امام علی (ع)
۞کار هر روز را در همان روز انجام ده، که هر روزی را کاری است.۞
Friday, 23 April , 2021
امروز : جمعه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 12 رمضان 1442
شناسه خبر : 15052
  پرینتخانه » راوی تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰:۰۰ | 75 بازدید | ارسال توسط :

شورا دیروز با كتانباف، امروز با شاعری، با منتخب جدید چه خواهد كرد؟

حسرت خوردن به شوراها و شهرداران دیگر استان ها در خصوص عملكرد آنها خصوصا كلانشهرها تمامی ندارد و اگر كارنامه شورای شهرمان بررسی شود، جز اختلاف نظرها، چند دستگی و آخرسر انتخاب و عزل شهرداران منتخب خود موردی كه بشود به عنوان قوت آنها عنوان كرد، مشاهده نمی شود و باید دید در پایان دوره […]

شورا دیروز با كتانباف، امروز  با شاعری، با منتخب جدید   چه خواهد كرد؟

حسرت خوردن به شوراها و شهرداران دیگر استان ها در خصوص عملكرد آنها خصوصا كلانشهرها تمامی ندارد و اگر كارنامه شورای شهرمان بررسی شود، جز اختلاف نظرها، چند دستگی و آخرسر انتخاب و عزل شهرداران منتخب خود موردی كه بشود به عنوان قوت آنها عنوان كرد، مشاهده نمی شود و باید دید در پایان دوره شورا كه در حال پایان است، قرار است با چه امیدی آقایان بازهم خود را كاندیدای شورای بعدی كنند¿هنوز خاطره ماجراهایی كه شورا با كتانباف داشت و درست در چنین زمان نابهنگامی او را بركنار و شهردار دیگری انتخاب كردند از یادها نرفته كه ماجرا تكرار شد واگر بین اعضاء همدلی و وحدت وجود داشت این تغییر و تحول بازهم شب عید و در آستانه سال نو انجام نمی شد. اصولا این چه روشی است كه یك شورا، ذره ای استقلال نداشته باشد و با سفارش و لابی یكی را انتخاب كند و با دستور مجبور به عزل منتخب خود شود و لااقل می شد برای این كار اخیر هم این همه معطل نمی كردند و با غیبت های خود جلسات را از اكثریت نمی انداختند تا تكلیف شهر و شهرداری زودتر روشن شود، بعد هم با توجه به اینكه شورا ناگزیر به انجام این كار شد در این یك مورد می شد یك دست باشند. البته شورا در بركناری شهردار دلش برای شهر و مردم نسوخت و اگر ترس از محروم شدن برای ثبت نام در شورای بعدی كه چند روز بیشتر به آن نمانده و یا احتمال انحلال شورا به دلیل تمكین نكردن از دستورهای سازمان بازرسی كل كشور و نامه وزیر كشور نبود، شاید همچنان به استخوان لای زخم خود ادامه می دادند. بهرحال اكنون به هر دلیل شهردار عزل و نیروی دیگری انتخاب شده است و این نیرو هم از بدنه شهرداری است و هم آنقدر قابل قبول بوده كه به رای قاطع شورا۱۲۲ رای) برگزیده شده و باید دید آقایان به انتخاب خود احترام گذاشته و او را یاری خواهند كرد یا بازهم حمایت آنها مشروط به شنوایی وی در مطیع بودن و تامین خواست های اعضای شورا یا تعدادی از آنهاست، خواست هایی كه معمولا در عزل و نصب ها و نه منافع شهر خلاصه می شود.
گزینه های جانشین نوشادی و فرمانداری كرخه
با انتخاب آقای نوشادی به عنوان سرپرست یا شهردار اهواز، از آقایان حُری مدیركل دفتر فنی استانداری و زارع زاده برای جایگزینی وی در امور شهری و شوراها نام برده می شود.
برای فرماندار كرخه هم پورعاطف معاون فرمانداری سوسنگرد و مجدیان بخشدار عبدالخان مطرح هستند.
قطع برق، راه مناسبی برای تعطیلی بازار نیست

سرانجام با تمام تلاشی كه برای تعطیلی دو هفته ای خوزستان به دلیل ویژه شدن كرونایی آن از طرف نمایندگان و استاندار و دانشگاه شد، با این تعطیلی موافقت نشد و اوضاع و احوال همانطور كه بود ادامه دارد، مگر اینكه این هفته ستاد ملی مقابله با كرونا تصمیمات تازه ای برای اعمال محدودیت های جدید اعلام كند. بدتر از آن اینكه همین محدودیت ها هم به خاطر ضعف مدیریت شهری به درستی انجام نمی شود، نه در ادارات و نه در اماكن عمومی.
به عنوان مثال اگر قرار است شبها مغازه ها و پاساژها تعطیل باشند، آیا تنها راه آن قطع برق بخش هایی از شهر است كه به گواه شكایات مردمی باعث سرقت و مشكلات دیگر شده، ضمن آنكه مناطقی از شهر كه مسكونی هستند براثر این قطعی خاموش می شوند، خیلی از مغازه ها و پاساژ ها هم موتور برق دارند و همچنان به كار خود ادامه می دهند. در این مورد باید از آن دسته از شهروندان كه با حضور خطرناك خود در بازارها و اماكن عمومی به استقبال كرونا می روند، گله كرد. قطع برق پاركها و معابر شهر هم مشكلات زیادی مثل دستبرد یا تصادف موجب می شود و باید اهرم های بازدارنده دیگری برای حضور نیافتن مردم پیدا كنند مثل جاری كردن آب در چمن های پاركها.
چه كسی مدیركل مدیریت بحران خواهد شد¿
دو هفته می شود كه بن عباس مدیركل مدیریت بحران استانداری، ترجیح داد كه رفتن به تهران و بودن در كنار شریعتی به ماندن در استان بهتر است و با حكم مدیركل حوزه مدیریت سازمان ملی استاندارد، در آنجا مشغول شد. با رفتن بن عباس، بحث جایگزین وی مطرح شد و تا دو سه روز پیش از موسی شاعری (قبل از بركناری) سید شریف موسوی معاون اجرایی سابق مدیریت بحران استانداری و سعید حاجیان فرماندار سابق شادگان برای این سمت نام برده شد، اما آخرین خبر حاكی است كه انتصاب آقای صدیقی مدیركل سابق امور شهری و شوراها به سمت مدیركل مدیریت بحران قطعی است.

محدودیت ها باید اصولی باشد
نه مصلحتی
سوء مدیریت در اعمال محدویت ها بیداد می كند در خیلی موارد منافع شركتها برهمه چیز ترجیح داده می شود. به عنوان مثال، مقرر شده مردم با خودروهای شخصی مسافرت نكنند، در حالیكه هرخانواده برای حفظ سلامتی خود در خودرو نهایت مراقبت ها را می كند(هرچند مسافرت در این موقعیت به هیچ وجه توصیه نمی شود) اما سفر با قطار و هواپیما معنی ندارد اگر هم بخواهند مثلا قبل از پرواز از مردم تست بگیرند دیدم كه چه مسائلی مثل تاخیر در پرواز و خطرات دورهمی در كوپه ها و سالن های قطار و هواپیما وجود دارد. بنابراین تصمیم گیری ها باید اصولی و همراه با دور اندیشی باشد نه مصلحتی تا محدودیت ها مشكلی از مشكلات كم كند نه به آنها اضافه كند.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای شورا دیروز با كتانباف، امروز با شاعری، با منتخب جدید چه خواهد كرد؟ بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.