امام علي(ع):
۞از دست دادن فرصت اندوه‌بار است. ۞
Wednesday, 27 January , 2021
امروز : چهارشنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۹ - 14 جماد ثاني 1442
شناسه خبر : 14519
  پرینتخانه » عکس اول تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۹ | 60 بازدید | ارسال توسط :

استاندار خوزستان: رونمایی از ۵۰خودرو سنگین و سبك آتش نشانی در اهواز

استاندار خوزستان گفت: امكان خرید نردبان آتش نشانی در اهواز به دلیل نوسانات ارزی مهیا نشد در حالی كه این وسیله برای اهواز بسیار حیاتی است. به گزارش مهر، غلامرضا شریعتی در آئین رونمایی از ۵۰ خودرو سنگین و سبك و تجهیزات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز اظهار كرد: خداوند در قرآن […]

استاندار خوزستان: رونمایی از ۵۰خودرو سنگین و سبك آتش نشانی در اهواز

استاندار خوزستان گفت: امكان خرید نردبان آتش نشانی در اهواز به دلیل نوسانات ارزی مهیا نشد در حالی كه این وسیله برای اهواز بسیار حیاتی است.
به گزارش مهر، غلامرضا شریعتی در آئین رونمایی از ۵۰ خودرو سنگین و سبك و تجهیزات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز اظهار كرد: خداوند در قرآن كریم می‌فرماید كسی كه فردی را نجات داده و با رهایی بخشیدن به او زندگی بدهد، مثل این است كه به همه مردم زندگی داده و این اهمیت كار آتش نشانان را نشان می‌دهد.
وی با اشاره به اینكه آتش نشانان به صورت مكرر این مسیر را طی كرده و به فكر حفظ سلامت جان انسان‌ها هستند، افزود: توسعه، پیشرفت و آبادانی در شهر، جامعه و كشوری رقم نمی‌خورد مگر اینكه سطح زندگی و استانداردها افزایش و رفاه برای شهروندان فراهم شود.
استاندار خوزستان تصریح كرد: استانداردهای زندگی برای اجتماع و اجتماعی كار كردن در هر جامعه‌ای متناسب با یك شرایط توسعه یافته‌ای تعیین می‌شودº یكی از این مسائل بحث آتش نشانی و داشتن استانداردهای لازم برای ایمنی در جامعه است كه هرچه سیستم آتش نشانی، امنیتی، انتظامی، سلامت و درمان یا آموزش مجهزتر و بروزتر باشد قطعاً استانداردهای زندگی در آن جامعه بالاتر و مردم از رفاه بیشتری برخوردار می‌شوند.شریعتی یادآور شد: اینكه سیستم آتش نشانی در چه زمانی خودش را به محل حادثه و یا سیستم اورژانس در چه زمانی خودش را به بیماران برساند، همه تعریف دارد و نشان دهنده استانداردها در جامعه استº همچنین توزیع این امكانات باید متناسب با وضعیت شهرها باشد و به زمان استاندارد حضور نیز رسیدگی شود چون هرچه سریع‌تر برسند یعنی استانداردهای بالاتری دارند.
وی عنوان كرد: هرچه ما این سازمان‌های امدادی را با امكانات تجهیزات و شرایط بهتری تجهیز و فضای فیزیكی بیشتری برای آنها مهیا كنیم، عملكرد متناسب با آنها و به تبع رسیدگی‌ها بیشتر می‌شودº متقابلاً هرچه در این زمینه كوتاهی و غفلت كنیم، این استانداردها كمتر رعایت می‌شود.
استاندار خوزستان ادامه داد: شاید عوامانه این فكر تلقی شود كه مگر در طول سال به چه میزان از این امكانات و تجهیزات نیاز داریم كه بخواهیم این همه هزینه كنیم و شاید در جامعه كمتر نیاز باشد ولی زمان بروز حادثه، نیاز به تجهیزات حیاتی است، خصوصاً در دنیای امروزی كه انسان‌ها به صورت جمعی در یك فضا و آپارتمان زندگی و هر ساختمان جمعیت بیشتری را دربر می‌گیرد.
شریعتی بیان كرد: تجهیزات بیشتر باعث افزایش كیفیت عملكرد سازمان آتش نشانی می‌شود تا در مواقع بحران به داد مردم برسند و كمك كار آنها و در كنارشان باشند.
وی در خصوص خرید نردبان برای آتش نشانی اهواز گفت: خرید نردبان با توجه به وضعیت كلانشهر اهواز و در حال اجرا بودن مگاپروژه های مختلف، باید انجام شود ولی تاكنون به دلیل نوسانات ارز امكان خرید این وسیله فراهم نشد در حالی كه برای كلانشهر اهواز این تجهیزات ضروری است.
اجرای ۳۵ كیلومتر اتوبان شهری در اهواز
۵۰ خودرو جدید آتشنشانی رونمایی شد
موسی شاعری شهردار اهواز نیز در این مراسم اظهار كرد: شاخصه دیگر آتش‌نشان‌ها كار تیمی است به طوری كه مجموعه‌ای افراد تشكیل شده كه یاد گرفته‌اند در كنار هم با جان و دل كار كنندº در نبردی كه بالاترین درجات خطر را دارد از جان گذشتن سخت است كه از خود گذشتگی و ایثار شاخصه مهم دیگر آتش‌نشان‌ها است.
وی بیان كرد: سال گذشته در بازدید از ایستگاه‌های آتشنشانی، كمبود شدید امكانات، لباس حریق و سایر تجهیزات را مشاهده كردم و از همان زمان برای رفع آن برنامه‌ریزی كردیم.
شاعری گفت: امروز برای تمام آتش نشان های خود لباس نو حریق، كلاه و تجهیزات دیگر تهیه كرده‌ایمº از بین ۵۰ خودرو جدید خریداری شده نیز ۱۰ دستگاه را استانداری تهیه كرده است.
وی با بیان اینكه آتش‌نشان‌ها در اهواز از سال ۸۹ لباس نو حریق نگرفته بودند و خودروها فرسوده بود، عنوان كرد: پروژه‌های دیگری در زمینه‌های دیگر نیز در دست بهره‌برداری داریمº بیش از ۳۵ كیلومتر اتوبان درون شهری در حال اجرا است و دستاوردهای بی نظیر دیگر به‌دست آمده است.شاعری گفت: در این ۲۰ ماه كه شهردار بوده ام بحران های متعدد و شرایط اقتصادی سختی را تجربه كردیمº ما هنوز به نردبان بلند و تجهیزات دیكر نیاز داریم و این مسیر را ادامه خواهیم دادº همكاران شجاعم در آتش نشانی در بحران های مختلف مانند آبگرفتگی شبانه روز در كنار مردم بودند كه از آنها قدردانی می‌كنم.
شهردار گفت: نمی‌شود شهرك نفتی در حریم نفت اهواز بنا شود اما برای پارك شهروند كه سرمایه‌گذار می‌آوریم، می‌گویند در حریم نفت است و اجازه ندهند آنجا را آباد كنیمº این منطق را نمی‌توانیم بپذیریم اما سكوت می‌كنیم چون می‌خواهیم با تعامل و همدلی كارها جلو برود.
وی افزود: در سال ۹۷ كه آمدم درآمد شهرداری ۶۳۰ میلیارد تومان بود كه آن را در ۹۸ به بالای هزار میلیارد تومان رساندیم و در ۹۹ به دو هزار وپانصد میلیارد هدف گذاری كردیم و امیدواریم با درصد تحقق بالا سال را به پایان ببریمº برای سال ۱۴۰۰ هم سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه بسته می‌شودº علیرغم این جهش ها اهواز برای توسعه چشم گیر باید فقط سالی هفت هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی داشته باشد.وی با بیان اینكه نقش صنایع در خوزستان توسعه ای نیست، گفت: فقط ارسال آب معدنی و پزشك به مناطق از سوی صنایع كلان، كم لطفی و اجحاف استº گله مند و تحت فشاریمº هر اتفاقی می‌افتد همه فقط مدیریت شهری را می‌بینندº در حالی كه در بسیاری از نقاط با دست خالی كار می‌كنیمº به عدالت دستگاه قضا اعتقاد داریم اما باید شرایط اهواز را درنظر گرفت و دولت نگاه ویژه به خوزستان داشته باشد.
اهواز با كمبود ۸ ایستگاه آتش‌نشانی مواجه است
ابراهیم قنبری نیز در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار كرد: این كار در نوبه خود بی‌نظیر است و از اعضای شورای شهر، استاندار خوزستان و شهردار كه باعث جبران عقب‌ماندگی ۲۰ ساله شدند، تقدیر و تشكر می‌كنم.
وی با اشاره به اینكه هرچند هنوز هم در شهر كم و كسری وجود دارد ولی دیگر دغدغه تجهیزات نجات و خودروی سنگین اطفای حریق را نداریم، افزود: امیدوارم همه شهروندان راه ایمنی را جدی بگیرند و سازمان نیز در این راه جدی ایستاده است.
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز با اشاره به اینكه خرید خودروهای جدید تحول عظیمی در این سازمان و شهر صنعتی و با حاشیه و پراكندگی بسیار بالای شهر اهواز ایجاد كرده است، تصریح كرد: تجهیزات نجات، ست هیدرولیك نجات، ۵۰ خودروی عملیاتی سبك و سنگین تجهیزات امداد و نجات، ۲۰ عدد دستگاه تنفسی، ۴۶۰ دست لباس عملیات حریق، ۴۶۰ دست لباس امداد و نجات و همچنین ۴۰۰ جفت كفش ایمنی حریق خریداری شده است.
قنبری با اشاره به اینكه تجهیزات خریداری شده بین ۱۵ ایستگاه آتش‌نشانی سازمان توزیع می‌شود كه بخشی از كسری‌ها را پوشش می‌دهد گفت: سازمان یك استانداردهایی دارد كه بر اساس جمعیت یك میلیون و ۴۰۰ هزار نفری شهر اهواز باید ۲۳ ایستگاه آتش‌نشانی ۸۶۰ نیرو و ۱۸۴ خودرو داشته باشد. وی ادامه داد: آتش‌نشانان اهوازی در ۳۰ سال گذشته با ۲۶ خودرو امداد و نجات می‌كردند كه امروز بخشی از كاستی‌ها در مدیریت شهری جبران شده و با رمز یا زهرا(ع) به ایستگاه‌ها اعزام می‌شوند.
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز خبر داد: در این سازمان طبق استانداردها باید ۸۶۰ نیرو داشته باشیم كه در حال حاضر ۴۶۰ نفر نیرو داریم.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای استاندار خوزستان: رونمایی از ۵۰خودرو سنگین و سبك آتش نشانی در اهواز بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.