امام علی (ع)
۞کار هر روز را در همان روز انجام ده، که هر روزی را کاری است.۞
Tuesday, 9 March , 2021
امروز : سه شنبه, ۱۹ اسفند , ۱۳۹۹ - 26 رجب 1442
شناسه خبر : 14841
  پرینتخانه » آخرین اخبار, تیتر اول, عکس اول تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۰:۰۰ | 85 بازدید | ارسال توسط :

رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با شماری از مردم : علاج دردهای مزمن كشور درانتخابات پر شور و انتخاب صحیح و اصلح است عدالت اقتصادی محقق شود

رهبر معظم انقلاب با اشاره به مساله <برجام>، با بیان اینكه این دفعه فقط عمل نیاز است، فرمودند: با حرف و وعده، جمهوری اسلامی قانع نخواهد شد. به گزارش مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز (چهارشنبه) در ارتباط تصویری با شماری از مردم تبریز، […]

رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با شماری از مردم : علاج دردهای مزمن كشور درانتخابات پر شور  و انتخاب صحیح و اصلح است عدالت اقتصادی محقق شود

رهبر معظم انقلاب با اشاره به مساله <برجام>، با بیان اینكه این دفعه فقط عمل نیاز است، فرمودند: با حرف و وعده، جمهوری اسلامی قانع نخواهد شد.
به گزارش مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز (چهارشنبه) در ارتباط تصویری با شماری از مردم تبریز، قیام تاریخی و فراموش‌نشدنی ۲۹ بهمن ۱۳۵۶ را فقط گوشه‌ای از افتخارات فراوان مردم این خطه خواندند و با اشاره به استمرار دشمنی سلطه‌گران به علت مخالفت ملت ایران با هنجارهای نظام سلطه افزودند: انقلاب اسلامی دستاوردهای عظیمی داشته است كه باید از آنها برای رفع نقاط ضعف و غیر قابل قبول همچون مشكلات معیشتی و فاصله طبقاتی استفاده كنیم.
ایشان حضور پر شور مردم را در انتخابات سال آینده ریاست جمهوری و در درجه بعد انتخاب صحیح و اصلح را باعث تضمین آینده كشور خواندند و درباره برجام نیز گفتند: جمهوری اسلامی این بار وعده وحرف نمی‌پذیرد و ملاك، فقط عمل طرف مقابل است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تبیین افتخارات مردم آذربایجان <نخبه‌پروری در علم و هنر و سیاست> و <روحیه جریان‌سازی در تحولات تاریخی و سیاسی كشور> را دو ویژگی افتخارآمیز مردم این خطه برشمردند و تᅢكید كردند: آذربایجان همیشه دژ استوار ایران در مقابل حملات بیگانگان بوده است و اگر ایستادگی و جانفشانی مردم این دیار نبود، تعرض دشمنان به مناطق دیگر هم كشیده می‌شد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای <دلبستگی عمیق به اسلام> و <غیرت و حمیّت شدید در قبال ایران> را دو ویژگی مهم هویتی مردم آذربایجان دانستند و افزودند: مردم این منطقه در تاریخ معاصر در همه مسائل كشور از چهره‌های نقش‌آفرین برخوردار بوده‌اند كه این شخصیت‌ها همچون <میرزا جواد آقا مجتهد تبریزی در تحریم تنباكو>، <ستارخان و باقرخان در مشروطه>، <شیخ محمد خیابانی>، <شهیدان آیت‌الله قاضی طباطبایی و آیت‌الله مدنی در دوران انقلاب> و <شهید باكری در دفاع مقدس> تᅢثیرگذار بوده‌اند.
رهبر انقلاب در جمع‌بندی این بخش از سخنانشان گفتند: بدون روایت درست از تاریخ آذربایجان، هر روایتی از تاریخ ایران ناقص و نادرست است.
ایشان در تشریح ابعاد قیام تاریخی ۲۹ بهمن ۱۳۵۶ مردم تبریز به پیام امام (ره) بعد از آن حادثه پرداختند و افزودند: امام بزرگوار سه خصوصیت <شجاعت، غیرت و تدیّن> را ویژگی‌های ممتاز مردم تبریز خواندند كه هر سه این خصوصیات، شاخص‌های مهم ارزیابی و ارزش‌گذاری یك مجموعه انسانی است.
رهبر انقلاب افزودند: نكته مهم این است كه مردم تبریز وحشی‌گری رژیم پهلوی در سركوب قیام ۱۹ دی قم را دیده بودند اما با همان خصوصیاتی كه امام گفتند در چهلم شهیدان قم وارد صحنه شدند و با ابتكار سلسله تعیین‌كننده چهلم‌ها، نگذاشتند قیام قم به فراموشی سپرده شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تشریح دیگر رویدادهای متكی بر شجاعت، غیرت و تدین مردم تبریز به مقابله جانانه آنان در مقابل دست‌های تجزیه‌طلب اوایل انقلاب، حماسه‌آفرینی لشكر خط‌شكن عاشورا و فرمانده دلاور آن شهید باكری، مقابله با فتنه خلق مسلمان در سال‌های اول انقلاب و نیز حضور آگاهانه مردم تبریز در خنثی كردن فتنه سال ۸۸ اشاره كردند و گفتند: در دی ۸۸، مردم تبریز حتی از تهران و دیگر شهرهای كشور زودتر به میدان آمدند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جستجوی پاسخ این سوال مهم كه <درس قیام ۲۹ بهمن ۵۶ مردم تبریز برای اوضاع امروز كشور چیست> به ریشه‌یابی دشمنی عمیق ابرقدرت‌ها با انقلاب اسلامی پرداختند.
ایشان گفتند: هنگام پیروزی انقلاب، مستكبران، جهان را به دو قسمت سلطه‌گر و سلطه‌پذیر تقسیم كرده بودند اما انقلاب اسلامی این جریان را كه رگ حیات نظام استكبار بود، به صراحت رد كرد و سلطه گران غرب و شرق به همین علت و با وجود اختلافاتشان، جبهه گسترده‌ای در مقابل انقلاب ملت ایران تشكیل دادند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تᅢكید بر اینكه هرگز نباید علت اصلی دشمنی استكبار با انقلاب و جمهوری اسلامی را فراموش كرد، افزودند: البته آنها توطئه‌ها و ضدیت‌هایشان را به بهانه‌های مختلف از جمله حقوق بشر، مقررات اسلامی، هسته‌ای، موشكی، منطقه‌ای و مسائل دیگر اعمال می‌كنند اما باید متوجه بود كه این مسائل فقط بهانه است.
رهبر انقلاب با اشاره به ادامه خصومت مستكبران افزودند: ملت ایران برای پیروزی در مقابل این هجمه‌ها به دو چیز نیاز دارد: <استحكام عناصر هویتی> و <افزایش قدرت درونی.>
ایشان برخورداری از زیربنا و نظام فكری و عقیدتی منسجم را مهمترین عنصر استحكام هویت ملی برشمردند و افزودند: زیربنای مستحكم فكری انقلاب از اسلام گرفته شده و در بیانات بسیار ارزشمند امام (ره) و درس‌های متفكرانی چون شهیدان مطهری و بهشتی تشریح شده البته عناصر متفكر باید این نظام فكری را با پاسخ‌های جدید به مسائل جدید، نو به نو جلوه و رونق دهند.
رهبر انقلاب خاطر نشان كردند: ایدئولوژی زدایی كه برخی‌ها تكرار می‌كنند، نتیجه‌اش انحراف از مسیر انقلاب خواهد بود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تᅢكید كردند: البته صرف زیربنای مستقل فكری كافی نیست و در عمل نیز باید از ویژگی‌هایی برخوردار بود كه مهمترین آنها عبارتند از نترسیدن، خسته نشدن، ناامید نشدن، تنبلی نكردن، ندانسته در نقشه دشمن ورود نكردن و در مواقع لازم آماده فداكاری بودن.
رهبر انقلاب با اشاره به وجود این خصوصیات بارز در ملت ایران و فداكاری شهدا گفتند: ملت ایران انصافاً خسته نشده‌اند كه نمونه‌های آن را در تشییع بی‌نظیر شهید سلیمانی و همچنین مراسم ابتكاری پر شور امسال در ۲۲ بهمن دیدیم.
ایشان تᅢكید كردند: اگر همراه این مجاهدت، استقامت و منحرف نشدن از مسیر باشد، مشكلات هم حل خواهد شد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دستاوردهای انقلاب را عظیم و شگفت‌آور خواندند و ضمن گلایه از كم‌كاری در معرفی این دستاوردها، افزودند: انقلاب اسلامی توانست چهره كشور را از یك كشور عقب‌مانده‌ی علمی و طفیلی سیاسی قدرتها و از نظر اقتصادی، وابسته، به یك كشور آزاد، مستقل، عزیز، سربلند، آبرومند و برخوردار از موفقیت‌های بزرگ علمی تبدیل كند.
ایشان یكی دیگر از دستاوردهای انقلاب را دگرگونی ملت ایران از حالت خمودگی، بی‌هدفی و دنباله‌روی به ملتی پر تحرك، با نشاط و هدف‌دار دانستند و افزودند: تشكیل هزاران هسته علمی در كشور و فعالیت‌های گسترده اجتماعی جوانان همچون كمك‌های مومنانه در قضیه كرونا از نمونه‌های بارز تحرك و نشاط ملت ایران است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تغییر مدیریت كشور از یك حكومت استبدادی، پادشاهی و فردی به یك حكومت مردمی، جمهوری و مردم‌سالاری را دستاورد دیگر انقلاب خواندند و گفتند: امروز مردم حاكم بر سرنوشت كشور هستند و خود انتخاب می‌كنند. ممكن است خوب یا بد انتخاب كنند اما خودشان انتخاب می‌كنند، درحالی‌كه قبل از انقلاب هیچ‌كاره بودند.
ایشان، سازندگی كشور را از دیگر دستاوردهای انقلاب برشمردند و با ابراز تعجب از نادیده گرفتن این خدمات گسترده از سوی برخی افراد خاطر نشان كردند: زیرساخت‌های اساسی كشور در بخش‌های سد سازی، آب‌رسانی، برق‌رسانی، گاز رسانی، راه‌سازی، توسعه صنعت، كشاورزی و گسترش اعجاب آور دانشگاه‌ها، كار كارستان انقلاب اسلامی است.
رهبر انقلاب اسلامی تقویت بنیه نظامی و دفاعی و تبدیل شدن ایران به یك قدرت بزرگ منطقه‌ای را از دیگر دستاوردهای انقلاب خواندند و گفتند: علت اصلی توطئه‌های گوناگون آمریكا و رژیم صهیونیستی و برخی دولت‌های اروپایی همین حركت روبه جلوی انقلاب است كه ان‌شاء‌الله قدرت ملت و مسئولان، این توطئه‌ها را خنثی خواهد كرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تᅢكید كردند: ما در كنار دستاوردها، هیچگاه عقب ماندگی‌ها در برخی بخش‌ها را پنهان نكردیم و معتقدیم این عقب ماندگی‌ها در شᅢن انقلاب اسلامی و قابل قبول نیست و باید جبران شود. ما بعنوان مسئولان در بروز این عقب ماندگی‌ها مقصریم و البته ممكن است مردم هم در بخش‌هایی دخالت داشته باشند.
ایشان افزودند: علت اصلی این عقب ماندگی‌ها، انقلابی عمل نكردن است. هرجا انقلابی عمل كردیم، عقب ماندگی نداشتیم اما هرجا از انقلاب كوتاه آمدیم و حركتی ناشی از كسالت و بی توجهی، انجام دادیم، عقب ماندگی بوجود آمد.
رهبر انقلاب اسلامی گفتند: در زمینه عقب ماندگی‌ها، در درجه اول وضعیت معیشت طبقات ضعیف است و سپس موضوع شكاف طبقاتی است كه باید این عقب ماندگی‌ها برطرف و عدالت اقتصادی مستقر شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاكید كردند: البته وضع كشور با همین عقب ماندگی‌ها بسیار جلوتر از وضعیت كشور در قبل از انقلاب است.
ایشان با اشاره به تمركز دشمن بر روی ناكامی‌ها و نادیده گرفتن دستاوردها و عملیات روانی و دروغ گویی برای ناامید و بدبین كردن مردم و جوانان، افزودند: متاسفانه برخی عناصر در داخل از روی غفلت و برخی هم مغرضانه همان حرف‌های دشمن را تكرار می‌كنند.
رهبر انقلاب اسلامی به حساسیت بیشتر مردم نسبت به اول انقلاب، در قبال نابسامانی‌ها بویژه مسائلی مثل فساد و فاصله طبقاتی اشاره كردند و گفتند: این حساسیت بسیار خوب است و نشان‌دهنده گرایش مردم به آرمان‌های انقلاب است و به همین علت هر جا مبارزه با فساد و حركت به سمت كمك به قشر ضعیف و ایجاد عدالت باشد، دلگرم می‌شوند و حمایت می‌كنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تᅢكید كردند: ما وظیفه داریم با استفاده از انبوه دستاوردهای انقلاب، ناكامی‌ها را برطرف كنیم كه از جمله این دستاوردها، جوانان علاقه‌مند، مبتكر و آماده به‌كار هستند كه باید از این ظرفیت در كنار شور انقلابی مردم بهره گرفت تا نابسامانی‌ها برطرف شود.
رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان‌شان با اشاره به انتخابات آینده ریاست جمهوری، انتخابات را فرصتی بسیار بزرگی برای كشور دانستند و گفتند: البته مخالفان جمهوری اسلامی نمی‌خواهند نظام از این فرصت و ظرفیت مهم برای پیشرفت كشور استفاده كند اما مشاركت پر شور و انقلابی مردم در انتخابات، موجب امنیت كشور و پس زدن دشمنان و كاهش طمع آنها می‌شود بنابراین نباید این فرصت را از دست داد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: انتخابات هر چه پر شورتر و با اقبال عمومی بیشتری همراه باشد، آثار و منافع بیشتری برای كشور خواهد داشت.
ایشان هدف دشمن از بیان ادعاهای تكراری درباره انتخابات را دلسرد كردن مردم دانستند و گفتند: برغم این ادعاها، انتخابات برای كشور یك امكان و ذخیره مهم است كه باید با مشاركت پر شور مردم همراه باشد البته اگر مشاركت پر شور با یك انتخاب درست یعنی انتخاب یك نیروی كارآمد، با ایمان، با انگیزه، علاقه‌مند و پر كار همراه شود، نور‌ عَلی نور و تضمین‌كننده آینده كشور است.
رهبر انقلاب اسلامی تᅢكید كردند: علاج دردهای مزمن كشور در پر شور بودن انتخابات و حضور عمومی مردم، و بعد، انتخاب اصلح و شخصیت مناسب در انتخابات ریاست جمهوری است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان با اشاره به سخنان اخیرشان درباره برجام و تبیین سیاست‌های نظام، گفتند: درباره برجام، حرف‌ها و وعده‌هایی گفته می‌شود ولی ما حرف و وعده خوب كه نقض و بر ضدّ آن عمل شود، زیاد شنیدیم بنابراین حرف و وعده فایده ندارد و این بار فقط عمل، مهم است.
ایشان تᅢكید كردند: اگر عمل طرف مقابل را ببینیم، ما هم عمل خواهیم كرد و این بار، جمهوری اسلامی با حرف و وعده قانع نخواهد شد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین با تبریك حلول ماه پر بركت رجب، افزودند: اگرچه اجتماعات عبادی به علت شرایط خاص كرونا موقتاً برگزار نمی‌شود اما لازم است در خانه‌ها از ادعیه بسیار خوب و پرمعنای این ماه و توسل و راز و نیاز با پروردگار بهره كافی گرفته شود.
پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی و امام‌جمعه تبریز، گزارشی از تلاش‌های گسترده قشرهای مختلف مردم و گروههای جهادی استان برای مقابله با كرونا و كمك به جهادگران عرصه سلامت بیان كرد.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با شماری از مردم : علاج دردهای مزمن كشور درانتخابات پر شور و انتخاب صحیح و اصلح است عدالت اقتصادی محقق شود بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.