امام خميني (ره)
۞امروز جمهوري اسلامي وديعه اي است كه از جانب خداوند متعال به ملت ايران سپرده شده و همه ما از زن و مرد و پير و جوان در حفظ اين وديعه مسئول هستيم. ۞
Saturday, 27 February , 2021
امروز : شنبه, ۹ اسفند , ۱۳۹۹ - 16 رجب 1442
شناسه خبر : 14858
  پرینتخانه » تیتر اول تاریخ انتشار : ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰:۰۰ | 40 بازدید | ارسال توسط :

رئیس مجمع نمایندگان استان انتقال آب، خط قرمز استاندار خوزستان باشد

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان با اشاره به طرح‌های انتقال آب گفت: علی‌رغم اینكه اعتقاد داریم آب، سرمایه‌ای است كه به همه كشور تعلق دارد ولی تا زمانی كه استان خوزستان نیاز به این آب برای شرب و كشاورزی و حق‌آبه رودخانه‌ها دارد، بحث انتقال آب به سایر نقاط كشور باید خط قرمز همه ما در […]

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان با اشاره به طرح‌های انتقال آب گفت: علی‌رغم اینكه اعتقاد داریم آب، سرمایه‌ای است كه به همه كشور تعلق دارد ولی تا زمانی كه استان خوزستان نیاز به این آب برای شرب و كشاورزی و حق‌آبه رودخانه‌ها دارد، بحث انتقال آب به سایر نقاط كشور باید خط قرمز همه ما در هر شᅢن و منزلت و جایگاهی باشد.
سید كریم حسینی در آیین تكریم و معارفه استانداران پیشین و جدید خوزستان كه در اهواز برگزار شد، اظهار كرد: لازم می دانم از وزیر كشور گله داشته باشم و این را بگویم كه هر چه شᅢن و منزلت و جایگاه وزارت شما و همه خدمتگزاران این كشور است، از استان خوزستان و خوزستانی‌ها است و حضور شما لازم بود تا از نزدیك با مشكلات استان خوزستان آشنا شوید.
به گزارش ایسنا، وی با اشاره به عملكرد استاندار پیشین خوزستان افزود: عملكرد آقای شریعتی دارای نقاط ضعف و نقاط قوتی استº اگر بخواهیم نقاط ضعف و قوت را محور كار قرار دهیم و با حضور آقای سلیمانی ادامه راه را داشته باشیم، باید نقاط قوت كار آقای شریعتی را تقویت كنیم و تشكر كنیم از زحمات و تلاش‌هایی كه در استان خوزستان داشتند و نقاط ضعفی كه هم به دلایل مدیریتی و هم به دلایل اوضاع كشور وجود دارد را با كمك یكدیگر رفع كنیم.رئیس مجمع نمایندگان خوزستان بیان كرد: امروز علی‌رغم همه خدماتی كه نظام مقدس اسلامی و خدمتگزاران به نظام به این استان داشته‌اند، هنوز باید از مسائل ابتدایی و بدیهیات درباره مشكلات استان خوزستان صحبت كنیم.وی افزود: امروز من به عنوان نماینده مردم باید صحبت ۲۰ سال گذشته نمایندگان را در این جلسات تكرار كنم و این زیبنده نظام مقدس اسلامی و مسئولان كشوری نیست. خوزستان در جایگاهی است و نداشته ها و نداشته هایی دارد كه هر كدام از آنها جلسه ای چندین ساعته را می طلبد.
حسینی با آرزوی موفقیت برای استاندار جدید خوزستان گفت: بحث بیماری كرونا اولین صحبت ما در استان در این روزها استº در جلسات دو سه روز گذشته با ایشان در این خصوص صحبت كردیم و این بیماری باید دغدغه همه ما باشد.
وی با بیان اینكه مساله آب، مشكل اصلی در میان مشكلات خوزستان است، تصریح كرد: باید به استاندار جدید خوزستان بگویم كه آب و مسائل آب در استان مسائلی است كه همیشه باید به آن بپردازیم. ما نیز در مجلس در كنار شما باید با هم به سمت حل این مشكلات حركت كنیم. در بحث آبرسانی، در خوزستان به هر شهرستانی كه قدم بگذارید تنش آبی وجود دارد و مشكلات آب در ۷۰۰ روستای خوزستان، یكی از این مسائل است.نماینده اهواز با اشاره به طرح‌های انتقال آب از خوزستان افزود: علی‌رغم اینكه اعتقاد داریم آب، سرمایه‌ای است كه به همه كشور تعلق دارد ولی تا زمانی كه استان خوزستان نیاز به این آب برای شرب و كشاورزی و حق‌آبه رودخانه‌ها دارد، بحث انتقال آب به سایر نقاط كشور باید خط قرمز همه ما در هر شᅢن و منزلت و جایگاهی باشد.وی تصریح كرد: خط قرمز بودن انتقال آب به دلیل خسارت‌های سنگینی است كه به اراضی و كشاورزی و توسعه استان خوزستان وارد می‌كند.
حسینی افزود: ما باید برای هر استان و هر جایی از كشور توجیه كنیم كه انتقال آب هیچ توجیه علمی و منطقی و عقلانی و زیست محیطی ندارد و نخواهد داشت.
وی با اشاره به شبكه فاضلاب نیز گفت: در چند سال اخیر درگیر آبگرفتگی‌ها و عدم رسیدگی به مشكل آب‌های سطحی و شبكه فاضلاب بوده‌ایم و این مساله یكی از محورهایی است كه در آینده باید در دستور كار ما قرار بگیرد.
رئیس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: بحث كشاورزی و به ویژه فاز دوم طرح كشاورزی مقام معظم رهبری نیز یك موضوع حیاتی است و باعث رونق اقتصادی و توسعه كشاورزی استان و كشور و ایجاد فرصت‌های جدید شغلی برای خوزستان می‌شود و باید مد نظر همه ما در استان باشد.
وی با اشاره به مشكلات سرمایه‌گذاری و اشتغال در استان خوزستان گفت: نقطه ضعفی كه در خوزستان وجود دارد، عدم استقبال صحیح و درست از سرمایه‌گذاران به ویژه از بخش خصوصی است. بحث اختصاص بودجه و تسهیلات برای این موارد را ما به عنوان نمایندگان مردم باید مد نظر داشته باشیم و این موضوع را در كمیسیون تلفیق شروع كرده‌ایم. سه نفر از همكاران ما از كمیسیون‌های انرژی و عمران و كشاورزی در كمیسیون تلفیق حضور دارند و هم برای بحث شبكه فاضلاب و هم فاز دوم طرح كشاورزی مقام معظم رهبری و هم برای مشكلات اولیه استان چاره‌هایی اندیشیده شده است و روز یكشنبه در بررسی بودجه ۱۴۰۰ مطرح می‌شود و در این خصوص همراهی دولت را در ادامه كار نیاز داریم.
حسینی افزود: مساله راه نیز از مشكلات اولیه است و به ویژه در روستاها همچنان راه‌های روستایی و راه‌های آسیب‌دیده از سیل را داریم. در خصوص احداث برخی پل‌ها كه حیاتی و مسیر مواصلاتی شهرها و روستاها هستند نیز مشكل وجود دارد.
وی تصریح كرد: ایجاد فرصت برای مدیران بومی و فرصت‌های اشتغال برای جوانان بومی استان دردی است كه از همه مسئولان نظام و مسئولان استانی انتظار است به آن توجه كنند.نماینده اهواز افزود: به عنوان مثال وقتی در ماهشهر از حدود ۳۰ شركت پتروشیمی مستقر در این شهر، حدود ۲۸ شركت توسط مدیران غیر بومی و مدیران پروازی اداره می‌شوند نباید منتظر ایجاد فرصت‌های شغلی برای جوانان این استان باشیم. وقتی آزمون استخدامی برگزار می‌شود می‌بینیم كه این آزمون برای سایر استان‌ها هم برگزار می‌شود.
وی با تاكید بر لزوم استفاده از مدیریت بومی، خطاب به استاندار جدید خوزستان گفت: ما مدیران بسیار خوب و موفق و جوانان بسیار مستعدی برای مدیریت در استان خوزستان داریم و به ویژه ایجاد فرصت‌های شغلی و اختصاص فرصت‌ها به فرزندان این استان ضرورت است.
حسینی تصریح كرد: توجه به همه قومیت‌ها و گروه‌ها و شهرها و روستاها، یك اصل در استان خوزستان است كه انتظار داریم استاندار توجه بیشتری به آن داشته باشد.
وی افزود: استفاده از نظرات علما و اساتید دانشگاهی و نخبگان و كسانی كه می‌توانند راهكار بدهند و دلسوز خوزستان هستند و از روی دلسوزی نیز گاهی صدای آن‌ها بالا می‌رود، در دستور كار باشد و استاندار خوزستان اصل همراهی و هم‌افزایی را مد نظر داشته باشد.
رئیس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: در بحث نفت و مطالبات خوزستان از نفت، معادله بحقی وجود دارد. هفته گذشته به همراه همكارانم نمایندگان اهواز با وزیر نفت جلسه‌ای در این خصوص داشتیم.
وی افزود: ایشان در آخرین سفری كه به خوزستان داشتند گفتند كه ما از ۳ درصد اختصاص‌یافته از درآمد نفتی بهره‌ای نبرده‌ایم و پیشنهاد دادند كه با همكاری بتوانیم آن را محقق كنیم. در بحث دریافت ۲ درصد از درآمد نفت مختص استان خوزستان ولو در یك بازه زمانی ۱۰ ساله، پیشنهاد دادیم با همكاران سازمان برنامه و بودجه استان، صندوقی تحت عنوان صندوق توسعه خوزستان و مناطق نفتخیز تعریف شود و در این صندوق اعتباراتی برای اولویت‌های استان داشته باشیم.
حسینی با تاكید بر ادامه همكاری و تعامل دوطرفه نمایندگان و مدیران اجرایی استانی به انتخابات خردادماه اشاره كرد و افزود: از استاندار خوزستان انتظار داریم از آرای مردم صیانت شود و انتخابات ریاست جمهوری و شوراها را باشكوه در استان داشته باشیم.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای رئیس مجمع نمایندگان استان انتقال آب، خط قرمز استاندار خوزستان باشد بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.