امام علی (ع)
۞کار هر روز را در همان روز انجام ده، که هر روزی را کاری است.۞
Friday, 23 April , 2021
امروز : جمعه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 12 رمضان 1442
شناسه خبر : 14959
  پرینتخانه » راوی تاریخ انتشار : ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰:۰۰ | 78 بازدید | ارسال توسط :

حاجتی رفت، نیكو آمد صد حیف كه آن رفت و صد شكر كه این آمد

‌آقای حاجتی بعد از هفت سال سكانداری سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان به خواست خودش و با توجه به برخی مسایل خانوادگی از استان رفت و آقای سلیمانی استاندار در جلسه تودیع و معارفه وی و رئیس جدید، از رفتن او ابراز ناراحتی كرد و گفت نمی خواستم ایشان برود و بعد از اطلاع […]

حاجتی رفت، نیكو آمد  صد حیف كه آن رفت و صد شكر كه این آمد

‌آقای حاجتی بعد از هفت سال سكانداری سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان به خواست خودش و با توجه به برخی مسایل خانوادگی از استان رفت و آقای سلیمانی استاندار در جلسه تودیع و معارفه وی و رئیس جدید، از رفتن او ابراز ناراحتی كرد و گفت نمی خواستم ایشان برود و بعد از اطلاع از دلایل رفتنش پذیرفتم.
مقامات كشوری و سایر مدیران هم از حاجتی تجلیل و قدردانی خوبی كردند. پس از آمدن آقای سلیمانی به استان، ایشان اولین جلسه با مدیران را با حاجتی داشت و اطلاعات لازم را دریافت كرد و در همین چند روز، چندین نامه به تهران نوشته شد و قبل از رفتن كارهای خوبی انجام داد كه ثمراتش نصیب استان خواهد شد.
البته آقای حاجتی به عنوان مامور برای چهار سال به خوزستان آمده بود كه بخاطر حسن خدمتش به هفت سال كشید و بهر حال ایشان از نیروهای نهاد ریاست جمهوری است. هر چند با رفتن حاجتی خلاء نبود ایشان احساس می شود اما خوشبختانه نیرویی جایگزین وی شد كه می تواند سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان را به خوبی هدایت كند چرا كه ایشان از بدنه سازمان است و حتی در زمانی كه معاون سازمان در اهواز بود در خیلی از برنامه های استانی مشاركت داشته و روی هم رفته می توان گفت كه : صد حیف كه آن رفت و صد شكر كه این آمد.برای دكتر نیكو آرزوی موفقیت داریم و امیدواریم ازیاران ارزشمند و مفید برای استاندار و بازوی توانائی برای رفع نیازهای اعتباری استان باشد.
استاندار مشاورین سابق را مرخص كرد
قاسم سلیمانی دشتكی در نامه ای ضمن تقدیر از زحمات مشاورین و دستیاران استاندار سابق، پایان كار آنها را اعلام كرد.
در این نامه آمده است: از آنجا كه در زمان مسئولیت جناب آقای دكتر شریعتی استاندار سابق به عنوان دستیار و مشاور با این استانداری همكاری داشته اید، از زحمات شما عزیزان تقدیر و تشكر می نمایم و از ایزد منان برایتان آرزوی سلامتی و سرافرازی دارم.
به موجب این ابلاغ از تاریخ روز چهارشنبه ۶/۱۲/۹۹ پایان مسئولیت جنابعالی در این سمت را اعلام و در صورت ضرورت، استان از تجارب شما بهره مند خواهد شد.
پلمپ ها، مشكلات مردم را بیشتر می كند

اگر قرار باشد هر جا شیوه نامه های بهداشتی رعایت نشود، آنجا را پلمپ كنند، مشكلی به مشكلات مردم اضافه می شود، استان هم از این بابت صدمات جبران ناپذیری متحمل خواهد شد. از جمله در خبرها بود كه ۲۶ واحد صنعتی به این دلیل پلمپ شده، در یكی از شهرستانها هم اداره بهزیستی آنجا را پلمپ كرده اند كه باید دید با پلمپ یك سازمان، تكلیف مراجعین یا مددجویان آن چه می شود، بنابراین بهتر آنست كه بجای پلمپ متولیان چنین ادارات و واحدها به اجرای شیوه نامهها مكلف شوند نه اینكه صورت مساله را پاك كنند.
استاندار خارج از چارچوب قانون كاری نمی كند

استاندار خوزستان گفته در چارچوب قانون كار خواهد كرد، در انتصابات هم از نیروی درون سازمانی استفاده می كند.آقای سلیمانی معتقد است هركس قصد خدمت دارد می تواند در هر جا كه هست و در سازمانی كه به وی تعلق دارد، خدمت كند و نیاز به مامور شدن به جای دیگری ندارد.استاندار بر این نكته مهم تاكید كرده كه مایل نیست وام دار شركتهای بزرگ بشود، اما برای توسعه و رفع مشكلات آنها از هیچ تلاشی مضایقه نمی كند.
در خصوص احكامی كه به دقیقه نودی معروف شده اند استاندر نظر داده احكامی كه بعد از صدور حكم رئیس سازمان استاندارد صادر شده به كمیته ای ارجاع شده و اگر پس از بررسی مشكلی نداشته باشند، خودش آنها را امضا خواهد كرد و اگر خارج از چارچوب قانون صادر شده، باطل می شوند.
بازدید های سرزده و بدون تشریفات جواب می دهد
آقای سلیمانی بعد از شروع به كار در خوزستان، تا حالا دو بازدید از ادارات داشته، یكی همزمان با قطع آب در اهواز، كه از آبفای اهواز بازدید كرد و با موضوع برخورد و نشان داد كه با هرگونه سهل انگاری در ارتباط با امور خدماتی عكس العمل نشان خواهد داد. بازدیدی هم از سازمان آب و برق خوزستان داشت كه بنطر می رسد قصد دارد این برنامه را ادامه دهد.
مسلماً اگر این بازدیدها سرزده و خارج از تشریفات باشد مفیدتر خواهد بود.ضمناً این رویه می تواند در غیراز سازمان ها و ادارات در دیدارهای سرزده از پروژه های عمرانی و غیره هم موثر باشد.

نگذارید كاركنان آبفای اهواز نظیر هفت تپه ای ها بشوند

كاركنان شركت آب و فاضلاب اهواز در نامه ای درخواست رفع مسائل و تنگناهای خود را نموده و یادآور شده اند < پس از اقدام غیر كارشناسی ادغام شركت آب و فاضلاب روستائی در آبفای اهواز كه موجب اضافه شدن بی رویه پرسنل آب روستایی شد و با توجه به بدهی های معوقه حقوق ها، تاكنون دو ماه حقوق و عیدی كاركنان پرداخت نشده و پرسنل از این بابت با مشكلات معیشتی زیادی مواجه شده اند. ‌این كاركنان درخواست تجدید نظر در اقدام ادغام آب روستایی به آبفای اهواز را دارند تا شركت بتواند وظایف خود را در قبال خدمت رسانی به مردم انجام دهد و به عنوان یك شركت زیان ده بیش از این دچار مشكلات و كمی بودجه نشود.
در این خصوص انتظار آنست كه استاندار به موضوع ورود كرده و را ه حل قانونی برای برون رفت از این مشكل پیدا كند تا كاركنان آبفای اهواز دچار وضعیتی نظیر پرسنل شركت نیشكر هفت تپه نشوند.

محمدکاظم حاج سردار

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای حاجتی رفت، نیكو آمد صد حیف كه آن رفت و صد شكر كه این آمد بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.