امام علی (ع)
۞کار هر روز را در همان روز انجام ده، که هر روزی را کاری است.۞
Tuesday, 9 March , 2021
امروز : سه شنبه, ۱۹ اسفند , ۱۳۹۹ - 26 رجب 1442
شناسه خبر : 14941
  پرینتخانه » تیتر اول تاریخ انتشار : ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰:۰۰ | 62 بازدید | ارسال توسط :

ربیعی ‌‌در نشست خبری مطرح كرد: تدابیر دولت برای مهار كرونا در خوزستان اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال برای تامین نیازهای استانش ‌ تحت تاثیر فضای احساساتی قرار نخواهیم گرفت

سخنگوی دولت تاكید كرد: سیاست دولت بر اساس قوانین و رهنمون های مقام معظم رهبری بوده و قطعا تحت تاثیر فضای احساساتی قرار نخواهیم گرفت و آنچه در این روزها مشاهده می‌شود خللی در اراده دولت در آنچه فكر می‌كند به نفع و مصلحت مردم و زندگی و معیشت آنها است، وارد نخواهد كرد. به […]

ربیعی ‌‌در نشست خبری مطرح كرد: تدابیر دولت برای مهار كرونا در خوزستان  اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال برای تامین نیازهای استانش  ‌ تحت تاثیر فضای احساساتی قرار نخواهیم گرفت

سخنگوی دولت تاكید كرد: سیاست دولت بر اساس قوانین و رهنمون های مقام معظم رهبری بوده و قطعا تحت تاثیر فضای احساساتی قرار نخواهیم گرفت و آنچه در این روزها مشاهده می‌شود خللی در اراده دولت در آنچه فكر می‌كند به نفع و مصلحت مردم و زندگی و معیشت آنها است، وارد نخواهد كرد.
به گزارش ایرنا، علی ربیعی در نشست خبری و در پاسخ به خبرنگاران درباره مذاكرات اروپایی‌ها برای برگزاری نشست كمیسیون مشترك با آمریكا با بیان اینكه مذاكرات بین ایران و آمریكا تنها در چارچوب برجام اتفاق می‌افتد، گفت: از آنجا كه آمریكا هنوز به برجام بازنگشته و نمی‌تواند از ساختار و چارچوب درون آن بهره گیری كند، پیشنهاد طرف اروپایی برای برگزارش نشست غیر رسمی به منظور گفت و گو و مذاكره ایران و چهار به اضافه یك با آمریكا به عنوان مهمان است.
وی با خوب ارزیابی كردن اقدامات جوسپ بورل، ادامه داد: ما این اقدامات را در چارچوب تلاش‌های ایشان برای حفظ برجام می‌دانیم و دعوت از دولت‌های ناظر در چارچوب برجام پیش‌بینی شده بود و برای آن مقررات خاصی تعیین شده است.
‌هنوز تصمیمی درباره نشست كمیسیون مشترك گرفته نشده است
ربیعی افزود: طبق پیوست چهارم برجام حضور یك دولت باید با اجماع به تصویب برسد و دولت ناظر خارج از این توافق حق شركت در نشست را نخواهد داشت. هنوز تصمیم نهایی در دولت گرفته نشده و این تصمیم بستگی به متقاعد شدن ما دارد كه شكل‌گیری این گفت و گو می‌تواند به آمریكا برای انجام كامل تعهداتش كمك كند یا نه.
سخنگوی دولت خاطرنشان كرد: این نشست احتمالی صرفاً برای تكرار روشن مواضع صریح ما و دیگر طرف‌ها است و به هیچ وجه مذاكره و چانه زنی در كار نخواهد بود. بنابراین این موضوع در دست بررسی كارشناسی است و اینكه دستور كار مشخص و صرفاً در محدوده انجام تعهدات برجامی توسط همه كشورها است.
ربیعی در پاسخ به ایرنا مبنی بر تدوین آیین‌نامه اجرایی از سوی دولت برای قانون اقدامات راهبردی برای لغو تحریم‌ها و اقدامات عملی دولت در این زمینه شاهد تجمع عده‌ای در مقابل سازمان انرژی اتمی بوده ایم و ارزیابی شما چیست، گفت: همه تشكل‌ها و افراد در قانون اساسی از حق اظهارنظر آزادانه برخوردارند و به نوبه خود در دولت حق اظهار نظر را برای همگان قائل هستیم و به آزادی بیان اعتقاد داریم.
وی افزود: بنابراین اینگونه اظهار نظرها نه تنها جای هیچ نگرانی نیست بلكه به شادابی فضای سیاسی كشور كمك می‌كند و اینكه همگان بتوانند فرصت‌هایی برای اظهار نظر در چارچوب مقررات قانونی داشته باشند.
سخنگوی دولت با اشاره به وجود پیچیدگی‌هایی در مذاكرات هسته‌ای با بیان اینكه باید با عقلانیت تمام و پرهیز از شعارزدگی عمل كنیم، گفت: به نظرم تجمعات اینگونه حق همه است اما در مواضعی كه از تریبون‌های رسمی اتخاذ می‌شود قطعاً دنبال كردن این موضع بدون شعار و بر اساس یك خرد جمعی كه همه اركان به آن رسیده‌اند، یك ضرورت اجتناب ناپذیر است.
‌آنچه این روزها مشاهده می‌شود خللی در اراده دولت وارد نخواهد كرد
‌ربیعی تصریح كرد: در عین حال سیاست دولت بر اساس قوانین و رهنمون های مقام معظم رهبری بوده و تحت تاثیر فضای احساساتی قطعاً قرار نخواهیم گرفت و آنچه در این روزها مشاهده می‌شود خللی در اراده دولت در آنچه فكر می‌كند به نفع و مصلحت مردم و زندگی و معیشت آنها است، وارد نخواهد كرد.
دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری خاطرنشان كرد: دولت همواره با درك عمیق از شرایط بین‌المللی و منافع ملی تلاش كرد با حفظ استقلال و عزت كشور ضمن مرتفع ساختن شر بدخواهان نظام مانند دولت ترامپ در سایه ایستادگی مقاومت و تدبیر منافع مردم را تامین كند و حق حیات، پیشرفت و سلامت ایرانیان را در این میان حفظ كند.
‌وی ادامه داد: دولت همواره مصالح نظام را در نظر داشته است و از همگان به ویژه نخبگان دارای تریبون این انتظار را داریم به رفع مشكلات مردم بیندیشند و با كمی صبر و اندیشه از بیان و رفتار و جملات هیجان‌زده اجتناب كنند.
سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال كه دولت جمهوری اسلامی تا چه حد اختیار تعامل با دولت آمریكا را دارد و گام عملی و راهبردی در این راستا چیست، گفت: این ما نیستیم كه باید با آمریكا همراهی كنیم بلكه آمریكاست كه باید اقدامات خود را با قوانین و مقررات بین المللی همراه كند و آنطور كه رئیس‌جمهور آمریكا اقرار كرده با برگشت به جامعه بین الملل و هنجارهای بین‌المللی باید احترام بگذارد.
وی با اشاره به اظهارات چند روز پیش خود درباره لغو تحریم‌ها گفت: من گفته بودم ما با اطمینان می‌توانیم پیش‌بینی كنیم به رغم كش و قوس‌های دیپلماتیك كه مقدمه ابتكار روابط دیپلماتیك است، این مسیر تا رسیدن به نتیجه مطلوب ادامه خواهد داشت. ‌
ربیعی در تبیین موضع خود تصریح كرد: اول اینكه اطمینان از شكست سیاست فشار حداكثری آمریكا و اینكه راهی جز بازگشت به برجام، اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ و لغو كامل تحریم‌ها نیست. دوم اطمینان نسبت به اراده ما برای استقبال از مسیرهای دیپلماتیك و همچنین ائتلاف در پیگیری راه حل های سیاسی كه به پیمان‌شكنی آمریكا خاتمه دهد، در صورتی خواهد بود كه آمریكا آماده نشان دادن حسن نیت خود باشد. سپس خواهیم دید ایران هیچ زمانی را برای برداشتن گام‌های متقابل مبتنی بر حسن نیت تلف نخواهد كرد.
دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری خاطرنشان كرد: اتفاقی كه برای ترامپ افتاد و جامعه جهانی او را تنها گذاشت، یكی از اتفاقاتی است كه الان آمریكا باید درنظر داشته باشد و با قواعد بین‌المللی همكاری كند و با زیر پا گذاشتن تحریم هایی كه خود قبول داشته‌، حسن نیت خود را نشان دهند.
‌تدابیر دولت برای مهار كرونا در خوزستان/ اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال برای تامین نیازهای استان
سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره افزایش شیوع كرونا در خوزستان و برنامه دولت برای مهاركرونا در این استان گفت: برداشت‌های متعددی از مفهوم قرنطینه وجود دارد. طبق آنچه كه در ستاد ملی مبارزه با كرونا تصویب شده است، دستورالعمل هایی متناسب با قرار گرفتن مناطق در هر رنگ در استان‌ها اجرا می‌شود.
وی افزود: ممنوعیت‌های اعمال‌شده برای هر شهر هم، متناسب با آن رنگ است یا اینكه در هر كشور با توجه به شرایط خاص خود اعمال مقررات و محدودیت به نحوی متناسب صورت می گیرد. الگوی اتخاذ شده از سوی ستاد ملی هم بنابر تجارب جهانی اتخاذ شده است.ربیعی با بیان اینكه بهترین راه مقابله با كرونا از هر نوع و تیپ آن، اعمال محدودیت‌های هوشمند و پلكانی مبتنی بر ارزیابی ریسك بیمار در هر منطقه است، اظهار كرد: این مهم، به ویژه در ایران با دقت و جدیت، اعمال شده و طبیعتا ادامه مسیر میزان و نوع محدودیت‌ها نیز تابعی از آن خواهد بود.
دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری افزود: در مورد خوزستان و وضعیت قرمز این استان، تصمیماتی اتخاذ شده است كه بستن مرزها میان ایران و عراق، یكی از آنها است. مرزهای مسافری خوزستان بسته شده تا شرایط برای انجام تست در مناطق مرزی فراهم شود. علاوه بر این تنها یك سوم كارمندان در شهرهای قرمز باید در محل كار خود حاضر شوند و به جز دستگاه ‌های امدادرسان همه ادارات موظف به رعایت این دستورالعمل هستند و هیچ دستگاهی حق تفسیر این دستورالعمل را ندارد.
‌به گفته وی بنابر تصمیم ستاد كرونا در اهواز قرار است مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به استان كمك شود تا بتوان برخی از نیازها را تامین كرد. همچنین افرادی كه تست كرونای جهش یافته انگلیسی آنان مثبت شده، به همراه خانواده شان كاملا قرنطینه شده ‌اند.
تصمیمات شورای عالی كار ۲۹ اسفند اعلام می‌شود/ نگران معیشت كارگران هستیم
سخنگوی دولت با اشاره به موضع دولت درباره دستمزد ۱۴۰۰ كارگران گفت: جلسات كمیته مزد با شورای عالی كار به طور منظم تشكیل شده و به شهادت جامعه كارگری، كارگران در این هشت سال در جلسات حضور پیدا كرده و اعتراض كردند و جلسات هم بسیار منظم برگزار شده است.
وی ادامه داد: مذاكرات نمایندگان كارگران و كارفرمایان در این مرحله انجام می‌شود و دولت طرف مذاكره اصلی نیست بلكه دو گروه كارفرمایی و كارگری در حال مذاكره با یكدیگر هستند و تا نیمه دوم اسفند برای بررسی كامل تر و دقیق‌تر مشخص شدن نرخ تورم فرصت است.
سخنگوی دولت اظهار كرد: در شورای عالی كار معمولاً ۲۹ اسفند این تصمیمات طبق ماده ۱۶۸ قانون كار اتخاذ می شود به نظرم هنوز فرصت است و بحث‌ها در حال پیگیری است. قطعاً ما نگران معیشت جامعه كارگری هستیم و تمام تلاش به كار گرفته می‌شود تا تصمیماتی گرفته شود كه هم تولید لطمه نخورد و ادامه حیات دهد و هم در شرایط فعلی با توجه به مشكلاتی كه از سال ۹۷ به كشور وارد شد و كارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی كه متᅢثر از این شرایط قرار گرفتند، دریافتی بهتری داشته باشند.
ربیعی در پاسخ به سوالی درباره اظهارات رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و مركز نظارت و ارزیابی اجرای سیاست‌های كلی نظام از نحوه اجرای سیاست‌های كلی نظام توسط دولت گفت: آنچه كه از سخنان رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی منتشر شده درخواست ایشان برای توجه جدی و بیش از پیش به سیاست‌های كلی نظام در روند تقنینی و اجرایی كشور بوده است.
وی افزود: ایشان در این جلسه گفته‌اند كه متاسفانه در روند اجرایی سیاست‌های كلی نظام و مصوبات مجمع تشخیص مصلحت نظام از سوی دستگاه‌های مختلف، گاهی قوانینی مغایر یا با كمترین میزان انطباق با سیاست‌های كلی دیده می‌شود كه چندان مطلوب نیست و باید نسبت به افزایش ضمانت‌های اجرایی سیاست‌های كلی نظام اقدامات موثر تری انجام شود. حتی در سایت مجمع هم چنین جمله ای وجود ندارد.
سخنگوی دولت با بیان اینكه من ندیدم ایشان دولت را متهم به عدم اجرای سیاست های كلی كرده باشد، گفت: دولت همیشه به سیاست‌های كلی نظام و اسناد بالادستی توجه داشته و اساسا همه قوانین با توجه به سیاست های كلی نظام در نظر گرفته می‌شود و دولت هم مجری قوانین است.
وی اضافه كرد: به این حقیقت هم باید توجه كرد كه بیشتر این سیاست ها قبل از هفت سال گذشته تصویب شده كه ما در شرایط عادی به سر می بردیم. این دولت با وجود قرار گرفتن در دوران جنگ اقتصادی و نیز شرایط كرونا كه اقتصاد جهانی را متاثر و كوچك كرده، همه اهتمام و تلاش خود را به كار گرفته است.
ربیعی بر اجتناب از كلی گویی و اعلام دقیق اینكه كدام سیاست تبدیل به قانون شده، اجرا نشده است، تاكید كرد.
تولید مشترك واكسن اسپوتنیك وی قبل از پایان سال در كشور آغاز می‌شود
سخنگوی دولت درباره راه اندازی خط تولید واكسن اسپوتنیك وی گفت: طبق تفاهم به عمل آمده و به لطف زیرساخت‌های موجود در كشور، تولید مشترك واكسن اسپوتنیك وی با مشاركت بخش خصوصی ایران با موسسه گامالیا روسیه قبل از پایان سال با انتقال دانش فنی و سل‌بانك به ایران آغاز خواهد شد.وی افزود: بعد از دست كم ۴۵ روز محصول نهایی در دسترس قرار خواهد گرفت و ایران یكی از پنج سانتر تولید اسپوتنیك وی خارج از مرزهای روسیه خواهد بود. پیش بینی می‌شود افزون بر ۴۰ میلیون دوز ظرفیت سالانه این خط تولید باشد.دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری با اشاره به اینكه فاز دوم مطالعه بالینی واكسن مشترك انستیتو پاستور ایران نیز با موفقیت و با اشراف انستیتو پاستور ایران در هاوانا در حال انجام است، گفت: فاز ۳ نیز همزمان در ایران و كوبا در هفته‌های آتی انجام می شود و درصورت موفقیت، تولید این واكسن همزمان در ایران و كوبا از میانه بهار كلید می‌خورد.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای ربیعی ‌‌در نشست خبری مطرح كرد: تدابیر دولت برای مهار كرونا در خوزستان اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال برای تامین نیازهای استانش ‌ تحت تاثیر فضای احساساتی قرار نخواهیم گرفت بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.