امام علي(ع):
۞از دست دادن فرصت اندوه‌بار است. ۞
Wednesday, 25 November , 2020
امروز : چهارشنبه, ۵ آذر , ۱۳۹۹ - 10 ربيع ثاني 1442
شناسه خبر : 13751
  پرینتخانه » راوی تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰:۰۰ | 75 بازدید | ارسال توسط :

پاشكستگي در مقابل سرشكستگي جاي شكر دارد!

راوي گفت: دكتر حسين زاده (معاون سياسي اجتماعي استاندار) را ديدم كه لنگان لنگان مي رفت و هر قدم كه بر مي داشت دانه شكري مي كاشت! پرسيدم : بنده خدا، پايت شكسته و در خرمني از گچ فرو رفته، آن وقت اين همه شاكري، نكند كمال همنشيني در تو اثر كرده و تو هم […]

پاشكستگي در مقابل   سرشكستگي جاي شكر دارد!

راوي گفت: دكتر حسين زاده (معاون سياسي اجتماعي استاندار) را ديدم كه لنگان لنگان مي رفت و هر قدم كه بر مي داشت دانه شكري مي كاشت!
پرسيدم : بنده خدا، پايت شكسته و در خرمني از گچ فرو رفته، آن وقت اين همه شاكري، نكند كمال همنشيني در تو اثر كرده و تو هم دائم الذكر شده اي؟
به عادت هميشگي قاه قاه خنديد و گفت: نه، شكر من از بهر آن است كه پا شكسته شدم و خدا را صد هزار بار شاكرم كه سرشكسته نشدم چون پا شكستگي علاج دارد و وقتش كه برسد، جوش مي خورد، اما سر شكستگي است كه بي درمان است.
گفتم تبارك ا… و آرزوي شفاي عاجل برايش كردم.
مديران تجمعات انساني برگزار نكنند

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان در ششمين جلسه شوراي برنامه ريزي استان خطاب به حاضران گفته: خواهشي كه از مديرن دستگاه هاي اجرايي دارم اين است كه با توجه به شرايط كنوني و خطرات ناشي از بيماري كرونا، از برگزاري تجمعات انساني و غير ضروري خودداري كنند.
آقاي حاجتي گفت: فضاي مجازي جا افتاده و مي توان از آن به جاي تجمعات حضوري بهره برد، به خصوص دوستاني كه در حوزه هاي اجتماعي، فرهنگي و ورزشي فعاليت دارند.
اعتبارات را جذب نكنيد مركز آنها را مي قاپد!
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي در همين جلسه به برخي مديران، به خصوص در زمينه آب و فاضلاب هشدار داد كه اعتبارات تخصيص داده شده و ابلاغ شده را هر چه زودتر جذب كنند چون مركز بدش نمي آيد كه اين اعتبارت برگشت داده شوند بنابراين سريعاً بايد طرحها واگذار شوند و اگر هم ترك تشريفاتي در كار است بلافاصله تعيين تكليف شود. ‌در اين مورد يكي از مسئولان گفت كه قرار شده قرارگاه خاتم اجراي پروژه تصفيه خانه ها را انجام دهد و در اين مورد تجهيز كارگاه شده كه حاجتي بلافاصله گفت اگر چنين كاري شده يعني قبل از دادن پول كارگاهي راه افتاده بهتر است ترتيب يك برنامه بازديد داده شود و نمايندگاني از شوراي برنامه ريزي از نزديك اين كارگاه را مشاهده كنند.
در حوزه خدمات براي دريافت ماليات مدارا شود
همچنين در زمينه درآمدهاي مالياتي به مديران توصيه شد وصول درآمدهاي غير نفتي را مد نظر داشته باشند و ظرفيت هاي جديد مالياتي پيدا كنند. ضمن اينكه به دليل شرايط كرونايي در بخش حوزه خدمات فشار وارد نكنند چون اين حوزه صدمات و خسارت زيادي ديده و درحال حاضر درآمدي ندارند. مانند خدمات گردشگري، اقامتگاهها، رستوران ها كافي شاپ ها، سالن هاي عروسي، باشگاههاي ورزشي و … ‌
كمر مردم زير بار فشار اقتصادي خم شده امام خم به ابرو نمي آورند ‌

علي بابائي كارنامي سخنگوي كميسيون اجتماعي مجلس در نطق ميان دستور جلسه علني ديروزگفته مردم با راي هاي خود سرنوشت خود را به عمل ما گره زدند نه به حرف هاي ما، من آقازاده نيستم روستازاده اي هستم كه از دل جامعه كارگران و كشاورزان دردمندانه پشت اين تريبون ايستادم و نمي دانم از سلامت به خطر افتاده مردم بگويم يا معيشت و مشكلات اقتصادي؟ اگر چه با بيان اين دردها برخي مسئوليني كه خود را به خواب غفلت زدند را نمي توان بيدار كرد و به آن ها نشان داد كه مردم مستمر مي دوند اما به تورم نمي رسند، تلاش مي كنند اما صاحب خانه نمي شوند، دولت بداند پاسخ راي معنادار ملت ايران فقط شعار تدبير و اميد نبود.سخنگوي كميسيون اجتماعي مجلس اين را هم گفت كه امروز تاريخ انقضاي برخي حركت هاي شعاري و پوپوليستي به سر آمده، با توجه به بحران هاي اقتصادي انتظار است به گفت و گوي ملي بپيونديم تا مانع تحقق خواب هاي آشفته دشمنان شويم و به فكر حل مشكلات مردم باشيم حال اقتصاد كشور خوب نيست، كمر مردم زيربار فشار اقتصادي خم شده است ولي ابرو خم نياوردند و پشت رهبري انقلاب همچون كوه ايستاده اند؛ پس بياييد از توليد داخلي و از صادرات حمايت كنيم و ضمن كنترل واردات به فكر معيشت كارگران باشيم و براي رفع بيكاري تصميم جدي اتخاذ كنيم.
بابائي كارنامي اين را هم گفت: دولت و نهادهاي مربوطه با كاهش فرايند شروع كسب و كار اوضاع اشتغال را بهبود بخشند تا دردي از دردهاي جوانان كشور كم شود، چه كسي پاسخگوي آرزوهاي بر باد رفته جوانان اين كشور است؟ براي ازدواج آنها به غير از وام ۵۰ ميليوني چه تدبيري انديشيده شد؟
با رئيس متخلف بيمارستان برخورد شد

در يك گزارش مردمي آمده بود < رئيس يكي از بيمارستان ها در حالي كه فقط ۳ روز در هفته آن هم روزي ۲ ساعت سر كار حاضر مي شود و يك خانه سازماني از بيت المال را اشغال كرده ولي خودش آنجا ساكن نيست و ساكن شهر ديگري است. موضوع با دكتر فرهاد ابول نژاديان رئيس علوم پزشكي اهواز در ميان گذاشته شد و وي قول داد كه بازرسي را مامور بررسي دقيق اين موضوع خواهد كرد و نتيجه را اطلاع خواهد داد.كمتر از ۴۸ ساعت بعد رئيس دانشگاه علوم پزشكي اهواز ضمن تاييد گزارش اعلام كرد: بازرسي به اين موضوع ورود كرد و اين مطلب صحت داشت دستور دادم تا با مدير خاطي برخورد لازم صورت گيرد.

محمدكاظم حاج سردار

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای پاشكستگي در مقابل سرشكستگي جاي شكر دارد! بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.