شماره خبر : 14063
منتشر شده در مورخ : ۵ مهر ۱۴۰۱
ساعت : 11:2
افزایش مراجعه کرونایی ها در خوزستان

افزایش مراجعه کرونایی ها در خوزستان

 

مراجعه‌کنندگان دارای علائم کرونا به بیمارستان‌های خوزستان افزایش یافته اند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خوزستان ، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز   با اشاره به روند مراجعه بیماران سرپایی کووید – ۱۹ به بیمارستان‌های خوزستان، اظهار کرد: در هفته گذشته (هفته آخر شهریورماه) تعداد بیماران سرپایی مراجعه‌کننده به بیمارستان‌های خوزستان ۲۱ هزار و ۷۰۵ نفر و در هفته قبل از آن ۱۰ هزار و ۶۹۷ مورد بوده که این وضعیت نشان از روند افزایشی حدود دو برابری موارد سرپایی است. تعداد بستری‌های کرونا در استان خوزستان نیز در هفته گذشته ۱۸۷ نفر بوده که نسبت به هفته قبل از آن کمی افزایش داشته است.

دکتر حبیب حی‌بر در خصوص وضعیت تخت‌های اختصاص داده شده به کووید - ۱۹ در خوزستان گفت: در حال حاضر ۲۶ درصد از تخت‌های عادی اختصاص داده شده به بیماران بزرگسال مبتلا به کووید - ۱۹ در بیمارستان‌های خوزستان اشغال شده‌اند. ۱۹ درصد از تخت‌های ویژه اختصاص داده شده به بیماران بزرگسال مبتلا به کووید - ۱۹ در بیمارستان‌های خوزستان نیز اشغال هستند.

حی‌بر عنوان کرد: در بیمارستان کودکان ابوذر اهواز نیز ۳۰ درصد از تخت‌های عادی و ۶۷ درصد از تخت‌های ویژه اختصاص داده شده به کودکان مبتلا به کووید - ۱۹ اشغال شده است.


 

برچسب ها : خوزستان کرونا افزایش مراجعه کرونایی ها در خوزستان