امام علي(ع):
۞از دست دادن فرصت اندوه‌بار است. ۞
Wednesday, 27 January , 2021
امروز : چهارشنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۹ - 14 جماد ثاني 1442
شناسه خبر : 13857
  پرینتخانه » راوی تاریخ انتشار : ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰:۰۰ | 130 بازدید | ارسال توسط :

هجوم براي خريد مرغ گران چراغ سبز به كروناست

نحوه برخورد مردم با برخي نابساماني ها باعث ادامه اين وضع و مشوق مسئولاني است كه نه تنها به وظايف خود عمل نمي كنند، بلكه در نارضايتي و آسيب رساني به اقشار جامعه، به ويژه كم درآمدها نقش دارند. بارها ديده ايم كه وقتي يك كالا يا يك مواد غذايي پرش قيمت دارد و گران […]

هجوم براي خريد مرغ گران   چراغ سبز به كروناست

نحوه برخورد مردم با برخي نابساماني ها باعث ادامه اين وضع و مشوق مسئولاني است كه نه تنها به وظايف خود عمل نمي كنند، بلكه در نارضايتي و آسيب رساني به اقشار جامعه، به ويژه كم درآمدها نقش دارند.
بارها ديده ايم كه وقتي يك كالا يا يك مواد غذايي پرش قيمت دارد و گران مي شود مردم بجاي آنكه علاج گراني را در نخريدن مقطعي بدانند، برعكس به بازار هجوم برده و چنان خود را به آب و آتش مي زنند كه گويا قرار است قحطي بيايد. آخرين مورد همين قضيه مرغ است كه قيمت آن در حال حاضر از هر زمان ديگر بيشتر و گراني آن بيداد مي كند. آنچه مسلم است وضع به اين شكل نخواهد ماند و سخنگوي دولت قول داده كه مرغ به قيمت مصوب برگردد. هجوم و شلوغي مردم جلوي فروشگاه هاي عرضه مرغ آن هم در زماني كه اين همه تجمع در يك محل دادن چراغ سبز به ويروس كروناست. واقعاً تاسف بار است و معلوم نيست چرا فكر نمي كنيم اول بايد سالم باشيم تا بتوانيم غذا و از جمله مرغ بخوريم.
ماندن ساعت ها در صف هاي طويل مرغ (آن طور كه در بخش هاي خبري تلويزيون نشان داده شد) وقتي پاي جان در ميان باشد اصلاً توجيهي ندارد به خصوص اينكه اكثر كساني كه در اين صف ها و تجمع ها هستند قطعاً براي مصرف چند روز، مرغ در فريزرهاي خود دارند و چرا نبايد اين فرهنگ را داشته باشيم كه اگر هر كالا را به هر قيمت نخريم و توليد كنندگان بدانند مشتري ندارند، قيمت ها خواهد شكست.
و اما به غير از مردم، بايد مقامات مربوطه از وزير گرفته تا زير مجموعه هايي مثل وزارت جهاد كشاورزي كه در حال حاضر تمام مشكلات مرغ را ناشي از سوء مديريت اين وزارتخانه مي دانند مورد بازخواست قرار داد كه چرا گذاشتند وضع به اينجا كشانده شود. اگر آنها هم گمرك را به خاطر تاخير در ترخيص نهاده هاي دامي مقصر مي دانند بايد هم زير سوال بروند و بنحو شايسته با هر دو عامل گراني مرغ برخورد قاطع شود.
در خبرها شنيديم كه ماجراي قيمت مرغ به جايي رسيده كه سازمان بازرسي هم به موضوع ورود كرده است و بايد ديد با اين دخالت ها قيمت مرغ همچنان پر مي كشد يا در تور مسئولان متوقف خواهد شد.
برگرديم روي حرف خودمان، بالاغيرتاً مردم از هر جنسي كه گران شد اين همه استقبال نكنند چون قبل از مرغ هم ديديم وقتي قيمت خودرو بالا رفت، چه استقبالي براي ثبت نام آنها شد. به اين مي گويند تن دادن به حرف زور و تسليم در برابر فشار سودجويان دلال ها و رانت ها.
بيائيد همت كنيم كه اين عادت ها را فراموش كرده و براي مبارزه با گراني طرحي نو در اندازيم.
نحوه برخورد پليس با تردد رانندگان پلاك هاي غير بومي
در داخل شهر

<يكي از خوانندگان پر و پا قرص يادداشت هاي شما در (راوي گفت) هستم. خواهشي دارم زحمت بكشيد از منبع و مقامي معتبر كسب خبر كنيد ماشيني كه مثلاً شماره كرج است و مالكش ساكن اهواز است آيا ترددش در ساعت هاي مجاز منعي دارد؟ توجه داشته باشيد منظور ماشيني است كه از ورودي شهر اهواز نمي خواهد وارد شود كه آن البته جريمه خواهد شد و همين طور ماشيني كه شماره ي تهران را دارد و ساكن اهواز است.>
راوي موضوع را با آقاي نجاتي رئيس ستاد مقابله با كروناي استان در ميان گذاشت. پاسخ نجاتي اين بود : ‌
منظور از منع تردد خودروهاي پلاك غير بومي شامل ورودي هاي شهر مي شود اما تردد در شهر منعي ندارد منتهي راننده بايد مدارك مبني بر ساكن بودن در اهواز يا هر شهري از استان كه ساكن است در اختيار داشته باشد تا در صورت ممانعت پليس ارائه دهد.
در خصوص ثبت شماره خودرو بوسيله دوربين ها هم آقاي نجاتي توضيح داد اگر اين اتفاق براي كسي كه پلاك غير بومي دارد رخ داد با ارائه مدارك به راهنمايي و رانندگي، جريمه اش لغو خواهد شد.

خبرنگاران خوزستاني هديه روز خبرنگار را از خانه مطبوعات بگيرند

‌ ۳۱۴ ميليون ريال به عنوان هديه روز خبرنگار به خانه مطبوعات خوزستان اختصاص يافت.
مرتضي جمشيدي، معاون فرهنگي و رسانه مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان از اختصاص ۳۱۴ ميليون ريال به عنوان هديه روز خبرنگار به خانه مطبوعات استان خبر داد.
به گفته وي اين مبلغ به عنوان هديه روز خبرنگار به حساب خانه مطبوعات خوزستان واريز شد كه به اعضاي خانه مطبوعات اهدا شود.
خبرنگاران و اعضاي خانه مطبوعات مي‌توانند از طريق خانه مطبوعات از اين هديه بهره‌مند شوند.

شهردار خرمشهر معارفه شد

‌ منصور علواني به عنوان شهردار جديد خرمشهر معرفي شد.
فرماندار خرمشهر در جلسه معارفه گفت : مديريت شهري يكي از مديريت‌هاي پيچيده و فني است و نوع مديريت امروز نسبت به گذشته تغيير كرده است.
محمد حيدري به نقش مشاركت مردم براي مديريت شهري اشاره كرد و گفت: مردم در همه عرصه‌هاي كار و فعاليت به ويژه همكاري و تعامل سازنده با شهردار و شورا نقشي سازنده دارند و در چنين شرايطي و براي داشتن شهري پيشرو و فعال بايد از همه ظرفيت‌ها از جمله ظرفيت مردم و نهادهاي مردمي استفاده كرد.
فرماندار خرمشهر جلب رضايت مردم را در شرايط كنوني ضروري دانست.

محمد كاظم حاج سردار

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای هجوم براي خريد مرغ گران چراغ سبز به كروناست بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.