما چه ربطي دارد، شما اول خودتان را اصلاح كنيد و بعد اظهار نظر كنيد. ‌اگر حركت و عمل در دستور كار قرار گيرد دولت دوازدهم پايان خوشي خواهد داشت
حضرت آيت الله خامنه اي با تاكيد بر اينكه به بيگانگان نمي توان اطمينان كرد و به اميد گشايش آنها بود، خاطرنشان كردند: اگر حركت و عمل در دستور كار قرار گيرد و كارهايي كه مي تواند به نفع مردم باشد، انجام شود، يقيناً دولت دوازدهم پايان خوبي خواهد داشت.
پيش از سخنان رهبر انقلاب اسلامي رئيس جمهوري به برگزاري ۵۰ جلسه شوراي عالي هماهنگي اقتصادي از زمان تشكيل اين شورا اشاره كرد و افزود: در اين جلسات ۲۲۶ طرح در بخش هاي مختلف از جمله مسائل ناظر به اشتغال، اصلاح امور بانكي و بودجه، شفافيت، نظام پرداخت، سرمايه گذاري، فروش نفت و كنترل قيمت ارز و كالاهاي اساسي مصوب شد.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای رهبر انقلاب در ديدار روِساي سه قوه و ديگر اعضاي شوراي عالي هماهنگي اقتصادي: اقتصاد خانواده‌ها به علت تورم و مشكلات كرونا تحت فشار است ‌ بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.