امام علی (ع)
۞کار هر روز را در همان روز انجام ده، که هر روزی را کاری است.۞
Tuesday, 9 March , 2021
امروز : سه شنبه, ۱۹ اسفند , ۱۳۹۹ - 26 رجب 1442
شناسه خبر : 14600
  پرینتخانه » عکس اول تاریخ انتشار : ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰:۰۰ | 95 بازدید | ارسال توسط :

تحلیف بایدن در سایه لشكركشی به كنگره

شورشی كه در ۱۷ دی ماه در واشنگتن روی داد و تحلیگران آن را <شبه كودتایی> از سوی دونالد ترامپ دانستند، آنچنان هراس امنیتی به بارآورده كه در آستانه برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری، پایتخت آمریكا به شهری جنگ زده بدل گشته است. به گزارش ایرنا، خیابان های شهر واشنگتن دی.سی پایتخت آمریكا خالی از […]

تحلیف  بایدن در سایه لشكركشی به كنگره

شورشی كه در ۱۷ دی ماه در واشنگتن روی داد و تحلیگران آن را <شبه كودتایی> از سوی دونالد ترامپ دانستند، آنچنان هراس امنیتی به بارآورده كه در آستانه برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری، پایتخت آمریكا به شهری جنگ زده بدل گشته است.
به گزارش ایرنا، خیابان های شهر واشنگتن دی.سی پایتخت آمریكا خالی از هرگونه تردد بوده و تنها هزاران نظامی كاملا مسلح گارد ملی آمریكا در فواصلی نزدیك به هم دیده می شوند، خودروهای زرهی نظامی در خیابان های واشنگتن دی.سی بخصوص در اطراف عمارت كنگره به گشت زنی می پردازند، صحنه هایی كه اشغال عراق و افغانستان را تداعی می كنندº اكنون پایتخت آمریكا در آستانه برگزاری مراسم تحلیف چهل و ششمین رئیس جمهوری این كشور خود به یك شهر جنگ زده بدل گشته است.
شبكه خبری سی ان ان با نشان دادن صحنه ای از واشنگتن دی.سی به صراحت گزارش داد: حال و هوایی كه بر پایتخت آمریكا حكم فرما است آشكارا نشان دهنده آن است كه شاهد انتقال قدرتی مسلمت آمیز در آمریكا نیستیم.
ادعای دفاع از دمكراسی از هم پاشیده آمریكایی
درحالی كه پس از شورش ۱۷ دی ماه هوداران دونالد ترامپ به عمارت كنگره بسیاری از كارشناسان و تحلیلگران مسائل امنیتی نسبت به انجام برگزاری مراسم تحلیف جو بایدن در داخل كنگره و یا كاخ سفید و یا یك مكان سربسته به علت بیم از حملات دوباره توصیه و هشدار داده اند اما رسانه های آمریكایی گزارش می كنند كه برگزاری این مراسم در فضای باز بالكن غربی عمارت كنگره به اصرار شخص بایدن صورت می گیرد، چراكه وی خواهان آن است كه به جهانیان نشان دهد از دموكراسی آمریكایی كه با اقدام هواداران ترامپ بواقع به شدت زیر سوال رفته است، حمایت و دفاع می كند.
‌نگرانی از وجود هواداران ترامپ در میان نیروهای مسلح آمریكا
شورشی كه ۱۷ دی ماه و در آستانه شمارش آرا هیئت گزینشگران در صحن كنگره آمریكا در گرفت، طی روزهای گذشته بسیاری از كارشناسان امنیتی را نسبت به ورزیده بودن مهاجمان نگران كرده است.
شبكه خبری سی ان ان روز گذشته در گزارش خود افزود: با بررسی های صورت گرفته از واقعه ۱۷ دی ماه اكنون این نگرانی به مراتب در حال فزونی است كه در میان شورشیان افرادی از نیروهای مسلح كنونی و سابق آمریكایی به چشم می خوردند و این خود باعث افزایش نگرانی در روز مراسم تحلیف در واشنگتن دی.سی خواهد بود.
تهدید كتبی فرد شماره۲ آمریكا
سی ان ان در ادامه واكاوی از اوضاع نا امن و وضعیت جنگ زده حاكم بر واشنگتن دی.سی افزود: فردی كه با كلاه و پوستن بوفالو به صحن كنگره وارد شد، با قرار گرفتن در جایگاه مایك پنس معاون رئیس جمهوری آمریكا با نوشتن مطلبی، كتبا وی را تهدید به مجازات كرد.
سوابق دعوت شدگان به مراسم تحلیف بررسی می شود
شرایط امنیتی آنچنان در آمریكا بویژه در پایتخت بحران زده این كشور در سطح بالایی قرار گرفته كه عموم از حضور یافتن دراین مراسم منع شده و افراد معدودی مجاز به حضور در این مراسم هستند.
خبرنگار این رسانه تصویری گزارش داد: برخی از اعضای كنگره اصرار دارند تا افرادی را به عنوان همراه و مهمان به این مراسم بیاورند، اما این افراد پیش از كنترل بدنی باید سابقه آنها از بابت خشونت طلبی بررسی و پس از آن آزمایش منفی بودن كووید۱۹۹ صورت گیرد.
كشور جنگ افروزی كه خود درمخمصه ناامنی گرفتار آمد
آمریكا كه در پی حملات یازده سپتامبر به برج های دوقلو مركز تجاری واقع در منهتن نیویورك با دست آویز قرار دادن مقابله با تروریسم و ایجاد امنیت در این كشور، در سال های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۳ میلادی به ترتیب به افغانستان و عراق حمله برد و پس از آن لیبی و سپس سوریه را مورد حملات غیر مستقیم قرار داد و بر آتش جنگ افروزی های خود ادامه داد، اكنون خود در شرایط بحرانی امنیتی ناشی از تروریست خانگی دست به گریبان شده و واشنگتن دی.سی پایتخت این كشور به شهری جنگ زده بدل گشته است.
تحلیلگران بیم آن دارند كه پس از پایان یافتن مراسم تحلیف در آمریكا وضعیت امنیتی در واشنگتن با مرخص شدن نظامیان مسلح گارد ملی به چه صورتی خواهد بود و آیا این حفاظت نظامی باید برای روزها هفته ها و یا ماه ها از بیم تروریست خانگی ادامه داشته باشد.
این مثل را اكنون باید برای جنگ افروزان آمریكایی خواند كه <بهرام كه همه عمر گور گرفت دیدی كه چطور گور بهرام گرفت.>

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای تحلیف بایدن در سایه لشكركشی به كنگره بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.