امام علی (ع)
۞کار هر روز را در همان روز انجام ده، که هر روزی را کاری است.۞
Tuesday, 9 March , 2021
امروز : سه شنبه, ۱۹ اسفند , ۱۳۹۹ - 26 رجب 1442
شناسه خبر : 14895
  پرینتخانه » تیتر اول تاریخ انتشار : ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰:۰۰ | 51 بازدید | ارسال توسط :

با توجه به برخی عادی انگاری‌ها مطرح شد: هشدار حریرچی در مورد ۲۵ روز آینده وضعیت ویروس انگلیسی

معاون كل وزارت بهداشت گفت: اگر تا ۲۵ روز آینده بتوانیم شیوه‌نامه‌های بهداشتی را به درستی رعایت كنیم، عید نوروز آرامی خواهیم داشت. به گزارش مهر، ایرج حریرچی در گفتگو با خبر شبكه یك سیما با بیان اینكه ویروس انگلیسی بسیار تهاجمی و از مرزها وارد خوزستان شده است، افزود: تعداد مراجعه كنندگان به مراكز […]

با توجه به برخی عادی انگاری‌ها مطرح شد: هشدار حریرچی در مورد ۲۵ روز آینده  وضعیت ویروس انگلیسی

معاون كل وزارت بهداشت گفت: اگر تا ۲۵ روز آینده بتوانیم شیوه‌نامه‌های بهداشتی را به درستی رعایت كنیم، عید نوروز آرامی خواهیم داشت.
به گزارش مهر، ایرج حریرچی در گفتگو با خبر شبكه یك سیما با بیان اینكه ویروس انگلیسی بسیار تهاجمی و از مرزها وارد خوزستان شده است، افزود: تعداد مراجعه كنندگان به مراكز درمانی از ۲۰۰ نفر در روز به ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در این استان و تعداد بستری‌ها در مقایسه با یك ماه پیش از ۱۰۰ نفر به هزار و ۱۰۰ نفر افزایش یافته است.
معاون كل وزارت بهداشت تاكید كرد: با توجه به اینكه نسبت ابتلاء در عراق ۱۰ برابر شده اگر شیوه نامه‌های بهداشتی در خوزستان و استان‌های مرزی رعایت نشود ممكن است چنین فاجعه‌ای در این استان‌ها رخ دهد.
وی گفت: عامل تشدید كننده ویروس انگلیسی رعایت نكردن شیوه نامه‌های بهداشتی است و متᅢسفانه در برخی شهرهای خوزستان استفاده از ماسك به زیر ۵ درصد و نزدیك صفر رسیده است.
حریرچی افزود: در حالی كه باید در ۱۱ شهرستان خوزستان مقررات شهرهای قرمز رعایت شود این دستورالعمل‌ها نه در بازار نه در صنوف و نه در برخی دستگاه‌های دولتی رعایت نمی‌شود.
وی گفت: اكنون شیوه نامه‌ها ۵۰ درصد در شهرهای قرمز خوزستان رعایت می‌شود.
حریرچی افزود: تردد به خارج از استان خوزستان و ورود به این استان و تردد بین شهری ممنوع شده است و مرزها بسته شده‌اند اما برخی پروازها و ترددهای بین استان انجام می‌شود و برخی بازارها و پاساژها باز هستند و دستفروشی به صورت كامل انجام می‌شود.
وی گفت: برای مقابله با ویروس كرونا هیچ راهی جز رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و تشدید محدودیت‌ها وجود ندارد.
حریرچی افزود: اكنون فشار سنگینی به بیمارستان‌های خوزستان وارد شده كه ممكن است در خدمت رسانی دچار مشكل قابل توجهی شویم.
وی گفت: خوزستان به خیز سوم بیماری كرونا وارد شده و در استان آذربایجان غربی نیز روند ابتلاء صعودی است.
حریرچی افزود: اكنون حدود ۱۳۰ كشور حتی یك واكسن كرونا نیز دریافت نكرده‌اند و فقط ۲ و ۷ دهم درصد مردم جهان یك دوز واكسن تزریق كرده‌اند.
وی گفت: پیش بینی می‌شود فرآیند واكسیناسیون در كشورهای با درآمد متوسط، یك تا دو سال و در كشورهای فقیر تا سال ۲۰۲۷ میلادی زمان ببرد.
حریرچی افزود: تا آن زمان باید شیوه نامه‌های بهداشتی رعایت شود و اگر در ۲۵ روز آینده این شیوه نامه‌ها را رعایت كنیم عید نوروز آرامی خواهیم داشت.وی گفت: در آمریكا هر ۱۰ روز یك بار تعداد مبتلایان به ویروس انگلیسی دو برابر می‌شود و در انگلیس بیش از ۹۵ درصد، فرانسه بیش از ۶۰ درصد و كشورهای دیگر اروپای غربی حدود ۵۰ درصد موارد بیماری كرونا بر اثر ویروس انگلیسی است.
حریرچی افزود: پیش بینی می‌شود در سه ماه آینده ویروس غالب همه دنیا نوع انگلیسی باشد.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای با توجه به برخی عادی انگاری‌ها مطرح شد: هشدار حریرچی در مورد ۲۵ روز آینده وضعیت ویروس انگلیسی بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.