امام علی (ع)
۞کار هر روز را در همان روز انجام ده، که هر روزی را کاری است.۞
Tuesday, 20 April , 2021
امروز : سه شنبه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۰ - 9 رمضان 1442
شناسه خبر : 15196
  پرینتخانه » راوی تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰:۰۰ | 31 بازدید | ارسال توسط :

موتور بخش عمرانی استان را به حركت درآورید

سالهاست می گویند خوزستان بیشترین اعتبارات استانی را در كشور دارد و همین پریشب هم آقای مهرداد نیكو كه به تازگی سكان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان را به دست گرفته در گفتگوی ویژه شبكه استانی گفت <خوزستان در بودجه استانی رتبه اول را دارد.> اما ندیده یا نشنیده ایم كه مسئولان عمرانی كه […]

موتور بخش عمرانی استان را به حركت درآورید

سالهاست می گویند خوزستان بیشترین اعتبارات استانی را در كشور دارد و همین پریشب هم آقای مهرداد نیكو كه به تازگی سكان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان را به دست گرفته در گفتگوی ویژه شبكه استانی گفت <خوزستان در بودجه استانی رتبه اول را دارد.> اما ندیده یا نشنیده ایم كه مسئولان عمرانی كه وزارت كشور مدعی هستند خوزستان از نظر اعتبارات این بخش در كشور اول است عملكردی انتشار بدهند و ریز هزینه ها، طرحها و خرج هایی كه در این زمینه شده و می شود را ارائه دهند.
اصولاً مدتهاست تحركی در بخش عمران استان مشاهده نمی شود، در حالیكه سالهایی را سراغ داریم كه استان به صورت یك كارگاه بزرگ عملیات عمرانی بود ( مثل زمان دكتر حجازی) علت هم این بود كه استاندار امور عمرانی را مثل سایر موارد رهبری می كرد، خودش هم آدم این كار بود و طبیعی است كه نیروهای تحت امرش هم چاره ای جز به حركت در آوردن چرخ كارها و پرهیز از هر گونه ركود كاری نداشتند. ضمن اینكه هیچگاه با عنوان كردن كمبودها، كارها نمی خوابید و هر جا كمی و كسری بود با وجود ارتباطات خوبی كه با مركز بود، موانع و مشكلات از سر راه برداشته می شد. در سال های اخیر حتی وقتی اعتبارات خوبی نصیب استان شده، نتیجه مطلوبی از نظر عملیاتی شدن طرح های عمرانی شاهد نبودیم و وقت آن رسیده كه استان از این ركود خارج شود. بنابراین از استاندار تازه نفس كه كارش را با تغییر و دادن نوید روزهای بهتر برای خوزستان شروع كرد، انتظار می رود بخش عمرانی استان را متحول كند و با آسیب شناسی، نقاط ضعف را بر طرف و نقاط قوت را جایگزین كند، به خصوص اینكه آقای نیكو با شناختی كه از ایشان در دوران حضورش در برنامه و بودجه استان قبل از رفتنش به تهران داریم، یك برنامه‌ریز قوی است و قادر است در مدیریت اعتبارات تحول ایجاد كند.
شك نیست كه یكی از عوامل افزایش بیكاری در خوزستان ركود پروژه های عمرانی یا انحصاری كردن و واگذاری كارها با توسل به ترك تشریفات است كه باید در این باره چاره اندیشی شود اما تا مادام كه متولیان عمران استان فاقد تحرك و جسارت در تصمیم گیری و اجرا باشند، برای رفع این رخوت و كم كاری امیدی نیست و برای تغییر این وضع راهی جز این كه كارها به كسانی سپرده شوند كه علم آن را دارند. به قول مولوی :
كار بی علم، بار و بر ندهد
تخم بی مغز، بس ثمر ندهد
انتصاب مدیر تعاون روستایی خوزستان ‌

طی حكمی از طرف طهماسبی مدیر عامل سازمان مركزی تعاون روستایی ایران، مهندس محمد امین چلداوی به عنوان مدیر تعاون روستائی خوزستان منصوب شد.
وی از نیروهای با سابقه سازمان جهاد كشاورزی استان است و ریاست اداره تعاون روستائی شهرستان اهواز، رئیس اداره آموزش، مشاور مدیر كل و رئیس اداره مدیریت ارزیابی عملكرد اداره كل منابع طبیعی استان را در كارنامه سوابق خود دارد.
طعنه وزیر سابق به یك گزینه انتخابات ریاست جمهوری ‌

كُری خواندن قبل از انتخابات ریاست جمهوری شروع شده و هر كس درباره گزینه های احتمالی حرف و حدیثی دارد، عنوان می كند. از جمله آخوندی وزیر پیشین راه و شهرسازی در مطلب طعنه آمیزی در خصوص عملكرد دوران شهرداری قالیباف آورده است: در آن دوره یعنی از سال ۸۴ تا ۹۶ به مدت ۱۲ سال فقط در تهران برای دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسكونی، پروانه صادر شده كه رقم جالبی است و الان باید تهران بهشت باشد چون دو میلیون و دویست هزار واحد مسكونی یعنی برای حدود هفت میلیون نفر خانه، اما وقتی ماهیت این پروانه ها را می بینید، مشاهده می شود ۵۰ درصد این پروانه ها عمدتاً در بالای شهر نه برای سكونت بلكه برای سوداگری صادر شده اند، برای اینكه یك سری سوداگر نشسته اند و توافق كرده اند.
درخواست اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی اهواز ‌

اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی اهواز تجمعی مقابل این دانشگاه برگزار كردند كه ضمن آن نسبت به بخشنامه یا آئین نامه ماموریت های اعضای هیات علمی نوع الف اعتراض داشتند. تجمع كنندگان با در دست داشتن پلاكاردهایی خواستار ابطال و بازنگری در این بخشنامه شدند. اساتید دانشگاههای آزاد كشور نیز چنین درخواستی داشته اند. آنها این آئین نامه را تبعیض آمیز می دانند.

بقراط كجائی ببینی پزشكان
چه می كنند!

بر چه اساسی باید برای دیدن عكس كه پزشك نوشته، باز هم نوبت گرفت و پنجاه تومان ویزیت داد، چهار ساعت هم با پای توی گچ معطل شد¿ كجای سوگند نامه بقراط پزشك یونانی سده پنجم پیش از میلاد كه همچنان پزشكان باید متعهد به انجام آن باشند، چنین سودجوئی توصیه شده است¿ زنده یاد بقراط كه به پدر علم طب معروف است معتقد بود پزشك باید به اصولی همچون شرافت عدالت، وجدان و راز داری معتقد و متعهد باشد. كجائی بقراط عزیز كه ببینی خیلی از پزشكان قسم نامه را رعایت نمی كنند هیچ …….
محمدکاظم حاج سردار

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای موتور بخش عمرانی استان را به حركت درآورید بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.