امام علی (ع)
۞کار هر روز را در همان روز انجام ده، که هر روزی را کاری است.۞
Thursday, 22 April , 2021
امروز : پنج شنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 11 رمضان 1442
شناسه خبر : 15088
  پرینتخانه » راوی تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰:۰۰ | 81 بازدید | ارسال توسط :

سلیمانی از كاركنان استانداری عقده گشایی كرد

خدا خیر بدهد آقای سلیمانی استاندار را كه همین اول كارش، دل كاركنان استانداری را شاد كرد. سالها بود كه آوردن نیروی مامور از سازمان های دیگر و گذاشتن بالای سر پرسنل اصلی و سپردن كارها و دادن پست ها به نیروهای غیر وزارت كشوری، برای این بندگان خدا عقده شده بود و دستشان هم […]

سلیمانی از كاركنان استانداری عقده گشایی كرد

خدا خیر بدهد آقای سلیمانی استاندار را كه همین اول كارش، دل كاركنان استانداری را شاد كرد. سالها بود كه آوردن نیروی مامور از سازمان های دیگر و گذاشتن بالای سر پرسنل اصلی و سپردن كارها و دادن پست ها به نیروهای غیر وزارت كشوری، برای این بندگان خدا عقده شده بود و دستشان هم به جائی بند نبود. البته این وضع فقط به ضرر كاركنان استانداری نبود، بلكه بدلیل نداشتن سابقه و تخصص، زیان بكارگیری نیروهای میهمان به تمام استان می رسید، چون هرتازه واردی باید چند ماه و اگر با استعداد نبود ( كه معمولاً نبودند) خیلی بیشتر طول می كشید تا بفهمند كار مدیریت در استانداری یا در فرمانداری به چه روالی است. ای كاش این رویه در سایر ادارات و سازمانهای دیگر استان هم اعمال می شد و مدیرانی كه مدرك و سابقه كاری شان با پستشان نمی خواند تغییر می كردند. ضرورت تغییر این مدیران این است كه اگر كار بلد هستند، چرا سازمان مربوطه خودشان از آنها بهره نمی برد¿
بهر حال این روزها، فضای شادی بر استانداری حاكم است ضمن اینكه هنوز اول كار است و تغییرات دیگری هم در خصوص فرمانداران و دیگر مدیران تیم سلیمانی در راه است كه در روزهای آینده رقم خواهد خورد.

تكلیف مردم با تناقض گویی مقامات چیست¿

یكی از گرفتاریهای مردم این است كه حرفهای مقامات بالای كشور با هم تناقض دارد و معمولاً ضد النقیض اند. امروز یك مسئول یا مقام توصیه ای به مردم می كند، فردا یا همان روز مقام بالاتری حرف دیگری در جهت نفی آن می زند و این وسط معلوم نیست مردم باید به حرف كدام گوش بدهند. استمرار چنین وضعیتی باعث شده كه اعتماد همگانی كم شود و هر كس هر طور خودش نتیجه گیری كرد عمل می كند.
همین قضیه مسافرت نوروزی را در نظر بگیرید. اولش رئیس جمهور خیلی صریح به مردم گفت: پارسال برنامه سفر نداشتیم، امسال هم مردم نداشته باشند و بار و بندیل سفر را نبندند. بعد هم وزیر بهداشت آمد و بنده خدا التماس كرد كه مردم به هیچ وجه سفر نروند و شدیداً اعلام خطر كرد. اما چند روز بعد رئیس جمهور حرفش را پس گرفت و گفت سفر به شهرهای زرد و آبی با رعایت پروتكل ها اشكال ندارد و به این ترتیب به مردم خط داد كه می شود سفر رفت و فقط به نقاط قرمز نروند در حالیكه ممكن است حین سفر به شهرهای زرد و آبی هم ناگهان این شهرها قرمز شوند و چه بسا همین مسافرت ها باعث این وضع بشود و مسافران ناقل باشند. در سایر موارد هم می بینیم مقامات كشوری در مواجه با مردم یك زبان و یكدل نیستند حال آنكه مردم انتظار دارند اولاً واقعیات با آنها در میان گذاشته شود، ثانیاً تناقض در گفتار نداشته باشند.
چه زیبا پیامبر اكرم (ص) فرموده : بزرگترین خیانت این است كه به كسانی كه شما را راستگو می پندارند، دروغ بگوئید.
قضایای روغن و مرغ همچنان ادامه دارد
بر خلاف اطمینان دادن ها و ادعاهای مسئولان و مقامات وزارت صمت و ستادهای تنظیم بازار مبنی بر رفع مشكل كمبود روغن، این معضل همچنان باقی است و كماكان حرف اول را دلال ها و شركت های تولید كننده می زنند. البته در بررسی موضوع معلوم می شود كه خرده فروشان در این ماجرا نقشی ندارند یا خیلی كم رنگ سوء استفاده می كنند و خرابی كار از مبداء یعنی تهران یا استان هایی است كه برندهای آنها به بازار عرضه می شود. ‌
فروشندگان در پاسخ به اعتراض مردم كه چرا باید جنس تحمیلی با روغن برد، می گویند همراه با روغن به ما اجناس دیگری می دهند كه اجباراً باید آنها را خریداری كنیم، البته با فاكتور جداگانه كه مشخص نباشد.عمده فروشانی كه چنین تحمیل هایی اعمال می كنند ناشناخته نیستند و وزارتخانه ها و دستگاههای نظارتی آنها را می شناسند اما عجیب اینجاست كه چرا كاری به كارشان ندارند.
در مورد مرغ هم پای صحبت فروشندگان آن كه می نشینیم در می یابیم باز هم كار از بالا خراب است یعنی دیده شده حواله ای به میزان چند تن مرغ به كسی می دهند كه اصلاً جایگاه فروش ندارد و صرفاً حواله را می گیرد تا آن را به چند برابر قیمت در بازار بفروشد. یا عاملی كه حق او مشخص است اما حواله چند برابری می گیرد كه دود این سوء مدیریت ها در توزیع به چشم مردم و فروشندگان جزء می رود كه رزقشان از این طریق تامین می شود. به این ترتیب مشخص می شود كه نظارت ها صوری و رسیدگی به تخلف ها جدی نیست و چطور با وجود این همه تاكید از بالاترین مقام نظام كارها سامان نمی گیرند¿

نخستین فرماندار كرخه منصوب شد

استاندار خوزستان طی حكمی عباس پورعاطف را به عنوان سرپرست فرمانداری جدید كرخه منصوب كرد.
قاسم سلیمانی دشتكی روز دوشنبه در حكمی <عباس پورعاطف> را به عنوان سرپرست فرمانداری كرخه منصوب كرد.
پورعاطف از سال ۹۳تا۹۸ بخشدار شاوور بوده است.وی همچنین از سال ۹۸ تاكنون معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان دشت آزادگان را در كارنامه سیاسی و اجرایی خود دارد.

قطار انتصابات در استانداری خوزستان در كدام ایستگاه توقف می‌كند¿
با توجه به نزدیك شدن انتخابات و پایان دولت، احتمال می‌رفت استاندار خوزستان كمتر به تركیب مدیران موجود در استانداری دست بزند اما چندین انتصاب اخیر نشان داد موج تغییرات همچنان ادامه دارد.
قطار انتصابات در استانداری خوزستان در كدام ایستگاه توقف می‌كند¿
به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، پس از انتخاب قاسم سلیمانی به عنوان استاندار خوزستان احتمال می‌رفت با توجه به نزدیك شدن به پایان دولت و برگزاری انتخابات آینده ریاست جمهوری و شوراهای شهر، استاندار جدید برنامه‌‌ای برای انتصابات گسترده در عمارت فلسطین نداشته باشد.
استاندار سابق خوزستان با انتصاب دقیقه نودی نزدیكان خود به نظر می‌رسید سعی داشت پیشاپیش از عزل آن‌ها توسط مدیریت جدید جلوگیری كند اما استاندار جدید با لغو آن احكام، نشان داد برای این چندماه آینده برنامه دارد.
بر همین اساس، قاسم سلیمانی استاندار خوزستان در گام نخست با صدور احكام جداگانه‌ای اعضای ستاد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا را منصوب كرد.
در این احكام حسین‌زاده معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان به‌ عنوان رئیس ستاد انتخابات خوزستان و شهاب رزمی مدیركل سیاسی، انتخابات و تقسیمات كشوری استانداری خوزستان به‌ عنوان عضو و دبیر ستاد انتخابات منصوب شدند.
همچنین سعید رضوانی به ‌عنوان عضو و رئیس كمیته اطلاع‌رسانی، محسن قارونی به عنوان عضو و رئیس كمیته مالی و پشتیبانی، خسرو پیرهادی را به ‌عنوان عضو و رئیس كمیته حراست و استعلامات، ناظم ثبوتی را به ‌عنوان عضو و رئیس كمیته حقوقی ستاد انتخابات، محسن سزاری را به ‌عنوان عضو و رئیس كمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات و مصطفی امانی‌پور را به ‌عنوان عضو ستاد انتخابات استان منصوب شدند.
پس از آن پروانه ولوی تودیع و محسن قارونی به عنوان سرپرست جدید معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری خوزستان منصوب شد و آرش قنبری به‌عنوان مدیر كل اداری و مالی جدید جایگزین محسن قارونی شد.
‌در ادامه این انتصابات برخی از اعضای ستاد انتخابات بعد از چند روز از انتصابشان تغییر كردندº رضا نجاتی مدیركل قبلی حوزه استاندار به عنوان مدیركل بازرسی، حقوقی و ارزشیابی ، علیرضا كریمی به عنوان مدیر كل روابط عمومی ، شهاب صدیقی به عنوان مدیر كل مدیریت بحران و كاظم تقی پور به عنوان معاون اجرایی حوزه استاندار معارفه شدند و ناظم ثبوتی، سعید رضوانی و بن عباس مدیران قبلی بازرسی، روابط عمومی و بحران استانداری تودیع شدند.
با وجود تغییرات مدیریتی زیادی كه در عمارت فلسطین به وجود آمده است همچنان زمزمه عزل معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان و جایگزینی آن با یك معاون سیاسی اجتماعی استانداری چهارمحال بختیاری و عزل شهاب رزمی و جایگزینی حبیب الله فضل الله پور به عنوان مدیر كل سیاسی وجود دارد .
اگر چه هیچ منبع رسمی تغییرات در حوزه سیاسی استانداری خوزستان را تایید نكرده است اما صدور احكام برای برخی مدیران در ستاد انتخابات توسط استاندار و لغو آن‌ها احتمال تغییرات در حوزه سیاسی را دور از ذهن نیست.

محمدکاظم حاج سردار

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای سلیمانی از كاركنان استانداری عقده گشایی كرد بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.