امام خميني (ره)
۞امروز جمهوري اسلامي وديعه اي است كه از جانب خداوند متعال به ملت ايران سپرده شده و همه ما از زن و مرد و پير و جوان در حفظ اين وديعه مسئول هستيم. ۞
Saturday, 27 February , 2021
امروز : شنبه, ۹ اسفند , ۱۳۹۹ - 16 رجب 1442
شناسه خبر : 14877
  پرینتخانه » راوی تاریخ انتشار : ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰:۰۰ | 44 بازدید | ارسال توسط :

فرصتی برای اقدامات زمان بر نیست، از وضع موجود به نفع استان بهره ببریم

واقعیت این است كه در موقعیت كنونی خوزستان نباید این همه مشكلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی داشته باشد. درست است كه این وضع ممكن است در تمام كشور حاكم باشد اما خوزستان ظرفیت هایی دارد كه به خصوص در زمینه تجاری می شود از آنها به نفع اقتصاد و اشتغال مردم بهره برد. از جمله […]

فرصتی برای اقدامات زمان بر   نیست، از وضع موجود به نفع استان بهره ببریم

واقعیت این است كه در موقعیت كنونی خوزستان نباید این همه مشكلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی داشته باشد. درست است كه این وضع ممكن است در تمام كشور حاكم باشد اما خوزستان ظرفیت هایی دارد كه به خصوص در زمینه تجاری می شود از آنها به نفع اقتصاد و اشتغال مردم بهره برد.
از جمله وجود مرزهای مشترك با كشورهای همسایه بخصوص عراق می تواند در بحث تجارت و داد و ستد و گرفتن امتیازاتی موثر واقع شود. مثل كاری كه زمان مقتدایی شده و امتیازی در مورد خودروهای اروندی نصیب خودشان شد. ‌
در حال حاضر هم كارهایی نظیر آنچه در بانه می شود در خوزستان هم امكان پذیر است. یعنی از نزدیكی ارتباط با عراق برای وارد كردن كالاهایی كه برایمان ارزانتر تمام می شود، استفاده كنیم در عوض عراق هم ترغیب شود تا كالاهایی را كه از تركیه وارد می كند، از ما خریداری نماید. از جمله با توجه به فصل گرما كه در پیش است می توان از كشور همسایه كولر وارد كرد و آنها هم جنس های مورد نیازشان را كه ما داریم خریداری كنند، یا تهاتر كنیم.
حال كه استاندار جدید قول هایی برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی استان داده، می شود از امتیازات و امكانات خوزستان برای تحقق اهداف مورد نظر استفاده كند، چون وقت زیادی ندارند و معلوم نیست چند ماه بعد كه دولت عوض شد، استانداران تغییر نكنند، بنابراین با توجه به اینكه فرصتی برای ایجاد كارخانه و اقدامات زمان بربه منظور رونق اقتصاد و ایجاد اشتغال نیست، بهتر است ایشان تلاش كنند با حذف بعضی قوانین دست و پاگیر و بهره گیری از قابلیت های استانی، به ویژه مرزی و تقویت واحدهای تولیدی و بازگشت واحدهای تعطیل شده یا در حال تعطیل، خون تازه ای به اقتصاد و معیشت مردم تزریق كنند.
آقای استاندار! ۳ مشاور مطلع
و متخصص بهتر از ۳۰ مشاور تشریفاتی است

امروز ثابت شده كه موفق ترین مدیر كسی است كه بهترین افرادش، مشاورینش باشند. چون مشاور خوب خیلی مهم است. در اسلام هم به شور و مشورت اهمیت داده شده و سوره ای به نام شورا داریم. امام علی (ع) هم به مالك اشتر دستور داده كه مشاورین قوی بگیر كه اهل ترس و پول نباشند. بنابراین استاندار هم بهتر است مشاور قوی داشته باشد كه در كارها به او مشورت بدهد. منتها این مشاورها باید در مورد كاری یا برنامه ای كه در آن تخصص دارند، مشورت بدهند و باید گشت اینجور افراد را پیدا كرد نه اینكه طبق روالی كه معمولا هست، هر كس را تغییر سمت دادند یا عزل كردند، یك حكم مشاور به او بدهند.
موفقیت در این نیست كه یك مدیر سی، چهل مشاور داشته باشد، بلكه سه مشاور خوب و كاربلد بهتر از سی مشاور است كه فقط سیاهی لشكرند و هنری برای كمك به مدیر نداشته باشند. به همین دلیل است كه به آقای سلیمانی دشتكی پیشنهاد می شود فرهنگ انتخاب مشاور را بشكند و برای هر رشته بخصوص، مشاور مطلع و آگاه به آن رشته ( یك نفر) داشته باشد. مطمئناً از این بابت فقیر نیستیم و اگر از افراد صادق و بی طرف تحقیق شود، می توان به مشاورین خوبی دست یافت. ‌
چرا گذاشتید ویروس انگلیسی از كشورهمسایه وارد استان شود¿

وزیر بهداشت گفته : ویروس انگلیسی كرونا از كشور عراق وارد خوزستان شده. ‌
سوال اینست كه چرا صبر كردند كه این اتفاق بیفتد بعد مرزها را بستند و آیا محدودیت تردد به كشور همسایه فقط شامل مسافران و زائران است یا كلی است و حتی مقامات دو كشور هم رفت و آمد ندارند كه اگر چنین بود گرفتاری ما بیشتر از آن چه كه بود نمی شد. اصولاً ثابت شده كه در قضیه كرونا، علاج واقعه را قبل از وقوع نمی كنند، در نتیجه هر روز وضع بدتر می شود و تمام این بدبختی ها حاصل فقدان نظارت صحیح و برخی سوء مدیریت هاست.

شریعتی مدیر كل مدیریت بحران را با خود برد

به قرار اطلاع بن عباس مدیر كل مدیریت بحران استانداری خوزستان به تهران رفته و با عنوان مسئول دفتر دكتر شریعتی مشغول به كار شده است. البته بن عباس از نیروهای سازمان استاندارد است كه به عنوان مامور در استانداری بود. بن عباس پس از رفتن حاجی پور مدیر كل سابق بحران استان به عنوان معاون عمرانی یكی از استان‌ها جایگزین وی شده بود.

نماینده شادگان مخالف طرح شفافیت آرا شد

نماینده شادگان در مجلس شورای اسلامی كه در سال گذشته مواضعی در حمایت از طرح شفافیت آرا داشت، اكنون از رای مخالف خود به طرح خبر داد.
ناصری نژاد گفته بسیاری از تصمیمات اتخاذ شده در نهادهای مختلف نباید علنی شود و من نیز حقیقتا با شفافیت آرا و شفافیت عملكرد نمایندگان مخالف هستم.این اظهارات نمایندگان شادگان در حالی مطرح می‌شود كه وی پیش از انتخابات مجلس در سال گذشته این را هم گفته من جزو موافقان شفافیت آرای نمایندگان در مجلس هستم و آن را به نفع كشور می‌دانم.
وی شفافیت آرا نمایندگان را به نفع مردم عنوان كرده و گفت: بالاخره ما كه نماینده مردم هستیم باید مردم در جریان باشند كه ما چه رᅢیی می‌دهیم و چه موضعی در قبال مسائل مختلف داریمº من معتقدم شفافیت آرا در شرایط فعلی كشور به نفع كشور و مجلس است و باید مورد تاكید و توجه قرار گیرد و اجرایی شود.

محمد کاظم حاج سردار

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای فرصتی برای اقدامات زمان بر نیست، از وضع موجود به نفع استان بهره ببریم بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.