امام علی (ع)
۞کار هر روز را در همان روز انجام ده، که هر روزی را کاری است.۞
Wednesday, 21 April , 2021
امروز : چهارشنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 10 رمضان 1442
شناسه خبر : 15071
  پرینتخانه » راوی تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۰:۰۰ | 78 بازدید | ارسال توسط :

مگر رهبری به داد مردم برسد

تمام مشكلات در كشور ما بخاطر این است كه كمتر مقام و مسئولی پیدا می شود كه وظیفه اش را در قبال حقوقی كه می گیرد و تعهدی كه دارد بخوبی انجام دهد و از این رو هر جا كه قرار است گره ای از كار مردم گشوده شود، تنها راه حل این است كه […]

مگر رهبری به داد مردم برسد

تمام مشكلات در كشور ما بخاطر این است كه كمتر مقام و مسئولی پیدا می شود كه وظیفه اش را در قبال حقوقی كه می گیرد و تعهدی كه دارد بخوبی انجام دهد و از این رو هر جا كه قرار است گره ای از كار مردم گشوده شود، تنها راه حل این است كه موضوع به گوش بالاترین مقام نظام برسد و ایشان ورود كرده و دستور صادر كنند تا فصل الخطاب شود. اما هرگز تصور نمی شد كه متولیان امور آنقدر ضعف نشان بدهند و عجز و ناتوانی داشته باشند كه رهبری مجبور شود حتی به قضیه گرانفروشی و مشكلات معیشتی مردم هم ورود كنند.
اینكه ایشان صراحتاً تاكید كرده اند این مشكلات راه حل دارد و مسئولان باید مشكل را حل كنند نشان می دهد كه هیچكس به وظیفه اش عمل نكرده و گرنه كار به اینجا نمی كشید.
بهر حال آقایان آنقدر تعلل كردند و نخواستند مشكلات معیشتی مردم و گرانی را حل كنند كه بالاترین مقام نظام خط مشی نشان داد و قاعدتاً باید گشایشی در كار ها پیدا شود.
چقدر تلخ است كه دولتمردان در برابر دلال ها و واسطه ها چنان ضعف نشان دادند كه رهبری هم متوجه این ناتوانی مسئولان شدند و حالا هر كس از این به بعد بخواهد باز هم در برابر این دلال ها كوتاه بیاید به معنی آن است كه فصل الخطاب را درك نكرده و باید در انتظار عواقب آن باشد. مردم بخاطر خواهند سپرد كه اگر همچنان دستگاه ها و متولیان امور جرات مقابله با سودجویان را كه خون مردم را در شیشه می كنند و از هر موقعیتی مانند زمان جنگ و تحریم ها سوء استفاده كرده و به سودهای نجومی می رسند، ندارند، قطعاً پای كسانی باید در كار باشد كه مصداق نفوذی در دستگاه ها هستند و گرنه در مملكتی كه كمترین كار ضد امینتی توفیقی ندارد، چطور نمی توان از پس عده ای دلال كه بهانه تمام مشكلات اقتصادی مردم شده اند، برآیند¿ و در آخر ای كاش در خصوص مقامات كشوری حساب و كتابی در كار بود تا هر كدام از آنها قول هایی برای رفع مشكلات حوزه كاری خود می دهند و به آنها عمل نمی كنند موآخذه و بلكه مجازات شوند یا لااقل از كار بر كنار و به جای آنها نیروهایی توانمند جایگزین شود.

نمایندگان مانع از تغییر حسین زاده شدند

در حالی كه تمام مراحل تغییر دكتر حسین زاده معاون سیاسی و اجتماعی استانداری طی و حتی جایگزین وی ( مردانی از چهارمحال و بختیاری ) هم مشخص شده بود، در تماسی كه راوی با دكتر حسینی رئیس مجمع نمایندگان استان داشت، ایشان از منتفی شدن این تغییر خبر داد و گفت با مذاكراتی كه با آقای عرف معاون وزیر كشور و دیگر مقامات تاثیر گذار داشته، قرار شد دكتر حسین زاده همچنان به كار خود ادامه دهد و از او خواسته شد در جایگاهش بماند.
حسین زاده در این اواخر بارها درخواست كرده بود كه برود تا اینكه بحث تغییر وی پیش آمد اما با تلاش نمایندگان استان به ویژه دكتر حسینی تغییر او منتفی شد. می دانیم كه حسین زاده سابقه برگزاری چندین انتخابات را دارد و به نظر نمی رسد در حالیكه چند انتخابات در پیش است تغییر او درست باشد.
نیروهای میهمان استانداری
به خانه برگشتند

همانطور كه پیش بینی كرده بودیم، آقای سلیمانی استاندار خوزستان دست به تغییرات زد. از جمله آقا سعید رضوانی مدیر روابط عمومی استانداری كه نیروی آموزش و پرورش بود به سازمان خود برگشت و به جای او علیرضا كریمی كه وزارت كشوری است جای او را گرفت. وی سابقه سرپرستی روابط عمومی استانداری را زمان استانداری دكتر حجازی دارد. این انتصاب را به آقای كریمی تبریك می گوئیم.
نجاتی مدیر كل بازرسی شد

در انتصابی دیگر رضا نجاتی مدیر كل حوزه استاندار به عنوان مدیر كل بازرسی و امور حقوقی استانداری منصوب شد. از علی خدری فرماندار سابق گتوند برای جایگزینی نجاتی نام برده شده اما احتمال فرهادی برای این سمت بیشتر است. فرهادی نیروی وفادار استاندار است كه هر جا رفته حضور داشته و مورد اعتماد آقای سلیمانی است. نجاتی هم كه سكان بازرسی را به دست گرفت، امتحانش را داده و قطعاً در سمت جدید هم عملكرد قابل قبولی خواهد داشت. ثبوتی مدیر كل سابق بازرسی هم به آموزش و پرورش برگشت. قبلاً از انتصاب آقای صدیقی مدیر كل سابق امور شهری و شوراهای استانداری به عنوان مدیریت بحران داده بودیم كه خبردار شدیم این انتصاب انجام شد. وی جانشین بن عباس شد كه بعد از رفتن شریعتی به سازمان ملی استاندارد به او پیوست و مدیر كل حوزه مدیریت آن سازمان شد.
زارع زاده مدیر كل امور شهری شد

و اما انتصاب خوبی هم در اداره كل امور شهری استانداری شد و هدایت این اداره كل به هدایت زارع زاده رسید. وی كه قبلاً مدیر عامل خدمات طراحی شهرداری اهواز بود از نیروهای متعهد و بی حاشیه است كه هر جا بوده سابقه و نام نیكی از خود به جا گذاشته است. زارع زاده جانشین نوشادی شد كه به سرپرستی شهرداری اهواز منصوب شده است از نیروهایی كه به حق جایی كه باید سابقه و تخصص آن را داشته باشد قرار گرفت، ‌حبیب ا… فضل ا… پور كه به سمت مدیر كل سیاسی استانداری منصوب شد. پیش از این شهاب رزمی این سمت را داشت.

محمدکاظم حاج سردار

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای مگر رهبری به داد مردم برسد بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.