شماره خبر : 5794
منتشر شده در مورخ : ۱۹ مهر ۱۴۰۰
ساعت : 19:18
راوی گفت:حضور خوزستانی ها در دولت سیزدهم باید محسوس و اثر گذار باشد

راوی گفت:حضور خوزستانی ها در دولت سیزدهم باید محسوس و اثر گذار باشد

 
در جریان انتصابات استانداران دولت سیزدهم علاوه بر آقای صادق خلیلیان متولد اهواز که استاندار خوزستان شد، یک متولد اهوازی دیگر هم به استانداری رسید.
او مهدی دوستی است که زادگاهش اهواز و توانسته شایستگی خود را نشان دهد و مسئولیت‌های زیادی در گذشته داشته است.
مهدی دوستی که از طرف هیئت دولت به عنوان بیست و دومین استاندار هرمزگان منصوب و مشغول کار شد دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد مهندسی عمران و عضو هیئت رئیسه هلدینگ تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و مجری حدود بیست پروژه محرومیت زدائی در استانهای خوزستان و هرمزگان بوده و از ایده پردازان پترو پالایشگاه‌ها، کشتی سازی و بومی سازی برخی از صنایع مادر، در ایران است.
دوستی که اصالتاً بختیاری است قبلاً ریاست ستاد مرکزی دکتر سعید محمد را بر عهده داشته و هوش بالای او باعث شد که مسئولیت ستادهای مردمی حامی آقای ابراهیم رئیسی را بر عهده بگیرد که این سمت به منزله امضای جایگاه وی پس از انتخابات ریاست جمهوری در دولت سیزدهم بود.
با احتساب حضور دو خوزستانی دیگر (شمخانی و محسن رضایی) درمیان مقامات بالای کشور اکنون چهار خوزستانی سکاندار مسئولیت های مهم کشوری هستند که به این ترتیب باید به بکارگیری نیروهای این استان در سمتهای حساس امیدوار باشیم و این انتظار می رود که هر کدام از آنها هر کاری که از دستشان برآید برای خوزستان انجام و مفید واقع شوند که در این میان انظار احساس مسئولیت مضاعف به خصوص از آقایان خلیلیان استاندار و رضائی و شمخانی برای ارتقاء جایگاه خوزستان و کاهش مشکلات آن و به ویژه دادن حق مسلم مردم استان از منابع مختلف، توقع بجا و منطقی است.
هزار وعده خوبان به خانه سازی در استان، یکی عمل نشده!
اگر دقت کنید، هر چند روز یکی از مقامات کشوری یا مسئولان استانی اعلام می کنند که چند هزار واحد مسکونی در خوزستان ساخته خواهد شد که البته این روند در زمان استانداران سابق هم برقرار بوده و ای کاش به آرشیو این وعده ها مراجعه و آماری از آنها تهیه می شد تا معلوم شود، از صد تا چاقو که ساخته شده، یکی دسته ندارد و این وعده ها هرگز وفا نکرده و اجرایی نشده است و چنانچه خانه هایی که قول ساخت آنها داده شده عملیاتی می شد امروز در خوزستان خانواده بی خانه ای نداشتیم.
همین یکی دو هفته اخیررا در نظر بگیرید.
استاندار از ساخت هزاران خانه در استان خبر داد.
یک نماینده اهواز، همین قول را داد و مسئولان دیگری هم چنین ادعاهائی داشتند که با توجه به سابقه ناموفق خانه سازی در استان، نمی توان به این وعده ها دل خوش کرد، مگر آنکه طلسم این وعده خلافی ها شکسته شود و در ازای این همه حرف خانه زدن، کمی عمل ببینیم، آن هم در جایی که مردم رغبت به ساکن شدن در آنجا داشته باشند.
دادن مجوز مقطعی برای تصرف پیاده روها چه معنی دارد؟
ظاهراً بی پولی شهرداری اهواز به جایی رسیده که به فروش قسمت هایی از پیاده روها در مناطق اهواز روی آورده است.
به این ترتیب که فضای خالی جلوی مغازه ها با مجوز شهرداری به مغازه ملحق می شود که بطور نمونه در کوی سعدی اهواز این اتفاق رخ داده است.
اما برخی از مغازه داران شاکی شده اند که بعد از اینکه به چند مغازه اجازه چنین کاری را داده‌اند طرح متوقف و مجوزی به دیگر مغازه نمی دهند.
راوی موضوع را با یکی از مسئولان شهرداری در میان گذاشت که توضیح داد برای پنج مغازه مجوز سفت و سخت صادر شده که آنها ممانعتی برای تصرف فضای جلوی مغازه خود را ندارند اما بقیه که مجوز ندارند نمی توانند اینکار را بکنند.  ‌
خب اگر انجام چنین کاری درست نیست که نباید همان پنج مجوز هم صادر می شد ولی حالا که اینکار را کرده اند، چه جوابی برای بقیه مغازه ها دارند و باید موضوع به شکلی حل شود که کاسب های محل راضی و شهرداری منطقه به صورت کدخدامنشی رفع مشکل کند.
ترافیک صدور حکم انتصاب برای سعید محمد
دکتر رئیسی رئیس جمهور با صدور حکمی سعید محمد را به عنوان مشاور رئیس جمهور در امور مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی منصوب کرد.
پیش از این با حکم وزیر اقتصاد، سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد شده بود.
این سعید محمد چه ترافیک انتصاباتی دارد و هنوز حکم قبلی او خشک نشده، حکم مهمتری برای او زدند و تا حالا که جای محکمی ننشسته بود.
حکمتش این بوده که جای بزرگتری برود و حالا باید دید آنطور که وصف سعید محمد را کرده اند کار انقلابی در مناطق آزاد خواهد کرد؟
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

برچسب ها : خوزستانی ها دولت سیزدهم انتصابات استانداران